Protein tozu kullanımı ve sonrasındaki beslenme.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve firarist tarafından 11 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. firarist

firarist Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.

Aklıma takılan soru şu ki ben sabahları kalktığımda ilk olarak 1 ölçek whey protein tozu içiyorum ve 30 dk sonra 3 tam 3 beyaz olmak üzere yumurta ve yanında beyaz peynir yiyorum. Wheydeki protein ortalama 25gr , yediğim yumurta ve beyaz peynir de 35 gramı buluyor. Merak ettiğim konu ise forumda da çok kez tartışıldığı gibi bir öğünde alınması gereken protein miktarı 30-40 gr arasında olması. Ben 1 saat içerisinde toplam 60 gram protein almış oluyorum.

Protein tozunu kullandıktan sonra kahvaltı yapmak için ne kadar zaman beklenmeli veya yapılan bu beslenme doğru mu sizce onu merak ediyorum. Aynı şekilde antrenman sonrası içinde geçerli. Antrenman sonrası iki ölcek (48 gr) protein almamı söyledi hoca. Antrenmandan 1 saat sonra da 200 gr tavuk yiyorum. Bu saatte 22:00 yi bulabiliyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

2. Mert's

Mert's Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Whey kullandiktan 30 dk sonra buyuk bir kismi kana karisip kas hucrelerini besleyecektir diye dusunuyorum.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. firarist

firarist Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Bir de anlayamadığım konu şu ben 90 kiloyum 180 gr protein almam gerekiyor 4 oğün yesem 30 ar gramdan 120 yapar. Bu da sağlamıyor ihtiyaç olduğum proteini. O zaman 40 gr ve daha fazlasını almalıyım bu sefer de bir oğünde almış olduğum protein miktarı fazla oluyor?

4. Louisian

Louisian Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    8
    07.00 İlk öğün
    09.00 İkinci öğün

Antreman sonrası için ise;
    %100 Üzüm/Elma Suyu alımı
    Arkası Protein tozun
    1 saat sonra
    Protein oranı yüksek, düşük karbolu bir öğün bence idealdir.

Mutlaka Kg x 2 gram alman gibi bir kaide yok, vucudunu dinle. 90 Kg'nun 90'ı kas değil ki zaten, çoğu eğitmen Yağsız kg ağırlığı x 1.33 der ancak işi garantiye almak için 2 gram alın derler. Mesala benim eğitmenim 1,5 gram alıyor kilo başına demek ki o rakam ona yetiyor, vucuduun dinleyerek oranla derim. :)

firarist bunu beğendi.
  5. kubilaykıbrıs

kubilaykıbrıs Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir-kıbrıs
    sabah kahvaltımda whey,yulaf,süt karıştırıyorum denemeni önerim yumurtayı gün içersinde tüketebilirsin.

firarist bunu beğendi.
  6. firarist

firarist Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Evet minimum kilo x 1.5 protein alıyorum. Ilk seneki hızlı gelişim durdu 1 senede cok az gelişebildim. yanlış giden bir şeyler var diye dusunuyorum. Beslenme ya da antrenman sisteminde sorun var yahut artik vucut gelismiyor limiti bu demekki :)

Sayfayı Paylaş