Protein tozu kullanımı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Alpbatur tarafından 12 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Alpbatur

Alpbatur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar ben vucut geliştirmeye başlayalı 2 hafta oldu. Boyum 174 kilom 59. 18 yaşındayım .Spor aletlerinde çalışıyorum ağır bölüme geçmeme izin vermiyorlar. Asıl sorum ben başlayalı 2 hafta oldu protein tozunu önerirmisiniz bana ? 100 150 gibi bir bütçem var hangi tozu tavsiye edersiniz bu konuda hiç bi fikrim yok 1 ay kullanacagım bir şey istiyorum. Teşekkür ederim

2. Pooyraaz17

Pooyraaz17 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    şuan lık protein tozu kullanmanıza gerek yok eğer ki illa kullanacağım diyorsanız hocanız ile görüşünüz,bence doğal olarak 10-12 haftaya ulaşın

3. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  4. Alpbatur

Alpbatur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim bir sorum daha olucak aldığım takdirde vucudumda daha hızlı bir gelişim gözlenir mi

5. sağlamirade

sağlamirade Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    "
    Yeni başlayanlarda suplament kullanımı özellikle ilk 3 ay gerekli değildir.

Sebebi yeni başlayanların gerek kas tonusu gerek ise bu kaslara yapılan baskılar suplament kullanımı için yetersiz olup ilerki dönemlerde gerekli ise kullanımı önerilir..

Kişi spora başlamıştır günlük yediği yemeklerden (sabah,öğlen,akşam) almış olduğu kalori yapacağı hafif egzersiz için yeterlidir..

Ama alırsam ne olur derseniz vucut sistemi önceliği sindirim sisteminde parçalanan hücre zarından geçip enerji santraline düşen besinlere yer verir yani yediğimiz yeni başlayan bir kişide doğal yoldan üretilen enerji yeterlidir vucut haricen alınan suplamenti ikinci planda yada yedek olarak tuttuğundan antreman sonunda Alınmış olan gereksiz suplamentin atımı için uğraşır. burada paramızı çöpe atmış oluyoruz yani suplament vucut tarafından tercih edilmeyip
    öncelik besine veriliyor aldığımız suplament vucutte vucut tarafından atılmaya çalışılıyor.."

az daha sık dişini, hem emeğine hem parana değsin.

6. Pooyraaz17

Pooyraaz17 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    eğer illa alacağım diyorsanız enerji verenleri vs. özellikte olanları var sizde bir artış olabilir tabii ama kullanmanıza gerek yok şuan için ülkemizde de aşırı pahalı zaten protein tozları,ben kendi açımdan söyleyeyim ben ilk ay kullanmaya başlamıştım fazla bir olağanüstü durum olmadı bence 2 3 aydan sonra başlayabilirsiniz

7. Alpbatur

Alpbatur Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    İlgilenen herkese teşekkürler :)

8. TEAMURAT

TEAMURAT Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bana sorarsan şuan boşa para verirsin doğal beslenmeyle rahat bi şekilde karşılarsın proteinden mücize bi beklentin varsa hayal kırıklığına urarsın zaman herşeyin ilacı bence idmanlarına devam et bealenmene de önem ver kütle kazan öyle takviye al başarılar dilerim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. kenivır

kenivır Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    BEYLER Bİ BAKARSANIZ SEVİNİRİM YAŞIM 16 BOYUM 1.78 KİLOM 68 FITNESS A BAŞLADIM 2 HAFTA OLDU VE PROTEİN TOZU KULLANSAM MI DİYE DÜŞÜNÜYORUM SİZİN TAVSİYELERİNİZ NELERDİR? FORUMDAKİ YAZILARI OKUDUM AMA O KADAR ÇOK YORUM VAR Kİ KAFAM KARIŞTI BİRİSİ BENİ AYDINLATIRSA ÇOK SEVİNİRİM TEŞEKKÜR EDERİM ŞİMDİDEN :)

10. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.016
    Ödül Puanları:
    123
    Henüz çok erken dostum ek besine ihtiyacın yok şu an, tavuk,yumurta,süt vs. sana yetecektir..Protein tozunu, ileride ihtiyacını gıdalardan karşılamak yetersiz geldiğinde kullanmaya başlayabilirsin.

Sayfayı Paylaş