Protein tozu kilo aldırır mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve "FURKAN" tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    benim sorum şu yönde ben 170 boy 50 kiloyum yani zayıfım protein alırsam kilo alırım yani yemek yiyerek beslenerek peki kiloma göre protein tozu alırsam bu kilo aldırır mı yoksa sadece sporda kaybettiğim gücü bana geri mi verir? eğer kilo aldırıyorsa hangisi yaşıma uygun olur (15 yaşındayım) şimdiden teşekkürler.

2. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    vücudun enerji rezerveleri dolarsa vücut bunu depolar ve yağ yada kasları çalıştırarak geliştirerek kiloya gider. Birde suyu vücutta tutar öylede kilo alınır. protein enerji rezervelerini korumaz. Yani aldığımız proteinler direk işlem görür. Ama sen kilo başına 3 gram protein alırsan tabiki oda kiloya gider.

proteinler bu yüzden kilo aldırmaz. Çok yanlış bir bilgi ve uygulama ve bu sadece türkiyede oluyor yine antrenörlerin veya sporcuların bilinçsizliği. Kilo almak isteyen kişiye protein değil, karbonhidrat verilir veya artırılır. Yani bolca makarna, pilav, ekmek,patates,yulaf, meyveler tüketeceksin. proteini salon hocası satıyorsa, önüne gelene protein vermeye başlar. Böyle tipleri bence deşifre edin ki yüzleri kararsın.

"FURKAN" bunu beğendi.
  3. "FURKAN"

"FURKAN" Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    yeme konusunda sıkıntım yok,zaten salon hocası başla falan demedi sadece metabolizmam hızlı olduğu için geç kilo alıyorum acaba faydası olur mu diye bir sorayım dedim, teşekkür ederim...

4. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    proteinler yapıcı ve onarıcı yapı taşlarıdırlar, vg sporunu icra eden kimselerin protein tozu kullanma sebepleri recoverydir, protein tozları şişirmez veyahut kilo aldırmaz, büyüme olayına dolaylı olarak imkan sağlar.Body building'te büyüyebilmek için recovery şarttır bu sebeple protein alınır, proteinin yanına alınan karbonhidratlar da büyümemizi sağlar, recovery olmadan büyüyemeyiz.

Sayfayı Paylaş