Protein tozu kullanmalımıyım ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Amrenz tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Amrenz

Amrenz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selamlar,
    15 yaşındayım 1.81 boyum 62 kilom var boyumdan dolayı biraz cılız gözüküyorum.Vucudumun güçlenmesi hacim kazanması için spora başladım.1 ay oldu.Günlük proteini pek alamıyorum pek fazla yemek yiyemiyorum midem kaldırmıyor açıkçası.3 ay dolduktan sonra protein tozu kullansam bir zararı olurmu ?Kullansam azmı içmeliyim ? Biraz bana bilgi verirseniz mutlu olurum,sağolun :)

2. onur04

onur04 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Protein tozu takviye bir gıdadır,günlük beslenmen kötüyse hiçbir etkisi olmaz,en azından beklentini karşılamaz.bir beslenme programı uygula ondan sonra supplement işini düşünürsün.

3. Froents

Froents Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Protein tozu beslenmeden sonra gelir kardeşim. herşeyin başı beslenme protein tozları extra destek amaclı kullanınlır. mesela idmandan sonra protein tozu alıp beslenmeyen arkadaşlar cok var. bu cok büyük bir hata . protein tozu o anki kana karısacak en iyi maddedir ama tamamen kas gelişimi için karşılamaz. birde hangi protein tozunu kullandıgında önemli bu konuda. kullanmana gerek yok bence ama kullansanda hemen etkisini görmezsin. 2-3 ay gibi uzun sürede etkisi olucaktır. tabiki beslenme ile ama 5 ay alsanda beslenmediğin sürece aldıgın toz kasdan fazla cebindeki paraya gider söyliyeyim :).

Sayfayı Paylaş