protein tozu başlama zamanı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve tute tarafından 16 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    arkadaşlar 18 kasımda başladım spora tam 3 ay oldu. boyum 183. 62 kiloydum şu an 70 kiloyum. forumda ilk 3 ay pro. tozu kullanmayın diye duymuştum sizce zamanı gelmiş midir? bu arada yeni olduğum için toz kullanmasam da gelişim devam ediyor. yani tozu gelişim durduğu zaman mı kullanmaya başlasam acaba? mesela şu an antrenmandan çıkıp eve geliyorum kollarımdaki büyüme gözle bile farkediliyor. toza henüz gerek yok mu acaba?
    bir de asıl amacım şu. yeterli beslenebiliyorum ancak spordan çıktıktan sonra yorgun argın yemek yiyesim gelmiyor. anca 1-2 saat sonra yiyebiliyorum. eğer toz kullanırsam hem kaslara daha çabuk protein ulaşır hem de spordan sonra tozla takviye alıırım ve böylece 1-2 saat değil de 4 saat sonra yemek yeme şansım olur. bu da bence büyük kolaylık.

bir de protein tozunu kullanmaya başlayınca çok fazla yüklenmeyi düşünmüyorum. yani spora 4 gün gidiyorum. sadece spordan sonra 4 gün 1'er ölçek kullanmayı düşünüyorum. ancak normalde zaten yeteri kadar protein alabildiğim için toz kullanmaya başlayınca doğal proteini düşürücem. mesela 200 gr tavuk daha az yicem. ben şöyle yapıyordum. spordan önce 200 gr tavuk spordan sonra 200 gr tavuk şeklindeydi programım. sizce spordan önceki tavuğu mu çıkartayım yoksa spordan sonrakini mi?

bir de protein tozu yerine gainer falan mı önerirsiniz yoksa protein tozu iyi midir? kilo almak için yeteri kadar karbonhidrat alabiliyorum çünkü.

Sayfayı Paylaş