Protein Tozu mu Güç arttırıcı mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Satch tarafından 16 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, 3. ayımı bitiriyorum bu gün. 16 yaşımdayım. 171 boy 62 kiloyum. Vücudumun %12 si yag. Beslenmem yeterli gelmiyor.

Supplement konusunda yeniyim, o yüzden hatam varsa hoş görün.

2 adet ürün kestirdim gözüme.
    HARDLINE BIPRO 1400 GR + SHAKER (1400 gr)
    MUSCLETECH NITROTECH HARDCORE 1816 GR + SHAKER (1800 gr
    )

Uzunca bir araştırma yaptım supplementler konusunda. Yeterli bilgiye ulaşabildimmi bilmiyorum fakat kendime göre bu iki ürünü buldum.

Hangisi bana daha uygundur? Okuyorum. Haftanın 4-5 günü spor salonunda bodybuilding yapıyorum.

Ben Nitrotechi biraz daha benim için yararlıymış gibi görüyorum. Fikirleriniz?

2. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Şu durumda nitro tech alman daha mantıklı

3. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Bende ayni seyi dusunuyordum. Fakat bir yandanda supplement almak istememin bir sebebide yeterli derecede protein alamamam. Nitrotech bana yeterl gelir oyle degil mi? ( sanirsam porsiyon basina 25 gram protein var)

Buyume donemimin daha bitmedigini dusunursek evet Nitrotech daha faydali gibi geliyor bana.

Fakat sizde Nitrotechi secmenizin sebeplerini yazabilir misiniz? Cok tesekkur ediyorum.
    Buda programim

Chest press 3x12 ( 33 - 33 - 40 kg)
    Seated Row 3x12 ( 33 - 40 - 47 kg)
    Latarell 3x10 (5 kg)
    Seated dumb. Curl 3x10 ( 5 - 7,5 - 9,5 kg)
    Push Down 3x10 (13 - 16 - 18 kg) (V-bar mi yoksa duz bar mi hala karar vrmdm)
    Lunge 3x12
    Adjustable 3x30
    Vertical Knee Up 3x15

Gun asiri yapiyorum.

4. brhmcr

brhmcr Guest

Nitrotech daha kombine bir ürün, creatine içeriyor.Bence çok erken bu tarz kombine bir ürün için.

Bipro kaliteli ancak çok profesyonel bir protein.

İlla alacağım diyorsan normal bir whey al - Weider - optimum - multipower - Dymatize ın wheyleri düşünülebilir.

5. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    sporda daha 3. aydaysan protein tozunu almanı bile tavsiye etmem ama alıcam diyosan nitro tech sana yeterli gelicektir oldukça zengin içeriğe sahip şuanda bunun yanında başka bir supplement tavsiye etmem

brhmcr'ın dediği gibi optimum whey gold şuan senin için daha iyi olabilir

6. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkürler.
    Aslında benim supplement kullanmak istememi tetikleyen düşünce ise şu.

Sadece %92 oranda protein tozu kullanacağıma, (zaten beslenmem çok kötü yeni yeni düzeltiyorum) vücudumdaki eksik olan vitamininden magnesiumuna kadar herşeyi içeren bir ürün kullanmayayım ki?

Bu şekilde düşündüğüm için bende Nitrotechi tercihlerim arasına koydum.

Nitrotech kullanmamalı mıyım sizce? Yoksa onun yerine dediğiniz gibi protein tozu yeterli olur mu?

Bir diger sorum ise brhmcr nin dedigi Bipro çok profesyonel bir ürün. Profesyonellikten kasıt ne onu anlayamadım tam. Protein çeşidinin fazlalığı mı, protein oranı mı yoksa protein kalitesi mi?

Çok soru sordum ama bilinçsiz bir şekilde kullanacağıma bilinçli ve doğru bir şekilde kullanmak isterim.

Ve sorularımı cevaplarken yukarida yazdigim Programimi kontrol ederseniz sevinirim.

7. brhmcr

brhmcr Guest

Nitrotech hayır, creatine için erken.böyle kombine ürünler ile platoya dayandığında creatine ile sıçrama yaparsın şimdi kullanırsan platonda sızlanırsın benden demesi.

Bipro çok kaliteli bir protein inan o kadar para vermeye gerek yok senin seviyen için.

Bu arada beslenme olmadan supplementin boş olduğunu eminim biliyorsundur.

8. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet, biliyorum.
    Plato nun ne oldugunu bilmiyorum ama nitrotech kullanmamam gerektigini anladım.

Antrenmandan sonra eve gelip yediklerim;
    -sucuklu yumurta (3 yumurta)
    -dana antriko(150gr)
    -250 ml süt
    -akşam yatarkende 1 kase yogurt

Beslenmem bu şekilde.
    Biproyu tavsiye etmiyorsanız, zaten daha 4. ayım, Solgarın Bitkisel protein tozu nasıl?
    Pek kullanılmıyormuş bitkisel proteinler ama ben daha yeni oldugum icin soruyim dedim.

9. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    beslenme için forumda biraz araştırma yapsan iyi olur
    işe sucuklu yumurtayı listeden çıkartarak başlayablirsin

10. Satch

Satch Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Beslenme bölümünü okudum bayağı. Fakat hala sucuklu yumurtanin neden kotu bir beslenme oldugunu anlayamadım?

Sayfayı Paylaş