Protein Tozu mu? Tavuk mu?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve emmo1 tarafından 5 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Biraz önce bir karşılaştırma yaptım WEIDER Premium Whey (2.3kg) ile tavuğu bacağınını karşılastırdım

WEIDER Premium Whey 250 Lira
    Tavuk bacağının kilo 5.50 Lira

250 lira ile 45 kilo tavuk bacağı alabiliriz
    Tavuk bacağının 100 gr. ını 23 gr proteinden hesapladığımızda ;
    10350 gr protein eder

Peki aynı paraya 2300gr protein mi 10350gr protein mi?

Tabi bunların izole edilme oranlarınıda göz önünde bulundurarak düşüncelerinizi bizimle paşlaşır mısınız? dumbelllls bench_O

2. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    İlk önce 5,5 liraya nereden but aldığını sormak istiyorum, en son 14 liradan tavuk göğsü almıştım 1 ay önce fazlasıyla içime oturmuştu 200 lira.
    İkinci olarak seni tebrik etmek istiyorum oturup bunu düşündüğün için, bu mantığa göre tavuk almak çok daha iyi olacak.

3. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Amaca göre değişir,olaya protein miktarı olarak bakmayın.Salt protein önemli değil.
    Sindirilebilirlik , aminoasit , biyolojik değerler vb. etkiler.

4. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    suan bimde bütün tavuk kilosu 5.40 TL
    Tansasta 5.50 TL bacağın kilosu
    Yorumlarınıza göre aksam gidip 250 liralık alcam tavuk bacağı dondurucuya atcam dursun orda. :)

5. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    Bacak almayın kemiksiz tavuk göğsü alın nedeni bacağın büyük bir kısmı neredeyse yarısı kemik,kıkırdak,deri vs. yani 1 kilo bacağın etini ayırsan 500-600gr et çıkar.

Bende kafamda karşılaştırıyordum protein tozu ve tavuğun farkını, fiyat olarak yarı yarıya fark var neredeyse. tavuk olarak almak daha ucuza geliyor.

2300g protein tozu ortalama 75 servis 1 servisi 25gr protein desek fiyatı da ortalama 150 lira
    1 kg kemiksiz tavuk göğsü ortalama 10 lira, 150 liraya 15kg tavuk göğsü alınabilir
    15kg tavuk göğsü = 15.000gr
    15.000 / 100 = 150 servis
    100gr tavuk göğsü = 25-30gr protein

Sonuç
    150 lira protein = 75 servis, 25gr protein
    150 lira tavuk = 150 servis, 25-30gr protein

6. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Senin almak gereken but yada tüm tavuk değil göğüs olmalı, alacaksan göğüs al.

7. byzantion

byzantion Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Tavuktan da gına geliyor insan sürekli yeyince. Toz öyle mi değil:p:p

8. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    sadece fiyatına bakmamak lazım

bence doğal olarak karşılayabiliyorsan yani tavukla daha mantıklı

ve köy tavuğu alabiliyorsan o çok daha iyi olur

boksbody bunu beğendi.
  9. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    organik tavuk olarak satılan ankarada bir markanın tavuk göğüsü kilosu yaklaşık 10 tl organik olmayanları 7tl civarı
    daha az önce aldım
    şimdide pişiyor zavallı :)
    sürekli tavuk yiyebiilyorsan tavuk yemeyi tercih ederimki ben gece gündüz tavuk yiyebiliyorum
    whey olarak satılab proteinlerin antreman sonrasında hızlı kana karışması bunların tercih edilme sebebinin başında geliyor
    ancak bu hızlı emilme ne kadar kanıtlanmış nasıl ıspatlanmış ordan pek emin değilim
    tozun tek gözüme güzel görünen yönü zahmetsiz olması

Solwied bunu beğendi.
  10. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tavuk göğüsüde alabilirim ama göğüs kuru geliyor bana nedense :) bacağa göre biraz daha yağsız sanırım :) ama fark etmez göğüste olabilir.birde danısmak istediğim iki konu var

1_Bir öğünde vücut 25-30 gr arası protein emiyormuş geri kalanını çöpe veya yağ olarak depoluyormus.Mesela benim boy 1.87 kilo 93. Yaklasık olarak 180 gr protein almam gerekli. Bunu 5 öğüne yaysam sabah-öğle-ikindi-ikindi2-aksam olarak daha mı iyi olur yoksa 600 gr tavuğu bir öğünde yiyip kaldırayım mı? :)

