Protein tozu kilo aldırır mı?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve t730sh tarafından 24 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. t730sh

t730sh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    18 Yasındayım 74 kiloyum boyum 178. Kilo almak istemiyorum spor salonuna gidiyorum kas yapma ve biraz daha kilo vermek amaçlı. Protein tozu kilo aldırır mı? Protein tozunun markası şu

spordan öncemi yoksa sonra mı içmeliyim ve süre aralıgı ne kadar olmalıdır?
    Bide bunu ben 170tl ye aldım resimde gördügünüz kutudan. 2KG var içinde. Sizce cok mu pahalı marka ve gramajına göre?
    Bu arada bu protein tozu hakkında neler düşünüyorsunuz iyi midir? Herhangi bir yan etkisi vs. varmıdır?

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Harcadığından yüksek kalori alman kilo aldırır.

3. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

doxux arkadaşımın dediğini farklı cümleyle söyliyeyim bende
    Besinlerden aldığın fazla enerji yağ olarak depolanır.

4. t730sh

t730sh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Nasıl yani? Ozaman kullanmıyayımmı protein tozunu?

5. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    sporda hacim kazanmak istiyorsan kilonx1.8 ya da kilonx2gram protein alman gerekiyor.tabi tek protein tozu iş görmez.Kilonx4.5 5gram da karbonhidrat tüketmen gerekir.Eğer ki günlük yediğin şeylerden kilonx1.8 -2 gram kadar protein alabiliyorsan o zaman protein tozuna ihtiyacın yok demektir.Ama şayet benim günlük ihtiyacım 135gram(senin günlük protein ihtiyacın hacim dönemindeki en az alman gereken protein miktarı) ve ben günlük sabah kahvaltıda 3yumurta+100gram lor peynirden=40 gram protein,arada günlük 250-300gram yoğurttan 13-14gram protein,öğlen yemeği 150gram makarnadan 18gram protein,akşam tavuktan 25gram protein,tavuğun yanına yediğin pilavdan 10gram protein,yatmadan peynirden 20gram protein arada 200ml sütten 7.5gram protein. 135gram protein eder.Günlük bu şekilde protein alırsın.Yanlız pilavdan makarnadan aldığın protein tavuktan aldığın protein kadar kaliteli olmaz.Bunlardan şüphe duyarsan öğlene de 100gram tavuk atman gerekir.Günlük 200gram tavuk yemen gerekir.Ha dersen ki ben günlük 200gram tavuk yiyemem,onun yerine kalan 20-25gram proteini nasıl karşılayabilirim.O zaman protein tozu işini görür.Protein tozunun bir +sı da şudur.Normal günlerde proteinini karşıla bu dediklerimin yanında 200gram tavuk yiyerek karşıla.Antreman günleri antremandan hemen sonra 40 gram proteini iç gitsin.Spor sonrasındaki ilk 30-45 dk vücudun proteini aminoasiti kreatini karbonhidratı en rahat kabul ettiği ve en rahat işlediği zamandır.Bundan dolayı protein tozu alacaksan sadece spor sonrası 40 gram(veya para durumun iyiyse sorun yok dersen spor öncesi 20 gram spor sonrası 40 gram) alarak kullanırsan işini görür.

6. seytantuyu

seytantuyu Özel Üye

Beğenileri:
    1.152
    Ödül Puanları:
    123
    Supplementler bölümünde GAspaari Myofusion bölümü var.
    Kişiye özel başlık açmayınız.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş