Protein Tozu kullanımı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Mr.Life tarafından 21 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. Mr.Life

Mr.Life Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    S.a arkadaşlar,
    1 seneye yakın body yapıyorum düzenli olarak beslenemediğim için
    protein tozu kullanmak istiyorum.Fakat aspirin vs. tarzı ilaçlar kanı sulandırdığı için kullanamıyorum burun kanamasına yol açıyor.
    Protein tozunda acaba böle birşey var mı kanı sulandırıyormu ?
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden tşk..

2. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    sulandırmıyor

Mr.Life bunu beğendi.
  3. olgonu.10

olgonu.10 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    vallaha mr. life kanı sulandırdıgı ilk defa senden duydum.
    Protein tozunun içinde bi sürü madde var. Onlardan birine veya bir kaçına allerjin olma olasılıgın vardır. (mesela ben allerjik astımım bu yüzden alacağım supplementlerdeki her maddeye dikkatlice bakıyorum)

4. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Burun kanamasının kanın sulandırılması ile alakalı olduğunu düşünmüyorum.
    Bendede burunda kanamalar oluyor aralıklarla,ancak bu kanamalar kolestrol yüksekliğinden ,ağır kilolara girmemden kaynaklanıyor.
    Sana tavsiyem ldl kolestrolüne dikkat etmen.

5. krn

krn Yeni Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    kolesterole bağlı bi sorunsa bildiğim kadarıyla LDL nin yüksek olması durumlarında HDL ye bakılıyo...eğer HDL 50> değerlerindeyse LDL çok önemsenmiyo..balıkyağı ve spor HDL yi artıran en ii etkenler...

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    bu konu 2 ye ayrılıyor birincisi bizim alanımıza giriyor genetik özellikte varsa egzersizdeki baskıda kanamaları normal karşılıyoruz bu genetik özellkler ise burun kıkırdak eğriliği (septum deviasyonu) burun içi sinuz,alerjik nedenler,damarsal nedenler.

2. kanama sebebi ise vucut düzenindeki aksaklıklar diyebilirim bunlarda aşırı stres,tansiyon,hormonal denge yada hormon bozukluğu,çeşitli kan hastalıkları diye sayabiliriz.

ne olursa olsun bu konuyu ihmal etmeyin ön kanama yerine arka kanama olabilir buda ölümcül hastalıklara sebeb olabilir.

balun12 ve zigbog bunu beğendi.
  7. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    antiagregan (kan sulandırıcı) etkilere sahip değildir.
    proteinle alakası yoktur.
    fakat tahminen senin asetilsalisilikasit menşeili meyvelerden uzak durman limon çay vişne vb. siklo - oksijenaz COX enzimini inhibe ettiğini bilinir -- COX u irreversibl olarak asetillemekte ve prostaglandin sentezini inhibe etmektedir.

8. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Protein tozlarının burun kanatma kanı seyreltme gibi bir etkisi olduğuna hiç bi yerde rastlamadım.

Burun kanaman için doktorlar ne diyor keşke onu yazsaydın. Burun kanamasının onlarca sebebi olabilir birisi de burnun içindeki damarların inceliği ya da damarların birinde olan çatlak. Bunlar lazerle tedavi edilebiliyor ama gerçekten çok pis bir ameliyat bana göre ayrıca çözümü de garanti değil burnunun içini yaktırdığınla kalabilirsin. Eğer burnunun kanamasının sebebi bu damarlarla ilgiliyse evet, misal bench presste aşırı yük kaldırırken kanayabilir.

Sonuçta protein tozları sana zarar vermez. En iyisi bir doktorla konuşmandır tanıdık falan varsa. bir de şu var; özel bir nhastalığın belirtisi değilse burun kanamasını sağlıklı bulan doktorlar var bir nev'i hacamat gibi bakıp....

9. burhancam

burhancam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler arkadaşlar bende 2 aydır vücut çalışıyorum ama hala göbekle ilgili sorunlarım var bir türlü göbekteki yağları eritemedim düzenli olarak yediklerime dikkat ediyorum ve vücut çalışıyorum şimdide protein tozu aldım nasıl kullanacağımı tam bilmiyorum yani en verimli şekilde nasıl kullanırım bi yardımcı olursanız çok sevinirim

10. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Kilo vermek için beslenme forumunu inceleyerek fikir edinebilirsiniz.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html

Protein tozlarının kullanımı hakkında daha fazla bilinçlenmek için:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/supplementler-f26.html

Forum kurallarını okumak için:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/forum-kurallar-g-ncellendi-t1581.html

Forumda ilgilendiğiniz konular hakkındaki başlıklara en efektif şekilde ulaşmak adına arama motorunu kullanınız.
    Nasıl kullanıldığını görmek için:
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/forumda-arama-yapmak-resimli-t14555.html

zigbog, FleXoR ve diez bunu beğendi.
  11. assassin87

assassin87 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar, bir haftadir benimde burnum kaniyor. afedersiniz, ilk burun kanamam tuvaletteyken basladi, basinc sonucunda. ilk once cok korkmustum, cunku daha once hic oyle bir sey basima gelmemisti. daha sonra internette bayagi arastirdim, burun kurulugu, havanin degisikligi gibi bir suru sey buldum. arastirdikdan sonra cok fazla onemsemedim. ama 2 gun sonra antreman yaparken tekrar kanadi. ve uzun sure durduramadim. yine 2 gun kanamadi. 2. gun kahvalti yaparken kanadi ve artik ciddi bir seyler oldugunu dusundum. doktora gidecektim ama o gun sinavim var diye gidemedim. sonra aksami tekrar spora gittim ve bu seferde squat yaparken kanamaya basladi. bu seferki cabuk durdu. sonra bu sabah, yani dunku kanamadan sonra tekrar kanadi ve bu sefer durduramadim. cok ciddi anlamda kaniyordu, hemen medico ya gidip tampon yaptirdim ama tampona ragmen kaniyordu. artik kan agzimdan cikmaya basladim. beni acile ambulansla yolladilar. orada da kan tahlili yaptirdilar ve bir sey cikmadi. sonra baska hastaneye gittim orada niye kanadigini soylemediler. sadece iki tane merhem verdiler.
    bu kadar yazmamin sebebi duydugum bir seyin dogru olup olmadigi aslinda. bazi arkadaslarim dedi, protein tozu kullanami burun kanamalarina yol acabilir dediler. gercektende boyle bir durum var mi acaba????
    ben su an spordan sonra whey protein, aksam yatmadan once de casein protein kullaniyorum. ayni zamanda da creatine kullaniyorum. bunlarin acaba burun kanamamla bir ilgisi var mi???
    aslinda doktor bana ilac kullaniyor musun dediginde protein tozu kullaniyorum dedim ve hic bir sey demedi bana. bir de bu aralar yoruluyor musun diye sordu ve bende vucut gelistirme yapiyorum dedim. biraz ara vermelisin dedi bana. tamda guzel sonuclar almaya baslamisken ara vermek benim icin gercekten cok uzucu. insallah bu yazdigim adminler tarafindan silinmez cok uzun diye. eger cevap veren olursa simdiden cok tesekkur ediyorum.

Sayfayı Paylaş