2_Tavuk, protein tozuna göre yavas sindirilen bir protein içeriyor.Kas çalışmadan önce sonra gibi nasıl tüketeceğiz bu tecrübelerinizi paylaşır mısınız? Kaslarımın kendini yakmasını istemiyorum :( Büyümek yerine küçülmek istemiyorum :(

11. Grievous

Grievous Yeni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    idman sonrasıda whey içmeyince kas kaybediyormuşm gibi bir his oluyor içimde :/

12. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    bence takıntı yapmışsın bu konuda psikolojik tamamen

whey içmezsen kaslar ericek diye bişey olsa şuan kaslı adam kalmazdı şurda :D

yinede antrenmandan sonra kan şekerini dengelicek bişeyler kullanabilirsin

öğünde 25-30gr bence abartı biraz çünkü vücut o an ihtiyacı kadarını sindirip kana karıştırır yani o değer 35-40grda olabilir

yinede 600gr tavuk göğsünü 2 ye yada 3 bölmeni tavsiye ederim çünkü tek bir öğün yerine belirli aralıklarla sık almak daha sağlıklı olur

13. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yani antreman öncesi sonrası karıstırma, sürekli beslen diyorsun yani? :) birde kan şekerini dengelicek bisiler derken neyden kast etmek istedin kan şekeri ile ne alakası var onuda açıklar mısın krdsm?

14. VENGEANCE

VENGEANCE Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    Çocukluğumdan beri iştahsız bir insanım, Günlerce aç dursam acıkmam. Bu sporun temeli iyi beslenme ile oluyor, Normal öğünlerimde günde 100-150 gr. tavuk göğüsü zor yiyorum. Mesele günde 1 kg tavuk alabilmek değil, mesele alabildiğim tavuğu yiyebilmek benim için. Bunun için protein tozu benim için olmazsa olmaz diyebilirim.

15. Moonster

Moonster Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    1.si tavuk bacağı terimi çok enteresan geldi=)
    2.si Aslına bakarsan kullanım amçaları bir noktada farklıdır.Tavuğu gün içerisinde tüketebilirsin , fakat antrenmanın hemen ardına whey içmelisin.Antrenmandan hemen sonra tavuk yiyemezsin , yedğin tavuğun sindirimi saatlari bulacaktır ve yıprattığın kaslarını hemen besleyemeceksin , bu da istediğin sonuca gitmeni geciktirecektir.Whey bildiğim kadarıyla midede neredeyse sindirime bil uğramıyor.Ama tavuk gibiside yok,o ayrı bir konu =)

16. bilinmeyen76

bilinmeyen76 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    pratiklik açısından whey ve casein derim, ama bunlar seni doyurmayacağı için yemek de yemen lazım...dolayısı ile her ikisinden de ihtiyacın kadar yemeli ve içmelisin.
    ayrıca bu tozların kutularında tek başına öğün yerine geçmeyeceği, bunların sadece besin desteği olduğu yazar.

17. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    çeşitlilik daha hızlı gelişim sağlatır, sadece protein tozu mu yoksa sadece tavuk mu gibi bi seçim sadece senin gelişim hızını düşürür,
    ne sadece toz almalısın nede sadece tavuk yemelisin,
    çünkü istediğin protein miktarını elde edebilmen için baya bi yemen lazım, buda ileriye dönük sindirim problemlerini bağırsak problemlerini beraberinde getirecektir, lakin protein tozlarında sindirimi yormadan fazla uğraştırmadan doğrudan kana aktarım söz konusu,
    bu nedenle tozunuda kullan abartmadan yemeğinide ye abartmadan...

18. emmo1

emmo1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Mesela whey ile antreman öncesi 30 gr sonrası 30 gr alıyorsun ben antreman öncesi 60 gr yi direk alsam aynı etkiyi göremez miyim? Veya yanma yaşar mıyım? bench_O

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:10 ----------

Bana o zaman uygun ve kaliteli bir protein tozu lazım çünkü tavuga göre protein tozu 2-3 kat daha az protein tozu içeriyor. O yüzden canım sıkılıyor. Mesela istediğim vucuda 2 bin lira ile 1.5 senede ulasacağıma 800-1000 lira ile 2 senede ulassam benim için daha iyi olucak. Sen bu fikrime karsı ne düşünüyorsun?

19. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    protein tozunun kana karışma süresini gerçekten bilen varmı?
    herkes hızlı karışıyor diyorda merak ettim

20. Moonster

Moonster Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Bu işten iyi anladığını düşündüğüm milli antrenör olan hocam 30 dk gibi bir sürede kana karıştığını söylüyor.Ve de Whey kullanımının öneminin çok fazla olduğunu da söylüyor.

Sayfayı Paylaş