protein tozu kullanmak şartmı gelişmek için

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve karambol08 tarafından 13 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. karambol08

karambol08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Abiler 3.ayım oldu başlıyalı benim kimi diuo protein tozu al kimi alma bende açıkcası almak istemiyorum sağlıklı besleniyorum

Sabah
    100 gram peynir
    yarım litre süt
    2 dilim kepekli ekmek
    4 tane yumurtanın beyazı
    Tahin pekmez karıstırıyorum içine ceviz falan atıyorum

Ara ögün bir kasık fındık ezmesi

Ögleyin 250 gram tavuk 1 dilim kepekli ekmek 200 gram kadar pilav
    Yanında meyve suyu

Ara ogün olarak süt içiyorum bir bardak
    Antrenmana gidiyorum antrenmandan yarım saat sonra
    Aksam yemegim

250 gram tavuk makarna yada pilav bir tabak evdeki sulu yemeklerden 2 dilim kepekli ekmek yatmadan önce süt meyve falan yiyorum

Bu şekilde bir beslenmeyle iyi bir vücut yapabilirmiyim fit gorünmek istiyorium ektomorfum

Başladigimda kollarım 27cm di şuan 31 omuzlar 106dan 109a geldi gogüs eski olçüsunu hayirlamiyorum 89 falan şuan bel 79
    Kendimde gorüntü olarak gözle gorülür artış var bu protein tozunu almazsan gelişemezsin diyorlar bende almak istemiyorum dogal olarak hiçbor supplement kullanmadan yapmak istiyorum bu beslenme programkyla güzel fit bi vücudum olurmu sizce

2. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Supplement alma daha erken. 9 ay oldu benim kullanmiyorum ama gelişim hala 10 numara

3. karambol08

karambol08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Benim gögüslerim gelişmiyor zot gelişiyor hocamda zamanla yavaş yavaş olur gögüsler diyor sonuçta 3 ay oldu başlıyalı inşallah gelişir

4. ŞaşıKedi

ŞaşıKedi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum bu birazda kişinin kendi vücuduyla alakalı. Kimi hemen gelişir kiminin gelişmesi zaman alır. Söz vardır easy come easy go diye. Kolay gelen kolay gider...En iyisi yavaş yavaş sağlık problemi yaşamadan gelişmek. Düzenli beslenmene ve antrenmanına devam et sen.

5. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Yanlış hatırlamıyorsam sen göğüslerin ile ilgili konu açmıştın, göğüslerinin neden gelişmediğini sana söylemiştik.
    Protein tozu senin gelişmeyen göğüslerini kurtarmaz. Beslenmen protein tozu kullanıp kullanmayacağını belirtir, ama biri hariç. Oda Whey Protein.
    ve 3 Ay da Whey protein için yeterli bir süre, ister kullanırsın ister kullanmazsın. Saadece şu an için kullanman ileride kullanıcağından daha az etki göstericek sana.
    Belin 89 dan 79'a inmedi, yanlış hesaplamalar yapıyorsun. Bu kilo da 2 dilim kepek ekmeğinin hesabını yapma.
    250 Gr tavuğu tek öğünde yemen yanlış. 250 gr Makarna veya Pilav sana saadece karın şişliği sağlıcak.
    Tek öğün de 250 gram makarna veya pilav yediğine de inanmak zor geliyor.
    Göğüs sorunun kilonla alakalı. Aynı kilo da kalıp göğüsünü SINIRLI büyütebilir/geliştirebilirsin.

ajn16 bunu beğendi.
  6. Arman Aslan

Arman Aslan Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    1. Kademe Fitness Antrenörü
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Proteini gayette besinlerden alabilirsin. Beslenme düzenin gayet iyi. Belki şunu öneri olarak alabilirsin. Tahin pekmez yerine düşük glisemik indeksli bal yemeni bunuda abartmamanı öneririm haftada 2 yada 3 gün.. Bir diğer önerim beyaz pirinç kesinlikle yeme. Bunu tüm fitnessçılar dikkate alabilir. Glukoz dan sonra glisemik indeksi en yüksek besin. Bu da insülin artışı sağlar ve vücut kendiliğinden yağ depolamana sebep olur.. Kolay gelsin ;)

