Protein tozu mide bulantısı ve kusma.Lütfen bakın

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve davutr tarafından 28 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. davutr

davutr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar öncelikle şunu rica ediyorum lütfen konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olmaya çalışsın. Bugün Whey 3Matrix Çilek aromalı protein tozu aldim. Saat aksam 8 gibi yemek yedim 9 gibi proteinimi (25gr) Pınar süt ile karıştırıp içtim. Ve 9:30 da fitnessta spora başladım baya yoğun çalıştım ve 5-6 bardak su içtim.Antreman sonuna doğru midem bulanmaya başladı. Eve geldim geldigim gibi 3-4 kere kustum. Sebebi sizce nedir? Proteini kullanmayi birakmalimiyim yada nasil kullanmaliyim? Yardimci olun lütfen....

2. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Whey matrix & Kusma konusuna 2. kez rastladım .

Sebebi bence antremana dolu mide ile gitmenizdir.

Antremana dolu mide ile gidilmez .

8 de yediğiniz yemeği daha sindirememişken üstüne süt+protein yarım saat sonra olmaz .

İlk yıllarımda bende yemek yer sonra antremana giderdim yediklerim ağzıma gelirdi hep .

Antremandan 2 saat önce yemek yemeyin antreman öncesi protein tozu içmeyin .Antreman sonrasında pro tozu içebilirsiniz.

İyi sporşar dilerim.

Bekci, egemennn ve davutr bunu beğendi.
  3. davutr

davutr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Verdiğin bilgiler için teşekkür ediyorum.. yarın süt ile deilde su ile deniyeceğim süt yağlı olabilir ondanda olmuş olabilir. Ve dediğin gibi spordan sonra kullanırım.

Başka yorumlarıda bekliyorum arkadaşlar tavsiyeler falan

4. Taskiran

Taskiran Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    fitness trainer
    Yer:
    antalya
    Proteini süt ile karıştırdığın zaman sindirim çok zor ve geç olur. Birde yemekten sonra içtiğin için miden hezimete uğramış gibi gözüküyor anormal olan birşey yok :)

davutr bunu beğendi.
  5. Bahadir90

Bahadir90 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Aynı olayı 5'ten fazla yaşadım ve sebebinin ne olduğuna kesinlikle eminim. PeNa arkadaşımızın da dediği gibi sebebi dolu mide spora gitmemiz. Benim başıma bu olayın her geldiğinde zaman kısıtlı olduğu için yeterli sindirimi yapamadan spora gitmemdi. Spor sırasında sindirime devam eden mide kanın büyük bir kısmını tuttuğundan kaslara yeterli kan pompalayamayan kalp alınan su miktarıyla iyice dolan ve daha fazla çalışan mideye artık sindirime son ver diyor ve mide yediklerini geri çıkarıyor (Ne kadar dirensen de, yediğim kaloriler, proteinler vs. boşuna gidecek diye debelensen de :D ) Ben bunu çok kez yaşadım küçük bir mide hacmine sahip olmamın da bunda etkisi var.

6. a.cvs

a.cvs Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar ben massgainer protein tozu kullanmaya basladım boyum 177 kılom 59 kılo almak ıcın basladım ama pek arastıramadım pro tozunun herhangı bır yan etkısı olurmu ıcersınde kımyasal bısey varmı???

7. Bahadir90

Bahadir90 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Yanlış bir yerde çook noobie (çaylak) bir soru sordun ama yine de cevap verelim. Protein tozunun bir yan etkisi olmaz, içinde kimyasal bir şey de olmaz. Öğrenmen gereken çok şey olduğu kanaatindeyim. Forumdaki bütün makaleleri okuma. Proteinleri, karbonhidratları vs. Ve kilona bakarak diyebilirim ki proteinden daha çok karbonhidratlarla ilgilenmelisin.

Sayfayı Paylaş