Protein tozu fiyatları ve Besin

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve -hitman- tarafından 22 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Biliyorsunuz ki protein tozları artık çok pahalı. Eskiden 150 liraya Optimum Whey alabiliyorken şimdi oldu fiyatlar 180-190 lira. En ucuz protein tozu fiyat performans olarak BSN'nin. Lakin o da toplam 48 servis. Protein tozuna çok para gidiyor artık. 180 Lira protein tozuna para vereceğime 5 liralık 2x160 (toplam 2 kutuda en az 50 gram protein ve iki kutunun fiyatı toplam 5 lira. Tansaş ton balığı) gramlık ton balığı alırım 150 liralık daha hesaplı olur. Hem proteini balıktan almış olurum besin olarak hem de protein tozuna boşa para gitmez. Süt alırsakta aynı kapıya çıkıyor. Eskiden protein tozu alınca biraz kâr yapardık. Fakat artık zarar yapıyoruz. Bu yüzden tavuk, süt, ton balığı almak daha mantıklı. Zaten normalde protein tozu tek başına işe yaramıyor, besleme ile desteklemen lazım. Lakin fiyatlar artık o kadar uçtu ki nasıl destekleyeceğiz? Bu yüzden biraz daha zor yolu seçip sadece yemekten protein almaya karar verdim. Bir süt 2- 2.5 lira. Aylığa vurursan (2.5 liradan) 75 lira. 1 litre sütte 25-30 gram protein vardır. Bir servis protein tozu da zaten 2-2.5 liraya denk geliyor. Fiyat olarak aynı.

Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

2. Shadow15

Shadow15 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    13
    Haklısınız, ne diyelim....ülkemizdeki mevcut fiyat politikası aynen devam ederse,elimdeki mevcut protein tozu bitince ben de yenisini almayı düşünmüyorum. Çok şükür ekonomik olarak bir sıkıntım da yok, ama göz göre göre kazık yemek de hiç mantıklı değil. Ayrıca sizin de belirttiğiniz gibi, protein tozları olmazsa olmaz değildir. Düzgün bir beslenme programınız varsa ve buna uygun olarak gerekli proteini zaten karşılayabiliyorsanız, protein tozuna neden ihtiyacınız olsun ki??? Ama, antrenmandan hemen sonra kana hızlı karışması sebebiyle bir whey kullanmam şart diyorsanız, bu da size kalmış artık, tamamen kendi tercihiniz :)

3. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hocam ben de hesap kitapla bu işi götürüyorum. günlük 150 gram proteini besinlerden alırsan 200, en fazla 300 lira gidiyor. ucuz yollu bir protein tozundan alırsan, aylık 400 lira gidiyor. toz kaliteli olsun dersen 600-700e uçuyor.

4. BloodRave

BloodRave Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    çok yazık kazanan sahte ürün satıcıları, kaybeden her zamanki gibi supplementler olacak. sporcular sahte ürünü 3 kuruş ucuz diye sorgulamadan alacak ve sağlığıyla oynamış olcak kar yapmak uğruna. sonra tabi supplementler hem etkisiz yaftası yiyecek hemde sağlığa karşı steroid gibi tehdit olarak kullanılacak. devlet, milletini eşşek yerine koyarsa semer vuranıda çok olur.

5. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    supplement satıcıları "peynir altı suyu tozu" na "altın tozu" muamelesi yapmaktan , kilosunu 200 liradan satmaktan vazgeçip, sporcuları keriz yerine koymadan, hakkı olan fiyatla satarsa, belki tavuğumuzun yumurtamızın yanına 1-2 ölçek ekleriz.

Shadow15 bunu beğendi.
  6. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    2009'dan beri üyeliğin var, iyi de mesaj sayın var ve sen izole whey ile ton balığı gibi doğal besinleri bir tutuyorsun... Şaşırdım... Kana karışma hızlarına ve izole kullanmamızdaki mantığı bir incele bence.

7. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Steroidler daha hesaplı oluyor
    Vücut geliştirme ile uğraşan kişi adam gibi beslenmiyorsa o aldığı protein tozu zaten hiçbir işe yaramaz. O zaman millet hiç yemek yemesin, sadece izole Whey protein kullansın. Öğünleri atlayalım, tozlara bel bağlayalım sadece. Aynı salona yeni başlayan yazlıkçılar gibi konuşuyorsun. Adam salona yeni gelmiş, adam gibi beslenmesi yok ama hangi tozu kullanmalıyım diyor. Doğal beslenemeyip toza yönelen adam varsa gitsin o paraya ton balığı alsın bin kat daha iyi. Ha yok sen adam gibi beslenebiliyorsan, maddi olarakta durumun gayet iyiyse al üstüne toz, alma diyen yok.

8. Fraktal

Fraktal Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    18
    Ben sana doğal beslenme toz kullan demedim. İzole ile normal besini bir tutamazsın dedim. Eğer diğer tozlardan bahsediyorsan haklısın, fakat o zaman da onların fiyatları (izole olmayan) düşük olacağından gene konu çürümüş olur. Beslenme konusuna gelince de sen mideni o kadar yor bakalım ilerde ne gibi sıkıntılar çıkar yaşlanınca. Şu spor ince bir çizgi güçlü olma isteğiyle kuduran egomuzla sağlıklı olmak arasında.

Sayfayı Paylaş