Protein Tozu Benim Durumumdaki Biri İçin Yan Etkisi Var Mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve darqman tarafından 19 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. darqman

darqman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Cümleten iyi çalışmalar,

Ben bundan 8 ay önce 3 ay boyunca düzenli şekilde devam ettiğim vücut geliştirme sporunda 3 ay sonunda 73 kiloya çıktım (Destek Almadan)
    Şu an Tekrardan 2 'ci haftam oldu başlayalı aynı düzeni tekrar devam ettiriyorum. sorum şu olacaktı böbrek taşı dökmüştüm ben 1,5 sene önce sporun 3'cü ayında protein tozu almayı düşünüyorum fakat çok araştırdım bir sonuca varamadım çok kararsızım alıp almamakla zarar verir diye böbreklere.

Aklımdan çıkmayan soru şu : Kullansam Zararı Olur Mu?

Yardımcı olursanız sevinirim.. saygılar iyi çalışmalar..weightlifter

Son düzenleme: 19 Temmuz 2011
  2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Böbrek taşı veya kum yapmayacğı için bir zararı olmaz. Sadece ürik asit seviyeniz artabilir ki et yediğinizde de olan birşey bu. Bunun haricinde bir zararı yoktur. Her halükarda günlük 3-4 lt su içmeye çalışın.

darqman bunu beğendi.
  3. darqman

darqman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hekime görenmeye fırsatım olmadığı için siz değerli arkadaşlarımla paylaşıyorum,forumda yeniyim ileride umut ediyorum ki sizin katkılarınızla iyi yerlere geliriz..

4. PeRTH

PeRTH Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Antremandayken salondaki profosyenel kişilerden duymuştum gece yatmadan önce protein tozu içiyorlarmış ve okadar çok böbrekleri yoruyormuş ki bayağı bi su tüketmeleri gerekiyormuş . Tabiki kaybedilen terle içilen su arasındaki ordan değişebilir ama kullanıcaksanız normal su tüketiminin üstüne çıkmanızda vücudunuzun açısından fayda var :)

darqman bunu beğendi.
  5. darqman

darqman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Normal su tüketimim 4 litre felandır zaten tabiki spor yapmadan önceki su tüketimim bu gün içinde.
    Fakat Spora başladığım zaman o süre içinde 2 litre su tüketmekteyim doğal şekilde.
    Şu an Vücudu parçalamaktayım henüz kas gelişimine geçmedik hocam doğrultusunda gidiyorum 1 ay sonra kas gelişimi var tahminimce o zamanda enerji ve güç kaybı yaşıyacağım için protein tozu kullanmayı istiyorum vaat ettiğim bu şeyin inşallah bir zararı olmaz. ister istemez insanda bir huzursuzluk oluyor sonuçta sağlık..yardımlarınız için teşekkürler..

6. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle protein tzu sana düşündüğün enerji ve gücü vermeyecek. Protein tozu senin yıprattığın kasların onarımında rol oynayarak kas kütleni artırmaya yarayacak. Yani protein tozu bir doping değil bir supplementtir. Protein tozu grubunda satılan ürünlerin bazılarında keratin, bcaa, cla vs. ek ürünler var. Örneğin bsn syntha-6 de 6 değişik çeşit protein var. Sen %100 whey diye geçen ürünlerden kullanmaya bak ve ürün içeriklerini forumun supplement/proteinler bölümünden incele. Çünkü bazı ürünlerin üzerinde süt ve yumurta ürünleri içerir ve alerjik sonuçlar doğurabilir şeklinde uyarılar mevcut.

darqman bunu beğendi.
  7. darqman

darqman Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    "mtcinar" abi çok saol verdiğin bilgiler için.. Perth Teşekkürler,Draft teşekkürler Saygılar İyi Çalışmalar..

Sayfayı Paylaş