Protein Tozu mu dogal beslenme mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bodyfreak tarafından 16 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. bodyfreak

bodyfreak Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bir konuyu her yerde bir cok arkadasimla tartisiyorum bir de sizlerle tartisayim dedim.Protein tozu kullanmadan cok saglam kasli bir vucuda sahip olunabilir mi ? ( YARISMAYA FALAN HAZIRLANMIYORUM) bana kalirsa dogal beslenme ile hem daha saglikli hem de guzel bir vucuda sahip olunabilir sadece biraz daha zahmetli olur.Sizce nasil ?

2. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Tam senin söylediğin gibi :) Sadece doğal yapmak daha zahmetli.

Suplement ler işin kolay kısmı en guzeli doğal beslenmek.

3. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Şimdi yine protein tozu zaten doğal diyenler olucak. Onlar kendini kandırmaya devam ederken ben protein tozunun içindeki aspartamdan, yapay aromlardan, sentetik maddelerden hiç bahsetmeyim en iyisi.

Antreman sonrası dik kafaya kefiri ömrüne ömür kütlene kütle katsın.

kazbek ve ErcinTT bunu beğendi.
  4. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    spora yeni başladım çok bilgim yok
    Ama proteindir aminodur yağ yakıcıdır bana itici geliyor.

Yiyorum tavuk gögsünü yanında ayran ya da yoğurt
    spordan sonra meyve ve ton balığıııı sütümüde içtimmi tamamdır :)
    sabahlarıda yumurtamı unutmayayım

zaten yarışmalara gitmek gibi niyetim yok Şöyle bir fit olayım bradd Pitt yada edward norton gibim yeter bana :p

Fitbodurx27 ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  5. umut205gti

umut205gti Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    çorlu
    sen zaten kararını vermişsin.
    yorum yapan arkadaşlar da sana katılıyor.

kefir
    yoğurt
    v.s

yalnız şunu unutma ki bu sporu yapacaksan her gün vucut ağırlığının 2 katı protein almalısın ki kasların onarılsın ve büyüsün . yani 70 kilo isen 140 gr protein alman gerekiyor günlük olarak .

kefir : 100 gr da 3.3 gr protein her gün 4.5 litre ( yağ hariç )
    ton balığı : 100 gr da 25 gr protein var 560gr yemen gerek her gün
    yumurta : 1 adet 10 gr protein var ( sadece beyazı ) 14 adet her gün
    peyaz peynir : 100 gr 11 gr protein var 1kg 400 gr yemen gerek ( alacağın yağ miktarı 56 gr , tuzu hariç )
    süt : 100 gr da 4 gr protein var , 3.5 litre içmen gerek
    tavuk : 100 gr da 18 gr protein var her gün 800 gr tavuk yemen gerek .

tüm bunları 70 kg olduğunu düşünerek yazdım . tabiki bunların yanında karbonhidrat da alman gerekiyor.ayrıca vucut bunları tükettiğinde içerisindeki proteinin %100 ünü kullanmayacak ve bir kısmını dışarı atacaktır.

protein tozları da günde 3 ölçek kullanırsan ( sabah öğlen akşam ) ortalama olarak her bir ölçekten 25gr protein alsa sana günlük olarak 75 gr protein sağlayacaktır.bunun yanında yine (DOĞAL !) beslenmeni gerçekleştirisen gereken protein ihtiyacını karşılarsın.

2kg protein tozu tr satış fiyatı : 140-150 tl civarı seni bir ay idare eder
    yukarıdaki besinlerin fiyatını az çok biliyorsundur.ona göre hesaplarsın .

protein tozları , aminoasitler , v.s suplementler besin takviyesidir.adı üzerinde takviye .

karar senin .

Jacoburak bunu beğendi.
  6. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    besin takviyesi adı üstünde abartmamak sartı ile kullanılmalı bir zararı varsa siz kullanmayın zorla kullanın demiyolar

dogal yapın ama sonra olmuyo kolum büüymüyo vücudum neden böle gibi seyler sölemeyin önce antremanın hakkını verin sonra beslenmenin en son supplementin hakkını verirsiniz

7. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    protein tozu ile birlikte doğal beslenme

8. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    1.Beslenmek antremandan daha önemlidir.

2.Bu tamamen genetikle alakalı bir konu :)

Ben spor salonlarında nice amino gainer protein tozları kullananlar gördüm 1yılda 2cm kol fark ettiren :)

Yani suplement ile alakalı bir konu değil.Ayrıca onlarda hangi proteinin kullanıldığı belli bile değil belki bugday proteinidir?

Doğal olarak gerekli tüm besini alan sup. kullanandan daha iyi gelişir.

