protein tozu ile ilgili.....

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve saratoga tarafından 29 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. saratoga

saratoga Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
  2. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Çok önemli diye başlık açmışsın ama bu konu forumda çok tartışıldı.Şimdi sağlıklı kişi 40-50 gr demiş.Bizler bu sprou yapıyorsak forumundaki hocalarımızında dediği gibi kilomuzun 1.5-2 katı protein almalıyız.Ordaki protein tozunun böbreklere etkisi vs oturan bu sporu yapmayan gereksiz şekilde proteinle böbreklerini yoran kişiler olarak kastedilmiş.

3. h3m4n

h3m4n Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    cok guzel bı cvp vermıssın :)

4. h3m4n

h3m4n Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    çok güzel bi cvp vermıssın thums:

WolfSoN bunu beğendi.
  5. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben sahsen bunun hicbir bilincli spor hocasi tarafindan cevaplanabilecek bir soru oldugunu dusunmuyorum.

Eger sizin karacigeriniz ve bobrekleriniz normalse; belki uzun sureli/asiri kullanimda sizde hicbir problem olmayabilir. Ama belki benim organlarim (dogustan veya sonradan) hassas/zayif/rahatsiz ise problem olabilir.

Bunun teshisini koyacak kisilerde doktorlardir.

Hocalarimiz 2 misli diyebilirler. Zaten bende onlarin dediklerine uyup 2 misli yiyorum. Belki bir gun biri cikar 5 misli der. O gun birileride 5 misli yemeye baslar. Ama gelin biz arada sirada doktorumuzada danisalim, test sonuclarimizi gorelim.

Bence bu konunun dogrusu veya yanlisi yok. Kisiden kisiye degisir ve duzenli check-up ile kafanizdan bu tur korkulari (bir nebze) atmanizi saglayabilirsiniz.

6. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Bakın kendiniz belirtmişsiniz doğuştan veya farklı bir hastalığı olan kişi doktor kontrolünde bilinçli şekilde yapmalı.Buna kimse karşı çıkmıyor ki ayrıca burda bir otoritede yok benım yukardaki ''Forumdaki hocaların önerdiği dememin sebebi sadece herkesin bu sistemde ilerlediği''.Farklı durumları olan elbetteki doktora danışacak.

7. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    elma ile armudu karistirmayin homer simpson gibi aksamlari evde oyurup tv izleyen en agir aktivitesi servisen inip calistigi binaya yurumek veya supermarkette cipsleri aramak olan spor yapmayan insanlarla ayni kefede degiliz thums:

WolfSoN bunu beğendi.
  8. pycantric

pycantric Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    ISTANBUL
    Zaten yillardir body dunyasi kilo basina 2gr ve ustu protein alimini uygulamaktadir. Bircok diyetisyen doktor vs. buna yillarca karsi cikmis fakat su an onlarda bunun dogrulugunu kabullenmislerdir. Yani nedense bu sporda , kisiler deneye yanila birseyleri bulmakta bilim ise arkadan gelmekte ve sonrasinda bunu onaylamaktadir. Bircok diyetisyenin aciklamalarini goruyorum ozellikle gazetelerin pazar eklerindeki diyet onerilerini goruyorumda; tamamen sacmalik. Diyecegim su ki bu kisiler herzaman dogru bilgiyi veremeyebiliyor.

9. DİGİMAX

DİGİMAX Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    İNTERNET CAFE
    Yer:
    SAMSUN
    doktorlar özellikle vg konusunda çok bilinçli değiller malesef..

10. saratoga

saratoga Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    tamamda arkadaşlar LABARATUVARDA ÜRETİLMİŞ 1 maddeyi (protein tozu) amma çok savundunuz.

11. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

Senin bir amacın varda onu sölemiyosun nedir amacın? bir link verdin herkes fikrini söyledi.Eğer insanların fikirlerini belirtmesini istemiyosan açma başlık.

Reddie bunu beğendi.
  12. Evcil_Vucutcu

Evcil_Vucutcu Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Cunki satin almak, kullanmak, sonradanda "hicbirsey olmaz, doktorlar birsey bilmez" demek daha kolayda ondan.

Aslinda bazen okudugum cevaplardan dolayi sasiriyorum. Neden insanlar egolarini hemen on plana cikariyorlar anlayamiyorum.

Ben forumda fikir olarak sizin ustunuze ciksam, bir baskasida benim ustume ciksa; birimiz kazanmis birimiz kaybetmismi olacagiz? Neden bu kadar sivri konusmalar geciyor konu aralarinda anlamiyorum.

Adam bir konu acmis (ve bencede guzel bir konu), dogru duzgun tartissaniza konuyu. Egonuzu bir kenarda birakip, verecek bir bilginiz, dusunceniz varsa onu kullanin lutfen.

13. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli

@saratoga ve evcil_vücutçu
    dikkatli okuduysanız doktorlar vg konusunda çok bilinçli değiller deniliyor.ve dikkat ettiniz mi bilmem bu yorumu yapan kişi bir eczacı,protein konusunda bunları söyleyecek kadar araştırma yapmış olsaydı günde kişi kendi ağırlığı kadar protein alır derdi.
    internette okuduğum makalelerin hepsinde (doktorlar tarafından yazılmış) yetişkinler için alınması gerken protein miktarı kişinin vücut ağırlığının gr cinsinden kadarı der.şu an link veremem ama google dan çok rahatlıkla takip edebilirsiniz bu konuyu.
    yani protein tozunu biz alıyoruz ve zarar görmedik,doktorlar bu işten çakmıyor demiyor kimse.
    protein tozunu saratoga sen kendi kendine soktun konunu içine.
    proteinden tartışılırken bi anda işi protein tozunun savunuyorlarr olayına döndürdünüz.

pycantric ve WolfSoN bunu beğendi.
  14. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    simdi siz gidip ayni markette calisiyor diye firin reyonunda calisan birine kiyma cektirmeye kalkarsaniz yapar ama kafasina gore yapar sonra disleriniz dokulur yerken,
    bu konulari da spor hekimleri ile konusmak lazim.

ayrica da savunuyorum protein tozlarini, manavdan alinan domates buyuyene kadar ne kadar kimyasal yiyor haberiniz var mi? protein tozlari onay alana kadar bir suru testten geciyor ve steril olarak geliyor = benim gozumde daha az riskli

WolfSoN, Evcil_Vucutcu ve pycantric bunu beğendi.
  15. TylerD

TylerD Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence vg konusunda yarışmacı olmak gibi hedefleri olmayanlar yani bunu sağlıklı bir vücut ve güzel bir görünüm için yapanlar proteini günde kilosu başına 1.2-1.5 gr arasında almalılar. herşeyin aşırısı zarardır sözü bence çok güzel bir söz...

16. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    sadece kas yıkımını engellemek hacimi korumak için yapılmış bir deneyde sporcunun en az 1,4 gr alması gerektiği bulunmuş. TylerD sanırım yeni başladın bu spora ama azimli devam edersen eminim sende gereken protein miktarının ne kadar olduğunu öğreneceksin 2 gr bile yetmeyebilir özellikle gögüs ve kol günlerimde ekstradan protein tüketiyorum
    ve faydasın görüyorum. bazen görüyorum şaşırıyorum tv de yok kırmızı et yemeyin yok proteinle karbonhidratı karıştırmayın aynı öğünde böyle saçmalıklar var sen akşama kadar otur ofisinde hiçbir aktiviten olmasın sonra kalk yok bunları bunları yemede zaten anca o tip adamlar için olur dedikleri protein tozlarına steroid muamelesi yapan basketçi arkadaşımda var yok toz olursan hayvan gibi olurmuşsun 2 aya yok yavaş gelişiyosan çok faydası olurmuş tamam faydasını gördük ama yok öyle bir şey aldığımız protein tozları pek çok hormonlu sebzeden daha az zararlı belki bizim için

Sayfayı Paylaş