Protein tozu konusunda hüsrana uğradım kafam çok karışık

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Merich tarafından 26 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sallayan sallayana ama birer birer cevap yazmayıp ciddiye almadığımı söyleyeyim öncelikle.markaya bağlı kalırsan bu sporda hayatının en büyük kazıklarını yemeye devam edersin.ürün portföyü geniş.eğer gelişemiyorsan ya beslenmen zayıftır,ya dinlenmen yeterli değildir ya da antrenman sistemin vucuduna göre uyarlanmamıştır.günlük tüketimlerinde protein eksiğin var ise bahsettiğin gibi genrise alabilirsin.yılbaşı kampanyası altında 2100 gramını 80 liradan veriyorlar.eski üretimlere göre aroması birazcık daha güzel ama karışma problemi devam ediyor.o fiyata o kalite bence oldukça güzel.toplam kalori ihtiyacınıda hesaplayarak bahsettiğim kıstasları incelersen gelişimine engel olan ne bulabilirsin.

2. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    180 lira verip toz alacaginiza koli koli yumurta alin hem kaliteli protein öyle protein tozlari gibi yumusak kas yapmaz yaglandirmaz yumurta hakkaten taş gibi kas yapıyor sadece 2 hafta deneyin günde en az 10 yumurta

Aykut Can bunu beğendi.
  3. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    "protein tozlari gibi yumusak kas yapmaz yaglandirmaz"
    şu konuyu Allah Rızası için açıklayabilir misin ? Yada bilen biri açıklayabilir mi ?

mehmetoren, doxux ve Sarısakal bunu beğendi.
  4. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Lafımın arkasındayım şimdiye kadar 35-40 kilo protein tozu kullandım hemen hemen her marka son zamanda çıkanlar mustesna..
    Yazık olan şu ki bu tozlara steroid kadar etkiliymiş gibi yönlendirildik yumurtaya lora tavuğa bu kadar önem verseydik şimdi daha iyi olurduk

5. ottomanizm

ottomanizm Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Eğer supplement alıncaksa bu bence protein tozu olmamalı. Kaliteli amino asitler ve pre workout ürünlerinin daha yararlı olduğu kanaatindeyim

Atabeyler.sis bunu beğendi.
  6. Merich

Merich Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Arkadaşla, abilerim hepinize teşekkür ederim mesajlarınız için. Eski yüzme milli sporcusuyum çeşitli supplementler daha önce kullanmışlığım var. Benim burda asıl sormak istediğim aldığım ürün çakma olabilir mi idi. Verim derken 5-6kg kas almaktan bahsetmiyorum. Ürün gerçek anlamda gerileme yaptı bende yağlandım ve kas eklemesi de olmadı.Ondan önceki ay daha da kötü beslendiğim halde. Scitec warrior juice sipariş ettim hazır indirimdd iken

7. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Aynen bcaa lara ve amino asitlere lafım yok etkileri protein tozlarından kat kat güzel ama hiç biri gerçek gıdaların yerini tutmazzz.

8. Sarısakal

Sarısakal Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    öncelikle söylediklerine sonuna kadar katılıyorum
    bakıyorum da bu kadar bilinçsizlik gerçekten fazla tamam vg bir deneme yanılma sporudur ama buradaki herkesin de Joe Weider olmasına anlam veremiyorum

ex4a bunu beğendi.
  9. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Ben hala şu "yumuşak kas yapma" olayını anlamadım ?

mehmetoren ve doxux bunu beğendi.
  10. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Protein tozu kullananlar demek istedigimi anlamistir oyle 3-5 kilo kullanip bunu tecrube edemezsin

11. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Bende onu demek istiyorum anlamadım diye açıklar mısnız tecrübelerinizle şiu "yumuşak kas" olayını?

mehmetoren, egemennn ve doxux bunu beğendi.
  12. Merich

Merich Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    sen yumurta nasıl mis gibi hızlı sindiriliyor anlatsana

13. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Sana şöyle anlatayım kendi tecrübemw göre günde 2-3 servis protein tozu kullandigim zamanlarda iyi antreman cikarmama ragmen bile kaslar yumusak oluyordu yani kas katı siktigin zaman bile yumusak hissediyordum........... recovery olayini tamamladiktan sonra bile yaglanmada cabası.............

Ne zaman protein tozuna verecegim parayi gittim yumurtaya verdim.....
    İste ozaman taşşşş gibi kasin ne oldugunu anladim( gunde 10-12 yumurta beyazi) böyle siktigin zaman duvar gibi taşşşşş gibi oluyor anlatabiliyomuyum....

Anlatabildim mi...... ??? Beni anladın mı...... ???

14. Merich

Merich Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bahsettiğin şey psikolojik.

mehmetoren ve doxux bunu beğendi.
  15. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    8 yıldır bu sporu yapıyorum amator sekilde ben protein tozundan verim alamadim haaa amino asit olur bcaa olur protein tozu yerine onlari kullanmak bana gore daha akilci psikolojik olayina gelirsek kesinlikle degil

16. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Yumurtanın yapısındaki proteinler, vücudun yapamadığı ve dışarıdan alınması gereken (eksojen) amino asitlerin tümünü yeterli ve dengeli oranlarda içerir. Eksojen amino asitlerin günlük diyetlerde eksikliği, azlığı ya da fazlalığı dengenin bozulmasına ve sakıncalı durumların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Yumurta tüketildiğinde yapısındaki proteinin % 93.7’si değerlendirilirken bu oran sütte % 84.5, balıkta % 76, sığır etinde ise % 74.3 tür. Bu nedenle yumurta satın alınabildiğimiz en ucuz ve en kaliteli proteini içerir. Özellikle çocukların büyüme ve gelişmesinde vazgeçilmez gıdalardandır.
    Yanığı olan hastalara günde iki yumurta yedirildiğinde, yanıklarının hızla iyileştiği görülmüştür (Köksal, 1994-b)

Uzun süre pişirilen yumurtaların sindirimi güçleşir ve uygulanan pişirme yöntemine göre B grubu vitaminlerde kayıplar oluşur. Kayıpları önlemek için yumurtayı yağa kırma yerine, diğer yöntemler ile pişirme tercih edilmelidir. Yenilen yumurtanın hemen tamamı bağırsaklarda emilir. Yumurta sarısında bulunan yağ çok iyi bir emülsiyon oluşturduğundan sindirimi çok kolaydır. Yumurtanın sindirilme yeteneği büyük ölçüde pişirilme tarzına bağlıdır.

Yenen her yumurta, sağlıklı kişilerde, kan kolesterolünde geçici olarak 3-4 mg/dl'lik bir artışa sebep olsa da, sindirimden hemen sonra normale dönmektedir. Kolesterole hassas kişilerde bile bu artış tek başına koronik kalb hastalığına sebep olacak seviyede değildir.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Ocak 2015 ---
    Anladım hocam ilk defa sizden böyle birşey duyduğum için merak ettim o yüzden açıklamasını istedim bi art niyetim yok öğrenmeye çalışıyorum sadece.

wrath06 bunu beğendi.
  17. Merich

Merich Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Kopyala yapıştır yapmadan önce okusaydın keşke

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ocak 2015
    Aykut Can bunu beğendi.
  18. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Sanıyorum aramızda zeka tespitçileri var.

19. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Ve beyin; koşarak uzaklaşır

Son düzenleme: 6 Ocak 2015
  20. ahmet ocak

ahmet ocak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    SİVAS
    Bir kutu protein tozu weyder de olsa size cmler vermez kökeni peynir olan bir ürüne mucize gözüyle bakmayın

Sayfayı Paylaş