Protein Tozu mu? Tavuk mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emmo1 tarafından 5 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    ya antrenman sonrası whey alınmazsa kas yıkımı olur diye yalan yanlış bilgileri kim uydurdu merak ediyorum açıkcası

antrenmanda kaslarımızı yırtarız ağrı ve acı bu yüzdendir vücut o yırtıkları aminolarla onarmaya çalışır aminolarıda proteinleri sentezleyerek elde eder

günlük yediğiniz besinlerlede vücut gelişminizi sağlayabilirsiniz antrenmandan sonra gerekli olan tek şey bence kan şekerini dengelicek bişeyler yemek yada yemek yemek

protein tozuda olur olmaz demiyorum ama bazıları kural gözüyle bakıyo bence yok öyle bi kural

2. Warrior_ibo

Warrior_ibo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yanlış anlama ama sanki hesaplaman yanlış gibi tavuk bacağında kemik var yani sen 1 kilo tavuk butu alıyorsan 350 gr mı kemit yapar. 650 gr üzerinden hesaplaman lazım proteini. İnternetten baktığın değerler etin kemikten ayrılıp kemiksiz olarak hesaplandığını düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeldirseniz sevinirim. Ve ayrıca yiye biliyorsan tavuk göğüsünden vazgeçme derim bütcen yetersizce protein tozu al derim karar sana kalmış

3. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    ikisini birbiriyle karıştırma. hiçbir ürün doğal olanının yerini tam olarak tutamaz. whey protein antremandan sonra veya sabahları hızlı sindirilebilen bir protein olduğundan tercih edilir. bana göre casein ise tamamen gereksiz bir üründür. eğer tavuk-balık-yumurta-kırmızı et veya bu gibi doğal protein kaynakları ve bunların yanında düzgün karbonhidrat kaynakları (pirinç, bulgur, yulaf ezmesi vs) bol ve düzenli tüketilmezse yaptıkların bir işe yaramaz.
    dümdüz protein miktarını hesaplamanın da hiç bir yararı yok. bütün besinlerde farklı aminoasitler bulunur. asıl önemli olan proteinin kalitesi ve içinde kaç çeşit aminoasit bulundurduğudur. bu yüzden çok çeşitli kaynaklardan tüketilmesi vücut için en idealidir.

Son düzenleme: 6 Mayıs 2013
    emmo1 bunu beğendi.
  4. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    cfm overload 20-30 dakika olması lazım, diğer normal wheyler nerden baksan 40-60 dakikadır, ek olarak kana ne oranda karıştığıda önemli, hepsi %100 karışmaz, filtreleme sistemi önemli tozdaki

Son düzenleme: 7 Mayıs 2013
    boksbody bunu beğendi.
  5. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hepinizin dediklerinden bişeyler çıkarmaya çalışıyorum :)

6. ercinerge4

ercinerge4 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    tabikide 2 side Sen protein tozu kullanan ınsanların tavuk yemedıgınımı sanıyorsun pff

7. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    güncel arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum

8. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: