Protein Tozu kullanmadan mükemmel Gainer tarifi.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bakingTR tarafından 17 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. bakingTR

bakingTR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Evet arkadaşlar kendi yaptığım aletlerle Home GYM oluşturma çalışmalarım yüzünden foruma fazla giremiyordum ama bu yazıyı yazmasam içimde kalırdı. Sizlere protein tozu kullanmadan gainer hazırlayabileceğiniz bir tarif ile geldim. üstelik çok basit bir tarif!
    Malzemeler:
    -Pınar süt tozu.(migros)
    -Yulaf ezmesi.
    -Soya unu(isteğe bağlı olarak)

YAPILIŞ.
    Arkadaşlar Pınar süt tozunun 100 gıramında 36 gr hayvansal protein bulunuyor. Bir paketinde 200 gr var ve ben beş paket alıp bir kilo süt tozu elde ettim. onları boşalmış olan prostar protein kutusuna boşalttım ve daha sonra bir paket yulafı mutfak robotunda toz haline getirerek 200gıramını tozun içine karıştırdım. soya unu da ilave edecektim aslında ama erkekliğe zararlı falan gibi hurafeler geldi kulağıma ve pek inanmasamda riske atmak istemedim.
    Sonuç olarak değerler şunlar oldu. Soya unu kullanmadığım için değerlere eklemedim.

Ölçek:100 gr.
    Protein(hayvansal) : 30.2 gr.
    karbonhidrat: 56 gr.
    Yulaf proteini:2 gr.
    Kalori:385 kalori.

SONUÇ
    Geçen gün itibari ile kutuyu bitirdim ve on günde 4 kilo aldığımı gördüm.(70-74) Yağlanma fazla olmadı ayrıca zor kilo alan biri olduğum için bu kilo alımı beni çok mutlu etti denemek isteyenler olursa tavsiye ederim. Yaz ayında Gainer biraz ters düşüyor tabi ama kilo almak isteyen illa vardır diye düşündüm.

Sertan Vurgun bunu beğendi.
  2. Sertan Vurgun

Sertan Vurgun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kardesim beni mazur gor yeniyim vücut geliştirmede 183 boy 67 kilo kilo almam gerek öyle disarda satilanlardan da almak istemiyorum bunu sence nasil kullanayim sabah mi aksam yatmadan önce mi yoksa spordan once mi spora gittigim günlerde ve son sorum ne kadar sutle ne kadar toz karistirmaliyim simdiden tesekkurler

bakingTR bunu beğendi.
  3. bakingTR

bakingTR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Ben spordan sonra tüketiyorum sütle. biraz yoğun bir süt tadı oluyor ama ben sütü seven biri olduğum için beni sıkmıyor. Gainer'lara neden güvenmediğini anlıyorum genel bi yanılgı söz konusu bayadır ama bu bende Hardline Progainer'den daha iyi bir etki gösterdi. Süt proteinin büyük kısmı kezein diye biliyorum o yüzden eğer spordan sonra etini tavuğunu yiyorsan yatmadan önce kullanabilirsin ama dediğim gibi genelde spordan sonra en geç yirmi dakka-yarım saat içinde içtim ben.

Sertan Vurgun bunu beğendi.
  4. Sertan Vurgun

Sertan Vurgun Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Haklisin ben de spordan sonra kullanayim o zaman ben her gun gitmiyorum spora o günlerde içmesem bi sıkıntı olmaz dimi haftada 3 4 gun icsem de faydasini görürüm?

5. bakingTR

bakingTR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Spor yapmadığın günlerde içmelisin yanı aylık seksen liraya tekabul eder bu sana. ayrıca Hardline'a az önce tekrar baktım 200 gramda 37 gr protein, 153 gram karbonhidrat varmış. bunun üç katı ama bu daha iyi etki gösterdi bende kilo ve hacim olarak. Galiba beslenme konusunu pek bilmiyorsun sabit konulardan birkaçına göz atarsan çok iyi olur beslenme meselesi benim altı ayımı yedi okadar zaman boşa spor yaptım sanada olmasın aynısı.

6. Brkdzmn

Brkdzmn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yulaf in buradaki işlevi ne oluyor hocam? 2 gr protein veriyorsa yulafa gerek var mi. Bilmediğimden soruyorum.

7. bakingTR

bakingTR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Yulaf daha çok birazda olsa lif almak birde biraz karbonhidratını arttırmaktı. birda ben yulafı hemen hemen her şeye katarım fıstık ezmemden tut protein tozuma kadar. Ama onun yerine yulaf kepeğide olur. Veya kilo almaya çalışmıyorsan soya unu.

8. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  9. bakingTR

bakingTR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeş hesaplarsak bu tozun on servisi otuz-kırk lira. Pro gainerin beş kiloluğu yirmi servis ve yanlış hatırlamıyorsam yüzatmış lira civarıydı. Zaten fark ettiysen Gainer tarifi bu. Başlıktada yazdığı gibi.

10. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    SÜt tozu tamamaen sağlığa zararlıdır arkadaşlar.. YAPMAYIN

11. bakingTR

bakingTR Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Akadaşım çiğ süt üreticilerinin çamur atma çabaları bunlar. Neden TSE falan birşey bulamıyorda her seferinde rakip iş alanında faaliyet gödterenler buluyor? Adamların elinde süt sağma makinesiyle birkaç kamyondan başka birşey yokken gidip bi labaratuara bin beşyüz-bin lira verip aldıkları sonuçtan nasıl bukadar emin oluyorkar?(ki ben test yapıldığınada inanmıyorum.) bu diğer ülkelerin ermeni soykırımı vardır demesi gibi yani.

Ariexs bunu beğendi.
  12. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    süt Doğal değil ne yazıkki ? ama mecburuz içmeye .. ee peki süt tozu ne kadar masum olabilir biraz düz mantık lütfen .. olabildğince ZARARDAN KAÇININ DOĞALLIKTAN NE KADAR UZAKSA O KADAR SAĞLIKSIZDIR.NET

Sayfayı Paylaş