Protein Tozu İçeriği Dikkat Edilecek Hususlar

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve uykusuzburak tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Iceriklerine bakip yorum yapma sansiniz varmi? Buralarda hic bizim trdeki gibi optimumlar muscletech ler bsnler yok, yakinimdski en Kaliteli Marka malesef bu :/

2. Xanthium

Xanthium Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    BB*com da yok ama, linklerden baktığım kadarıyla içerikle igili şunları söyleyebilirim:

Extreme Whey Deluxe > Blend protein, içinde izole,konsantre, hidrolize karışımı var. İzole ve hidrolizenin oranı belirtilmemiş. Servis başı yaklaşık 5gr BCAA, 0.5 arjinin, tahminen 1 gr glutamin+4,5 glutamic acid. %80 protein

Extreme ISO Whey Professional > ilginç olan farklı aromaların protein içeriği az miktar değişmiş. Ortalama %95 izole whey içermesi güzel ama "(contains emulsifying agent: Soy lecithine)" ifadesi geçiyor, %95 whey ise az orandadır diye umuyorum ama belirtilmemiş. Onun dışında tercih edilebilir bir ürün. İçerikleri kendin de kıyaslayabilirsin diğer markalarla.Bunun dışında önemli olan proteinin türü ve geçtiği kimyasal işlemler: Whey Protein Information

Stygia bunu beğendi.
  3. abdulhamit

abdulhamit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    arkadaşlar ıso 100 protein tozu aldım üzerinde buğday resmi ve gluten free yazıyo bu zararlı birşeymi ?

4. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    O sembol ve yazı dymatize iso 100'ün içeriğinde buğday gluteni olmadığını ifade ediyor. Buğday gluteni zararlı değildir, fakat biyolojik değeri whey protein'den çok daha düşüktür. Bazı supplement markaları hammadde olarak ucuz olduğu için protein tozlarının içine buğday gluteni katıyorlar. Böylece ürünün kilo maliyeti düşüyor ve supplement şirketleri daha çok kar ediyorlar.

Kaanbey bunu beğendi.
  5. Kaanbey

Kaanbey Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kartal / İstanbul
    tüm yazılanları okudum çok yararlı bilgiler öğrenmiş oldum sayenizde çok tesekkürler.Bende birkaç soru soracaktım
    aksam 22:00 gibi whey proteinimi shaker a koyuyorum ertesi gün 19:00 gibi ant. sonrası tüketiyorum bunun bir sakıncası olurmu ?
    örnek suplement incelemelerinizdeki içindekiler kısmını nereden araştırarak buldunuz ? (buğday,pirinç,yumurta proteini vb.)
    ben 16 yaşındayım bu sporda ciddi derecede ilerlediğimi düşünüyorum 18 yaşından önce kullanmamam gerektiğini düşündüğünüz suplementler varmı ?

6. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Eğer sütle karıştırıp shakera koyuyarsan onuda buz dolabında muhafaza etmiyorsan sakıncası olur bakteri üretir ,en basit belirtisi ishal olur.
    16 yaşı için supplement kullanma doğal ve sağlam beslen .Beslenmenin yetersiz kaldığı dönemlerde protein tozu senin için yeterli olacaktır.
    Kullanmaman gereken ürünler için ,Doğal yollardan Gh ve testo arttırıcı içeriğe sahip olan ürünler ve nox ürünler kullanma ,bu yaşta gereksiz.

Kaanbey bunu beğendi.
  7. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    15-25 yaşları arası erkeklerin hormonel değerleri iyi derecededir ve bu yüzden bu yaşlarda vücut besinleri daha rahat sentezleyebiliyor. İyi bi beslenme ve antrenman programıyla çok rahat gelişebilirsin extra supplemente çok fazla bulaşmana gerek yok. Her zaman şunu söylemişimdir ''beslenme bu sporun anahtarıdır ve olmazsa olmazdır, supplement olsada olur olmasada olur.'' Günlük protein eksiğini gidermek için arasıra protein tozu kullanman yeterlidir, protein tozun yoksa önemli değil dediğim gibi olmasada sorun yok. İçindekiler kısmı sorusuna gelince supplement kutularının ''supplement fact'' kısmında ingilizce detaylı olarak içinde ne olduğu yazıyor. Supplement alırken markasına, ismine aldanmayın direk içindekiler kısmına bakıp işinize yarıyanı alın. Dünyaca ünlü biçok markanın, vasat işe yaramayan ama milyonlarca satan birsürü ürünü piyasada mevcut.

Kaanbey ve ajn16 bunu beğendi.
  8. Kaanbey

Kaanbey Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kartal / İstanbul
    Teşekkürler çok yardımcı oldunuz Pena,Uykusuzburak 3ay önce overtraining yaşadığımı fark ettim ve esansiyel aminoasit bakımından zengin olan whey protein kullanmaya başladım(sadece ant. sonrası).Günlük protein ihtiyacımı karşıladığımı düşünüyorum zamanla inş bu sporda iyi yerlere geleceğim herkese iyi forumlar..

9. abdulhamit

abdulhamit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    yar
    --- Mesaj birleştirildi, 16 Nisan 2014 ---
    teşekkürler

10. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Protein Tozu.jpg
    Evet arkadaşlar ''protein tozu içeriği dikkat edilicek hususlar'' adlı konumuzda daha önce protein içeriği, protein, karbonhidrat ve yağ oranı gibi konulara deyinerek elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Amacımız sizleri en iyi kalitede ve yüksek orandaki protein tozlarına yöneltmek ve vasat ama pahalı ürünlerden uzak tutmaktı.