~ 1. Kademe Fitness Antrenörü
    ~ Vem Fitness Club, Proactivium Fitness Club, Ozdemir Spor Center da fitness eğitmenliği
    ~ Personal Trainer

facebook.com/ArmanAslan

ABEKAYNANA bunu beğendi.
  7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Şart değil tabiki şimdilik, süt iç yumurta ye antrenmandan sonra onun dışında arkadaşlarında dediği gibi 250 gr tavuk göğsü fazla, 100-150 gr tavuk göğsü biraz makarna biraz da salata daha iyi olur.

8. karambol08

karambol08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    Belim 83 dü 89 degil abi tavuğuda 200 gram la 250 gram arası yiyorum 1 ögünda pilav veya makarnada aynı şekildr

9. ABEKAYNANA

ABEKAYNANA Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    43
    Meslek:
    Gurbetci
    Yer:
    Amerika yolcusu
    Glukoz dan sonra glisemik indeksi en yüksek besin pirinç demişsin, ama hangi pirinç. Türkiye'deki yuvarlak pirinçleri kastetmişsin, aslında bir nevi haklısın ama senin dediğin gi si en yüksek besin kaynağı yuvarlak pirinçtir. Yani ucuz olanlar. Ama Jasmin pirinç glisemik indeksi, senin kastettiğin pirincin gi si kadar yüksek değil, gayette çok iyi bir besin/carb kaynağıdır. Avrupa ülkelerin de Glisemik indeksi, Türkiye'deki pirinclerin gi'si gibi yüksek değil..

@karambol08 sen ise demişsin

"Başladigimda kollarım 27cm di şuan 31 omuzlar 106dan 109a geldi gogüs eski olçüsunu hayirlamiyorum 89 falan şuan bel 79"
    benn senin yazdığını okuyarak söyledim, şimdi ise 83 demişsin, olabilir.Çünki İlk başlarda hem belini eksiltik üst tarafını genişletmen mümkün.
    Ama senin burda yaptığın hata bir öğün de 250 gr protein/karbonhidrat kaynağı yemen. Bu gramajları ben çiğ olarak ele alıyorum.
    Tek öğün de 100 gr tavuk/70-100 gr makarna yeterli olucaktır. Kilona göre üsttede belirttiğim gibi alabiliceği kadar karb ve proteini alıp, geri kalanını ya tuvalette atıcaksın, yada sana yağ olarak geri dönecek.

10. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    bende senin gibi 250 gram kadar yiyordum 100 gram 120 gram az geliyordu bu neyime yetecek diyorum ama doğrusu bence de tek oğunde 120-130 yesen yeterli beyaz pirinçin 90 falan esmer pirinç 50 ye düşer yarı yarıya azalır saf glikoz 100 beyaz ekmek 95 diye biliyorum ben

11. Arman Aslan

Arman Aslan Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    1. Kademe Fitness Antrenörü
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    beyaz pirinç kastettim yerine esmer pirinç tercih edilmelidir.

~ 1. Kademe Fitness Antrenörü
    ~ Vem Fitness Club, Proactivium Fitness Club, Ozdemir Sport Club da fitness eğitmenliği
    ~ Personal Trainer

facebook.com/ArmanAslan

12. karambol08

karambol08 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    8
    O 89 u yanlış yazmısım abi kusura bakma 83 tü bel telden gridigimden dolayi elim 9 a degmiş o konuyu acarken dedigin gibi yapıcam 150 gram et 100 gram pilav yada makarna yiycem artık kilo 65.700 gram benim boyfa 1.80 bu şekilde zamanla kilo alabilirmiyim hocam

Sayfayı Paylaş