Son düzenleme: 17 Aralık 2010
    AnkTıp92 bunu beğendi.
  9. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    :) eger antremanının hakkını vermezsen adaleyi yeterince dogru calıstırmaz ve yıpratmazsan istersen dünyaları ye 1000 gr protein al dıskı ile gider vücut kullanmaz önce vücuda anabolik ortam olusturman lazım buda agır antreman ve agır squat deaflift den gecer .

2.genetik diye birsey vardır sayılı milyon insandan biri olabilirsin ama kendini yeterince zorlamazsan lay laylom gecerse antremanların gelişmediğinde sucu genetiğe baglamakta kolaydır buna genetik denmez sucu genetiğe atmak denir ayy bacaklarım gleişmiyo oran buram gelişmiyo nasıl gelişmiyo öyle bir gelişirki sen yeterki onu geliştirecek şiddeti ver

eger sahıs 30 cmden 37 cm kol yapmıssa burda takılı kalmıssa bu kol 1 yılda 2 cm alıp 38 olduysa bu normal sasılcak bişi yok 44 cm kol ile 46 cm kol arasında ucurm var bunu biliyormusun ne kadar adale alırsan üsütne eklemeside o kadar zorlasır buda zaman alır

dogal olarak tüm besinleri al önemli olan o besinlerin antreman sonrası senin vücuduna yaraması adaleye en kısa zmanda ulasması bunun icinde antreman sonrası istersen 1 kg et ye sindiirmi uzun sürecek tmm oda adaleye gidecek belkide birazı atılcak ancak bize lazım olan o anda 30 dk icinde lazım buda supplement ile mümkün ..

10. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    bence
    sabah 2 yumurta biraz lor peyniri 300 gram kefir 40 gram protein eder
    sabah öğle arası 15 gram protein aldınmı
    öğleme yemeki tavuk gögsünde 30 gram var 150 gram yesen 45 eder
    aksamda tavuk gögsü yesen 100 gram 30 da burdan
    spordan sonra bir tanede 80 gram ton balığı açtınmı 22 gram oda var

152 gram etti bile Arada sebze yemeklerinden aldığım fındık fıstıkdan aldığımıda saymıyorum :)

Ama bu ne yapmak istediğine göre değişir. Ben yarışmalara katılmak değil fit görünmek birazda güçlenmek için yapıyorum bu sporu.

Profosyonel ugrasanlar için tabkii suplementsiz yaşam düşünülemez gibime geliyor..

Ama ben profosyonel düşünmediğimden gerekde duymuyorum

11. ErcinTT

ErcinTT Yeni Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Her insanın belli bir genetiği söz konusu o kol doğal olarak 40ı gecmiyorsa ne yaparsan yap zaten geçmez.Belli bir kilonun üstüne çıkamıyorsan ne kadar yersen ye yine çıkmaz.

Antreman yaparsın yemek yemeden gelişemezsin istersen dünyanın en iyi antremanını yap.Ama kendi vücut ağırlığında her türlü hareketi, yaparak hatta dans ederek bile güzel beslenme ile gelişebilirsin :)

Suplement ler toz ve katı besinler aslında nasıl oluyorsa etten önce sindiriliyor? :) söylediğim gibi ne proteini olduğuda belirsiz belki 4 saatte sindirilen bir proteindir?

12. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    dans ederek sınav cekerek 45 cm kol yapan birini göster tamam diyim sana ama öyle birsey yok

supplementler peynir altı suyunun işlenmesi ile olusturulur katı gıdalar 3-4 saat sıvılar ise 30 dk 1 saat arasıdna sinirimi dğeişir sıvısına baglı protein tozu ise işlenmesinden kaynaklı deneylerle sabitlenmiş bir kana geçiş hızı var bu her markada değişir

supplementi düsman görmek hatadır ona baglı yasanmazda antremandan sonra yararı vardır kullananla kullanmayan arasındada fark vardır

13. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Bence bazı arkadaşlarım konuyu yanlış anlamış. Kimse antreman sonrası alınan kefir, süt vs. whey tozundan daha iyidir demediki. Elbette antreman sonrası whey gayet esansiyel bir ihtiyaçtır.

Tartışılan konu sağlıklı gelişme.

Hiç 45 cm kollarım olmadı. İstemez miyim ? 3-4 yıl sonra olsun isterim. İnsanoğlu çabuk kazandığı bir şeyin kıymetini bilmez. A kişisi 1 yılda toz kullanır, amino alır 45 cm kol yapar. Ama düzgün beslenme alışkanlığı kazanamadığı için 1 yılda geri kaybeder. B kişisi 45 cm kolu ( genetik el verdiği müddetçe ) 3 senede yapar, ama düzgün ve doğal beslenme artık hayat prensibi haline geldiği içini uzun süre bu ölçüyü korur. Ne 50 yaşında böbrek yetmezliği çeker, ne karaciğer yağlanması. Allah bu sporla uğraşan herkesi bu tür rahatsızlıklardan saklasın diyerek sözümü bitiriyorum.

14. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bende doğal beslenmeden yanayım.Ancak sağlam bir antrenmandan sonra ilk 30dk içindeki protein ihtiyacı için.Benimde tercihim Whey.Bu sporu hakkıyla yaparsan Wheyin yeri bambaşkadır.Bende gün içinde doğal beslenirim.Ancak antrenman sonrası için Whey'den de asla vazgeçemem.

15. serialblood

serialblood Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel yorumlamışsın.
    Sonuç olarak belki 100 kişiden 1 imiz bu sporu sonuna kadar sürdürebilecek. Yaşımız ilerledikçe evlendiğimiz çalıştığımız çocuklarımız olduğu zaman bu sporu bırakacağız ya da minumuma indireceğiz.
    Birde 45 lik kolum olmuş yada olmamış çok önemli değil temizinden 37 - 38 kolum olsun 75 belim olsun birazda fit olayım yeter bana.

Suplement konusuna gelince herkez ek besin diyor. Fakat madem ek besin gidin peynir yiyin yumurta yiyelim. Onada açıklamarı şu oluyor yok 5 kg etteki proteini bir anda alıyorum İyidfe 5 kg et yemek nasıl zararlı ise protein tozuda o kadar zararlıdır mutlaka iç organara zarar verir

Yukarıda bahsettiğim gibi 150 gram doğal beslenme ile protein almak çok kolay . Yanında kalsiyum demir yag karbonhidratta vitaminde alıyorum. Açıkcası kolum 2-3- cm daha çok şişicek diye kendimi riske atmam. Sebzemi meyvemi etimi balığımı sütümü meyve suyumu herşeyimi içerim..
    Tuzumu şekerimi keserim ambalaj içerisindeki her türlü çikolata biskuviden kaçarım ekmeğimi azaltırım işte rejim programım budur.

Bu sayede 2 ayda 8 kg verdim. Kollarımı 2-3 cm şişirdim karnımı 10 cm indirebildim gögüs omuz 3-4- cm de onlar arttı.

Hedefimde haziran tenmuza kadar 10 cm daha göbek gitsin(göbek 80 oldun) 3-4 cm (kol 37 olsun) daha kol - 6 cm daha omuz - 6 cm kadar gögüs.

Hedefim az ama içim rahat bu bana yeter

Son düzenleme: 18 Aralık 2010
    oculusmaker ve AnkTıp92 bunu beğendi.
  16. rampage

rampage Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    doğal beslenmeden kasıt ne ?
    katkı maddesi yokmu proteinlerde ? tabiki var
    eğer marketlerden meyve suyu veya herhangi bozulmaya karşı madde koyulan yiyecekleri almıyorsanız ev yapımı gıdalardan besleniyorsanız meyve suyuna kadar sıkma içiyorsanız ona sözüm yok ama dediğim gibi marketlerden ambalajlı alıyorsanız proteninde onlardan çok farkı olacağını zannetmiyorum

17. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Cevabım, "yapılabiliyorsa" doğal beslenme.

Fakat..
    Evde pişirdiğimiz etin GDO'lu mısır,arpa ve soya ile beslenmiş, antibiyotikler dayanmış, kimyasal yollarla şişirilmiş zavallı hayvanların eti olduğunu düşündükten sonra..
    Bir de pazardan dahi aldığımız sebzenin bir sürü tarım ilacı ve hormon içerdiğini düşündükten sonra..
    Marketlerde "doğal" diye satılan ürünlerin "tamamı" yapay katkılar içerdikten sonra..

Doğal besleniyorum diye kendimizi kandırmaktan öteye gidemiyoruz ne yazık ki..

Ha eğer var ise çevrenizde hayvanını doğal, topraktan biten ot ile, doğal buğday ile besleyen besiciler, etinizi sütünüzü ondan alın, yapılabilecek en sağlıklı şeyi yapmış olursunuz.

18. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Marketten aldığımız ürünlerde yapay madde içeriyor onlarda sağlıksız, madem o da sağlıksız, sağlıksızlığa sağlıksızlık katıcam protein tozu alıcam diyorsanız buyrun yukarda reklamlardan sipariş verebilirsiniz.

19. tezcatcatl

tezcatcatl Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Ben doğal olmayan her çeşit supplemente karşıyım, orası ayrı.

Sentetik vitamin tabletleri bile aslında kullanılmamalı.

AnkTıp92 bunu beğendi.
  20. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    whey protein ant sonrası için ideal . onun dısında kullanmayın yeterli.

Sayfayı Paylaş