Şimdiki yazımda gene protein tozlarıyla ilgili; şirketlerin uyguladığı küçük bi hileyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Hilenin adı ''Minimum Oran''...
    Protein tozlarının popülerliğinin hızla arttığı 2000'li yılların başında ürünler yüksek protein oranlarıyla dikkat çekiyorlardı. Hatta bazı firmalar aromasız ve katkısız protein tozu üretip saf protein tozlarını piyasaya sürerek sporcuların ilgisini çekmeyi hedeflediler. Fakat supplement piyasasının milyarlarca doları bulduğu günümüzde bu şirketlerin sayısı hızla azaldı. Rekabeti sağlamak ve kar etmek isteyen bazı şirketler türlü yollarla haksız kazanç sağlama yoluna gidiyorlar. Kar marjını arttırmanın ilk yolu supplementin içindeki protein oranını düşürmekten geçiyor.

Aşağıda 2 adet supplementin içerik resmini paylaşıyorum. İlk supplement %76 protein oranı içerdiğini iddaa ediyor, fakat minimum protein oranı %60'a kadar düşebiliyor. İkinci supplement %71 protein oranı içerdiğini iddaa ediyor, fakat minimum protein oranı %60. Bilimsel araştırmalara göre bu tür toz ürünlerdeki homojenlik sapması %5 ile %8 arasıdır, fakat bu ürünlerdeki sapmalar %16 hatta bazı protein tozlarında %20leri buluyor. Şirketlerin bu uygulamadaki amacı aynı paraya içerik olarak daha az protein satmak ve kar marjlarını arttırmaktır.
    1.jpg 2.jpg

Son düzenleme: 24 Nisan 2014
    Eresbos, boksbody, Kaanbey ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. Kaanbey

Kaanbey Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kartal / İstanbul
    5 lbs whey proteinim bitmek üzere 1 haftalık kaldı tadında bir anormallik var sanki ilk aldığımda daha güzeldi gibime geliyor bozulmuş olabilir mi ?

12. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Kuru ve serin biyerde saklıyosan eğer son kullanma tarihine kadar bozulmaz. Nemli ve aşırı sıcak ortamlarda bozulmalar olabilir, bozulmalar; kutu içindeki tozda aşırı derecede topaklanma, kötü koku ve nemlilik gibi gözle görülebilir durumdaysa kesinlikle kullanmamalısın. Tat durumu zamanla değişebiliyor ilk kullanımda harika gelen tat uzun süreli kullanımda bıkkınlıktan dolayı tuhaf gelebilir.

PeNa ve Kaanbey bunu beğendi.
  13. alievren

alievren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yazınız için teşekkürler peki bsn syhnta 6 mı yoksa hardline 3matrik mi? yada başka öbnereceğiniz bi marka var mı
    hardlinede daha bol protein var ama bsnde öyle deil ve yağ karbon hiderat oranıda çok yüksek buna rağmen herkes bsn tavsiye ediyor sebebi nedir sizce

14. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    İki ürün farklı içeriğe sahip whey 3 matrix whey protein, syntha 6 komplex protein. Bsn Syntha 6 önerilmesinin nedeni marka takıntısından başka bişey değil. Bu konunun önceki mesajlarında hangi ürünleri neden önerdiğimi yazdım, önceki sayfalardan okuyabilirsiniz.

kdrklc54 bunu beğendi.
  15. JoNi LeŞ

JoNi LeŞ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam benim boy 1.84 kilo 73 ve bende synhta 6 almayı düşünüyorum hedefim aynı anda hem birkaç kilo almak ( en azından 80) hemde hacim kazanmak sence synhta 6 dogru tercihmi?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

16. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Bsn Syntha 6 nın içeriğinde gereğinden fazla karbonhidrat var. Karbonhidrat ihtiyacınızı rahatlıkla bulgur, pirinç, yulaf, makarna, tam tahıllı ekmek gibi besinlerden karşılayabilirsiniz, bu yüzden karbonhidrat içeriği yüksek supplementlere boşyere para ödemek hiç mantıklı değil. Protein oranı yüksek yağ ve karbonhidrat oranı düşük olan supplementlere yönelmelisiniz. Bu konunun ilk sayfalarında önerdiğim supplementleri yazdım ordan okuyabilirsiniz.

17. JoNi LeŞ

JoNi LeŞ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısınız fakat öğrenci yurdunda kalan biri olarak herzaman düzenli beslenme imkanım olmuyor dolayısıylada kilo almak için karbonhidrat ve protein eksiğimi dışardan destek ile kapatmam gerekiyor. Henüz 2 aylık bir spor geçmişim var. Birçok ürün ismi vermişsiniz hepsini okudum fakat kusura bakmazsanız son birkez daha sormak istiyorum. Hem kilo almak hemde hacim kazanmak için fiyat performans açısından önerebiliceğiniz ürün nedir?

18. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Yemek yapma imkanınız yoksa Eti Lifalif yulaf ezmesini sütle karıştırın, yulaflar yumuşayana kadar 10-15dk bekletip yiyebilirsiniz. Hem aroma katmak için, hemde proteinsel olarak zenginleştirmek için karışımın içine yarım veya bir ölçek (ihtiyacınıza göre) protein tozu katabilirsiniz. Böylece hem karbonhidrat hemde protein ihtiyacınızın bi kısmını karşılayabilirsiniz. Karbonhidrat ihtiyacının supplementlerle karşılanmasına karşı olduğum için gainer vb. ürün tavsiye edemem. Fakat protein tozu olarak optimum gold, ultimate prostar'ı önerebilirim.

19. JoNi LeŞ

JoNi LeŞ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim

20. alievren

alievren Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pek
    a
    3matrix aldim yanliz icindeki ölcek 70cc lik porsiyonu 44 gr yapin diyo 70 cclik ölcegin tamamini mi doldurmam gerekiyor .

Sayfayı Paylaş