Protein tozu içindeki bcaa ve glutamine deeğrleri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve kory tarafından 21 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. kory

kory Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    Merhaba,
    Optimum Nutrition %100 Gold Standard Whey Protein Tozu ve gnc nin 1800 kapsül bcaasından kullanıyorum.

şöyle bir sorum var;
    protein tozunda içinde 5 gram BCAA ve 4 gram glutamine ve glutamic acid ihtiva ettiği yazıyor. ve 24 gr protein var. acaba bu 5 gr bcaa 24 gram proteinin sentezlenmiş hali olarak vücuda yansıması mı yoksa o bir ölçekteki 24 gram proteinden tamamen ayrı bir bcaa mı ihtiva ettiğidir.

ve mantık şöyle diyor, süplement kullanan birisi için günlük bcaa 5 g ile 10 g arası ise ekstra bir bcaa almaya gerek kalmadan bu şekilde kullanılsa olmaz mı.
    teşekkürler, saygılar.

2. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Evet bu soruyu bende daha önce sormuştum. Bilgili kişiler bilgilerini bizlerle de paylaşırlarsa çok seviniriz.

3. JukyoR

JukyoR Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    ben de bekliyorum

4. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Tozları yaparken içine koyuyolar glutaminini bcaasını kreatinini sonrada eşit şekilde karıştırıyorlar. Paketleyip satışa çıkarıyorlar. Kutunun üstünde içinde ne olduğu yazıyo zatenö glutamin bca olmayanlarda yazmıyor.

5. kory

kory Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    master blaster yorumun için teşekkür ederim ama hiç yazmasan çok çok daha iyi olurdu. saygı çerçevesi içerisinde tiye almamaya özen göstereceğim.
    yinede şunu deyim çevrenden birine kek nasıl yapılır diye sorarsan cevap için bu yazdığın yoruma bak. bu yorum dünyadaki her şeyin yspılışını kapsıyor.
    neyse şöyle iqsunu daha verimli kullanabilen, konu hakkında tecrübe sahibi bilge sahibi bir arkadaşımız var ise kendisinden düşünce ve tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum.
    saygılar.

6. maietnigri

maietnigri Üye

Beğenileri:
    109
    Ödül Puanları:
    53
    forumda "protein tozlarının içerisindeki glutamine ve bca değerleri"'ne ilişkin tartışmalar, "optimum whey standard" isimli üründen yola çıkılarak yapıldı. genel kanı, tozun içerisinde bulunan glutamine ve bcaa'nın, salt haliyle değil, "öncülleri" şeklinde tabir edilen, daha sonra aminoasite çevrilecek olan maddeler bulundurduğuna dair.
    yani, bir ölçeğine 32 gram toz doldurulan optimum whey'in, 25 gram orijinal peyniraltı suyu protein tozu fakat kalan amino asit değerleri üzerinde yazdığı gibi saf haliyle bcaa ve glutamine değil. hatta konu dahilinde, optimumun sitesini kaynak gösteren bir arkadaşımız da vardı. ürün üzerinde 24 g pro, 5.5 bca, 4 g "glutamic acid" denmiş tek ölçek değerleribde.
    optimum üzerinden giderek anlatıyorum, çünkü "içinde bcaa ve glutamine barındıran protein tozu" deyince akla ilk gelen marka ve ürün bu. . şuan elimdeki whey'in amino değerlerin kısmında; "glutamine ve perkürsörleri" yazıyor. perkürsör öncü demektir ve amino havuzunda glutamine oluşumda rol oynarlar ürünün tek ölçekteki değerleri etiketinde ise, 24 g pro, 5.5 bca, 4 g "glutamic acid" denmiş.
    şahsi kanaatim, bunun satış strateji olduğu yönünde. ve içerisinde bu tip değerler barındıran tozlardan ziyade (maddi durum elverişliyse) doğrudan tek amino tipine odaklanmış ürünlerin alınmasından yöne. kendi deneyimimden örnek verirsem, whey yanına bca eklediğimdeki gelişme, salt whey kullandığım dönemdekiyle mukayese bile edilemez.
    bu haliyle etkisi var mıdır? elbette. nihayetinde protein tozları bu ikiliden başka aminoasit bileşenleri de barındırıyorlar. ancak buna güvenilerek "ben nasılsa glutamine ve bcaa alıyorum" demek sağlıklı bir genel kabul olmaz. ayrı ayrı takviye almada yarar var.

Son düzenleme: 22 Mart 2014
    kory bunu beğendi.
  7. kory

kory Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    hocam elinize sağlık
    hocam eline sağlık. bilgi aydınlatıcıydı. ben de sizin gibi düşünüyorum. konunun farmakolojik yanını çok bilemiyorum ama nasıl olurda aynı markanın ayrı olarak sattığı bir üründe günlük ihtiyacı karşılıyacak kadar bcaa glutamin ve protein olur.
    ben de on'un whey proteinini ve (sadece bu ay için sonra başka marka ve toz olanına geçeceğim bir bcaa düşünüyorum) üç harfli mağazalar zincirinin 1800 amino asidini kullanıyorum. whey'in içindeki 5g bcaa ve 4 g glutamine inanmıyorum.
    ilginiz için teşekkürler,
    saygılar.

8. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Amino asitler bcaa lar proteinlerin parcalanmis halidir yani icerisinde 24 gram protein olan bir protein tozu 24000mg amino asit ve bcaa karisimi barindiriyordur ama bu aminolarin kalitelimi olup olmadigi tozun yapildigi ham maddeye gore belitlenir orn beef veya whey beeflerde leucine miktari diger tozlara gore yuksek olmasi gerekir burdan bir ekstra bilgi vermek gerekirse gercek beef olup olmadiginida anlayabiliriz
    Sorunun daha kisa cevabina gelecek olursak eksta bcaa kullnmaya gerek yoktur ama optimum gold standartin icindeki glutamin ölculdur yani glutaminine guvenme

i harfleri icin ozur dilerim telefondan yazdim

kory bunu beğendi.
  9. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Bu uslubu sana hiç yakıştıramadım. Sana yardımcı olan birine böyle şeyler söylememen gerekir. Ayrıca bunların içinde bcaa glutamin olmasa nasıl üstüne bcaa glutamin var yazabiliyorlar.

10. kory

kory Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    ankara
    dostum uslubum konusunda haklısın daha uygun bişeyler yazmam gerekirdi. ama senin cevabın da bana ilginç gelmişti :) satışı olan bir protein tozu zaten edilgen bir yapı oluşturmuş oluyor. ben işin mahiyetini proteinin sentezlenmeden ki içeriğini merak ediyorum. daha akademik bilgi ile merakımı gidermek istemiştim.
    teşekkürler, saygılar.

11. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Dostum keşke makale istiyorum diye not düşseydin o zaman makalesiz cevap yazmazdım. Olan olmuş neyse yardımcı olduysak ne mutlu bize.

Sayfayı Paylaş