Protein tozu dozajı tartışılan konu

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve sevketmehmet tarafından 22 Kasım 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. sevketmehmet

sevketmehmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 ay önce 1 ay evde dumbell larla çalıştım. kolum kırıldığı için ara vermek zorunda kaldım. şimdi tekrar başlıyorum. Çalıştığım zamandan kalma protein tozum ve glutamin kapsüllerim var. 1.80 boyunda ve 67 kg'ım.

Supplementleri kullanırken antremandan 30 dk önce 2 kapsül glutamin 25 gr whey, antremandan hemen sonra 2 kapsül glutamin 25 gr whey kullanırdım. Çalışmadığım günlerde sabah ve akşam kullanırdım. Fakat forumu gezdiğim zaman çelişkili ifadeler yazılmış olduğunu fark ettim.

Bazıları demiş yeni başlayanlar için sadece antremandan sonra yeterlidir. çalışılmayan günlerde kullanımı gereksizdir. Bazıları demiş kaslar dinlenirken gelişir Çalışılmayan günlerde de kullanılması gerekir. ( Yeni başlıyorsun kullanma demeyin. günlük protein ihtiyacımı besinlerden almıyorum. )

Ben yeni başlıyor sayılırım. Nasıl kullanmalıyım?

2. iscrotix

iscrotix Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    üreticiler günde , kilo başına 2 gr protein öneriyarlar (tabi hepsi tozdan değil , totalde) ama tanıdığım bu işe yıllarını vermiş tecrübeli body ciler ise normal bir insanın günlük ihtiyacının kilşo başına 1.5 gr nin yeterli olacağını söylüyorlar ..günde 2 ölçek (antrenmandan 45 dk önce ve 1 saat sonra ) protein tozu almanı öneririm toplamda 54-60 gr ediyor ortalama..ben 1.5 aydır çalışıyorum ve bu dozda kullanımla gözle görülür gelişim elde ettim .

3. sevketmehmet

sevketmehmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Whey kutularının arkasında antrenmandan hemen sonra deniliyor. neden 1 saat sonra açıklayabilir misin?

4. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    hemen sonra demek 1 saat icinde demek,
    1 saati gecince besin alinmazsa katabolizma (yıkım) basliyor.

5. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    protein kullanimi cok onemli oldugu halde uzerinde bu kadar dusunulmesi gerekilen bir konu degildir.genelde forumda gordugum kadari ile cok tartisilmis.
    benim vucut gelistirme yapan arkadaslara tavsiyem su sekildedir.

sabah kalkar kalkmaz kahvaltidan 20 dk once 1 olcek (1 ölçeğin 20-25 gr protein içerdiğini farzediyorum)

idmandan hemen sonra 2 ölçek.
    yatmadan hemen önce yarım-yağlı süt ile 2 ölçek.

buradaki kilit konu vücudunuzun ne zaman ne kadar proteine ihtiyaç duyduğudur.detaya inecek olursak,vücut sabah kalkar kalkmaz proteine ihtiyaç duyar çünkü gece uyku boyunca protein alımı yapılmamıştır.
    idmandan sonra ihtiyaç duyar çünkü en basit şekliyle kaslar idman sırasında strese mağruz kaldığı için proteine ihtiyaç duyar.
    ve son olarak yatmadan önce yarım-yağlı sütle alındığında kendi casein proteininizi yapmış olup,yavaş salınım ile kasları yaklaşık 3-4 saat kadar besleyebileceksiniz.

Despo bunu beğendi.
  6. sevketmehmet

sevketmehmet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Hocam sabah kalkar kalkmaz aç karına içmek dokunmaz mı? bir de tarif ettiğin programa göre günde 5 ölçek kullanılacak. 150 gr protein eder fazla değilmi bu miktar hem günde 150 gr proteine paramız yetmez

İdman yapılmadığı günler alınması gerekir mi? yeni başlayalar için?

7. iscrotix

iscrotix Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    kutuların üzerinde yazanlara göre hareket edersen başka kimselere danışmadan , günde 4 ölçek protein (115-120 gr) alabilirsin ki bu yeni başlayan biri için çok fazla bir miktar. arkadaşın dediği gibi antrenmandan sonra 1 saat içinde kullanmalısın proteini.
    antrenman günleri dışında doğal yollardan beslenmeni öneririm ama içinde bol protein bulunduran yiyecekler tüketmiyorum diyorsan , yine protein tozu kullanabilirsin çünkü dinlenme günlerinde de kasları beslemelisin

8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    ben yatarken ve idman sonrasi sutle protein olayindan hazzetmiyorum, gereksiz siskinlik yapiyor ve gec sindiriliyor... en azindan benim bunyede

9. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli

şişkinlik tabi bünyeye göre değişir ama antreman sonrası sütle alımı zaten tavsiye edilen bişey değil,sütün içindeki casein dolayısıyla proteinin geç sindirilmesi bize fazla bişey kazandırmaz,hırpalanan kasların acil tedaviye ihtiyacı var ve süt bunu yavaşlatıyor

Sayfayı Paylaş