Protein tozu + amino asit kullanım tavsiyesi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve jamjam tarafından 23 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jamjam

jamjam Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,

Bu konuda forumda çeşitli başlıklara baktım ancak tam emin ve tatmin olamadım. Özellikle sorunum off günlerle ilgili.

Daha önce 3-4 ay çalışıp bırakmıştım, şu an 2 aydır devam ediyorum. Boyum 1.80 kilom 76. P.tesi-çarşamba-cuma salona gidiyorum. Kahvaltıdan 1-2 saat sonra gidiyorum genelde salona. Universal'in Ultra Whey Pro ve Amino 3001 ürünlerini aldım.

Whey için yazan kullanım şu şekilde:
    "1-2 hafif tepeleme kaşığı seçtiğiniz 6- 12 ons içecekle karıştırınız. Antrenman günlerinde antrenmandan 45 dakika sonra 1 servis ve diğer servisi de öğünler arası olmak üzere günde minimum 2 servis alınız. Antrenman yapmadığınız günlerde öğün aralarında en az 1 servis alınız."

Amino 2001 için:
    "Gıda takviyesi olarak 1-4 tablet boş mideye yemeklerden önce ve antrenmandan sonra alınız, (günde toplam 6-12 tablet)."

Acaba whey ve aminoasiti ne şekilde kullanmamı tavsiye edersiniz (off günlerim de dahil)? Özellikle amino asitin kullanımı biraz karışık geldi. Antreman yapmadığımda aminoasit veya protein almalı mıyım?

Benim aklımda ki program:
    sabah whey
    antremandan önce ve sonra 3 aminoasit
    antremandan 45 dakika sonra whey
    Off günlerde de 1 servis whey ama zamanını bilmiyorum.

Bu program doğrumudur?

Teşekkürler

2. Siyah59

Siyah59 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    çalışmadığın günlerde alacağın whey 'i bir ölçek alacaksan sabah aç karnına kalkınca(kahvaltıdan 30-45 dk önce) su ile almanı yada gece yatmadan önce süt ile almanı tavsiye ederim.
    antremandan sonra protein tozunu hemen al, ayrıca amino almana gerek yok(benim fikrim).kolay gelsin.:)

Powerofdreams bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş