Protein Tozu Kullanmalı Mıyım ?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve EasySweep tarafından 26 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. EasySweep

EasySweep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Vücut ölçülerim :
    Boy 1.93
    Kilo 102
    omuz 122
    bel 103
    pazu 46

arkadaşlar ölçülerim bunlar. fakat 4 yıl kadar önce 2 yıl çalışıp bırakmıştım yani 4 yıldır çalışmıyorum. 3 haftadır evimde çalışıyorum. halter sehpam ayarlanabilir halter ve dumbell var. benim amacım vücudumdaki yağları özellikle belimin üst tarafını kasa çevirmek. whey aldım ve 1 ölçek antrenmandan önce , 1 ölçek antrenmandan sonra kullanıyorum( öğrenci olduğum için yediklerime çok dikkat edemiyorum bu yüzden protein tozu kullanıyorum.)
    Sizce kullanmaya devam edeyim mi vücudumdaki yağ oranını artırır mı , kilo aldırır mı yada gelişimime faydası olur mu ? yağ yakıcı kullanmak istemiyorum.
    değerli görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2. sonquit

sonquit Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Samsun
    Oncelikle 2 yillik bir spor gecmisin var ise yag dokularinin kas dokusuna dönüşmeyeceğini bilmen gerekirdi ölçülerinden yola cikarak belinin kalin oldugunu soyliyebilirim kalori hesaplamasi yapip günde ihtiyacın olan kaloriden 400-500 eksik alirsan kilo vermeye baslarsin belki yavas bi şekilde verirsin ama sagliklisi budur çünkü hizli kilo vermeye kalkıp kas dokularindan kilo verirsen hersey berbat olur tekrar kilo alip hacimlenmeye calisman gerekir. Beslenmen 1. planda olmali supplementler değil.

3. EasySweep

EasySweep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    yorumunuz için teşekkür ederim. benim asıl amacım kilo vermek değil yağlanan bölgeleri kasa çevirmek. 4 yıl boyunca hiç çalışmadım fakat haftada 5 gün basketbol antrenmanım vardı. kol ve bel çevremde çatlak izleri mevcut. ayrıca protein + yağ yakıcı supplementler kullansam faydasını görebilir miyim ? internette savaş cebeci isimli bi hoca buldum onun tavsiyeleri üzerine 2 gün çalışıp 1 gün dinleniyorum.
    yani kısaca kilomu sabit tutup aynı şekilde yağ yakıcı da kullansam işe yarar mı ?

4. mehmet67

mehmet67 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Arkadaş gayet güzel cevaplamış sorunuzu.Hiçbir yağ kasa dönüşmaz.Hala yağların kasa dönüştüğünü zannedenler var.Fakat kas ayrı bir yapıdır ayğ ayrı bir yapı.Yğları eritirsiniz kaslarınız ortaya çıkar.Sonrasında ortaya çıkan kaslarınızı büyütürsünüz

sonquit bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş