Protein tozu hazırlama zamanı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve malevolent1 tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. malevolent1

malevolent1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba,
    forumda yeniyim. açacağım konu hakkında 15 dk bir arama yaptım fakat başka bir başlık bulamadım. öncelikle benzer başlık açtıysam affola.

protein tozunun hazırlanımı ne zaman olmalıdır? saçma bir soru olabilir ama protein tozunu evde hazırlayıp, spora gittikten sonra biter bitmez içmekte bir sakınca var mıdır? yani demek istediğim şu ki toz ve süt karıştıktan sonra bir kaç saat geçtikten sonra bir bozulma olur mu? su için de geçerli tabi bu sorum.

kullandığım toz da muscletech nitrotech harcore bu arada.

teşekkürler..

2. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
  3. malevolent1

malevolent1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    peki bir link verseydin de ben de "hakikkatten hayret nasıl görememişim" deseydim daha faydalı olmaz mıydı?

benim protein tozunu ne zaman alacağım ya da nasıl alacağım konusunda bir sorum yok zaten. sorum hazırladıktan saatler sonra kalitesinde bir düşüş olup olmadığı ya da bozulup bozulmadığıydı. protein tozu forumlarının alayına da baktım ama herkesin soruları ölçek, içme zamanı, ve marka üstüne.

bir de mümkünse bu konuda tahmini cevaptan ziyade bilgisi olan biri cevap verirse sevinirim.

salvadore_xp bunu beğendi.
  4. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Bildiğim kadarıyla protein tozu suyla/sütle karıştırıldıktan birkaç saat sonra herhangi bir değişime uğramıyor. Önemli olan topak topak kalmayacak şekilde karıştırıp bırakabilmek. Birkaç saat önceden hazırladığımız karışımda topaklar kalırsa eğer, içeceğemiz vakit geldiğinde hiç çözünmeyecek hale gelecektir.
    Fakat konu kreatin olduğunda aynı durum geçerli değil bildiğim kadarıyla. Konuştuğum bir fitness hocası, kreatini suyla karıştırdıktan sonra hemen içmem gerektiğini yoksa süre geçtikçe ciddi bir değer kaybı yaşadığını belirtmişti.

5. Zerstorer

Zerstorer Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    valla arkadaşım ben daha hiç kocaman whey bidonuyla salona geleni görmedim...
    eger cok aklın takılırsa kücük sütler satılıyor onlarıda yanında götür ...
    orda iksir gibi birleştir hepsini :D:D
    ama dedigim gibi bende dahil olmak üzere 1 sürü insan evde hazırlayıp antreman bitiminde kullanıyor...1 -2 saatten bişey olmaz kapalı kutuda muhafaza ediyorsun ne olacakkki :S

6. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    suyu başka kaba koyarsın whey ide kuru bi kaba koyup götürürsün ben öyle yapıyorum şahsen :)

7. malevolent1

malevolent1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cevaplarınız için teşekkürler.

ben de şu an iki farklı shaker ile gitmekteyim salona ama soyunma odasında terliyken ve insanlar etrafında soyunup giyinirken bir de onla uğraşmak istemiyorum açıkcası.

@zerstorer: topaklanma durumundan dolayı ya da başka herhangi bilmediğim bir sebepten dolayı bu olabilir diye düşündüm ve işimi şansa bırakmaktansa sormayı tercih ettim. zaten en başta belirtmiştim saçma gelebilir diye. ayrıca süt bozulmaya müsait bir içecek bu da ayrı bir soru işareti kafamda.

teşekkürler fazlasıyla faydalı oldu. sonuç olarak evde mixer ile hazırlayıp çantaya atmak o zaman en mantıklı iş olarak duruyor.

8. Zerstorer

Zerstorer Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım süt bozulur eyvallahta agzını acık bırakırsan cok sıcakta bozulur 1 saatte bozulmaz...:)
    topak topak olmaması içinde shakerların içinde kapagın altına özel süzgecli gibi birşey vardır buda bilginize :)

9. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer aldığınız süt uht yöntemiyle içindeki bakteri ortamı talan edilmiş süt ise biraz zor bozulur. Süt'ün içindeki bakterilerin büyük çoğunluğu yararlı bakterilerdir(%85'i galiba). Küçük bir kısmı zararlı bakterilerdir ve süt üreticileri hepsini toptan yok ederek sütün pek de bir yararını bırakmazlar.
    Mesela %100 doğal süt aldığımızda, dolapta fazla tutamıyoruz; ancak dolabımızda uht'li sütü açıp 1 ay bekletmemize rağmen hiçbirşey olmadı:shock:

10. Zerstorer

Zerstorer Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    sende abartma 1 ay durur mu ya :D

11. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    benim bazen yaptığım şey şudur: protein tozunu ve sütü-meyve suyunu hazırlarım. (sen hazırlııcaksan; evde)
    sonra shaker'ı elime alırım, binerim koşu bandına :)
    ben koştuğum müddetçe elimde sallanır sallanır ve çoook güzel karışır.
    ayrıca hafif bile olsa ağırlıkla çalışmış olursun. uzun vadede işine yarar :D

sonra antreman boyunca miktarı kafamda 3 parçaya bölerim ve son parça antreman sonuna gelecek şekilde içerim, hem sıvı hem protein ihtiyacımı karşılarım

Sayfayı Paylaş