Protein Tozu İçeriği Dikkat Edilecek Hususlar

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve uykusuzburak tarafından 30 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Defalarca paylaştım zaten, forumu araştırma zahmetine gir biraz herşeyi devletten bekleme...

uzk ve kdrklc54 bunu beğendi.
  2. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Hocam 2006 da paylaşmışsınız aradan 8 yıl geçmiş resimlerde silinmiş. Defalarca demişsin ama ben bitane sayfa buldum. Sekiz yılda süper gelişme olmuştur . hayal edilemeyen vücudunuzun yeni resimlerinizi merakla bekliyoruz.

3. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Güzel paylaşım olmuş teşekkürler. Ben şunu merak ettim. Aldığımız ürünlerin arkasındaki tabloda, protein, karbonhidrat, yağ v.s bilgileri yer alıyor. Ama sizin ilk sayfada eklediğiniz resimlerde protein kaynağının ne olduğuda yazıyor. o bilgilere nerden ulaşabiliriz.
    Mesela ben yeni bir nitrotech performans serisi whey aldım ama proteinin içeriği yazmıyor üzerinde. Özellikle glütensiz ürünlerle beslenmem gerekiyor. Bu nedenle içerikler benim açımdan çok önemli.

4. kdundar

kdundar Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
  5. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Nası beğendin mi master blaster ??

Ekli Dosyalar:

6. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Yoksa hayal edilemeyen bi vücudunuz yokta resminizi paylaşmaktan mı korkuyosunuz :) . Benim hayal edilemeyen bi vücüdum olsa göğsümü gere gere paylaşırım. Demekki söyledikleriniz doğru değil

7. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    ''Bazılarının hayal bile edemediği noktalara da geldik çok şükür'' cümlesini, ''hayal edilemeyen vücudum var'' cümlesine ceviren, ilk mesajından beri karalama uğraşında olan, hatta gerçek üye kimliğiyle yazmaya cesareti olmayıp sahte üye profiliyle bana sürekli saygısızlık yapan birinin gazına geliceğimi sanıyosan yanılıyosun. Forumda 20-25 tane yanyınlanmış ve yorum yapılmış fotoğraflarım mevcut. Fakat forum güncellemesi olduğundan sanırım nedenini bilmiyorum 2006 ile 2011 arası forum geçmişim gözükmüyor. Üye olduğundan beri 15 mesaj atmışsın yarısını bana atmışsın, ve üye olalı 1 hafta falan olmuş, senin amacının ne olduğu belli arkadaşım. Ben bu amacın oyuncağı olmucak kadar olgunum çok şükür, proteinlerle ilgili açtığım konuyu boşuna kirletme ve bu boş işlerle uğraşmayı bırak . Kendini geliştirmeye ve olgunlaştırmaya uğraş, belliki buna çok ihtiyacın var.

uzk ve PeNa bunu beğendi.
  8. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Burak bey merhaba,

Spora yeni başladığınız için diye yazmışsınız onu şimdi farkediyorum. Ağustos aylarının ortalarında başlamıştım Ramazan bayramından sonra. Ilk 1 ay kardiyo, 15 günde 1 gün kardiyo 1 gün ağırlık seklinde çalışıp ondan sonra ağırlık kısmına gecmiştim. Yani yaklaşık Ekim ayından beri ağırlık çalışmaktayim. Fakat toz kullanmaya yeni başladım. Bu spor gecmisinde tozu sadece sabah kalkar kalkmaz ve ant. sonrasi mı kullanmalıyım, ant. oncesi de kullanmalıyım yoksa içerisinde kreatin de bulunduğu için Nitrotech'i?

Birde bir sorum daha olacak. Off günlerde gece yatmadan kasein proteini içeren gıdalar alınmalı mı? Ant. günlerinde de yatmadan 1 saat önce mı alinmali kasein içeren besinler? Bu 1 saat önceki alimin büyüme hormonuna olumsuz etkisi olur mu acaba? Çünkü mesela siz süt onermissiniz fakat ben daha önce yatmadan önce içilen sütun büyüme hormonuna olumsuz etki yaptığını okumuştum sanki forumda. Siz bu konulara ne yorum yaparsınız?

Teşekkürler..

9. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Sizde şimdilik başlangıç seviyesinde sayılırsınız, şimdilik sabah kalkar kalkmaz ve idman sonrası protein tozu almanız yeterli. Proteinleri supplementlerden çok beslenmeyle almaya çalışın, supplementler öğünlerin yerini tutmaz. İkinci sorunuzun cevabı: hem antrenman günlerinde hemde dinlenme günlerinde gece yatmadan bir - bir buçuk saat önce 100gr lor veya 400ml süt tüketebilirsiniz. Büyüme hormonunun olumsuz etkilenmesi için yüksek miktarda besin almanız lazım, belirttiğim oranlar yüksek değil herhangi bi sıkıntı oluşturmaz. Şunuda belirtiyim başlangıç seviyesindekiler için gece beslenmesi olmazsa olmaz değildir, fakat uygularsanız yararını da görürsünüz.

• Lounger • bunu beğendi.
  10. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Antreman öncesi için hiçbir şey öneriyor musunuz peki besin olarak? Ben 2 saat kadar önce 1 tabak kepekli makarna ile 2-3 parça tavuk göğsü yiyerek 2 saat sonra antremana başlıyordum önceden.

Birde off günlerde yatmaya 1-1,5 saat kala birşeylerde yiyip içmem mevcut olan göbeğimi daha da arttırabilir mi acaba o gün spor yapmadığımdan ve yatmaya çok yakın besin alıpta yağ yakımına olumsuz etki yapma ihtimali olmasından dolayı?

Teşekkürler..

11. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Antrenman öncesi beslenmeniz doğru, protein+komplex karbonhidrat şeklinde öğünlerinize devam edin. Yalnız yemeklerinizde sebze ve yeşilliklere (kıvırcık, marul, brokoli, pazı vs.) de yer verin. Yeşilliklerin sindirime çok olumlu etkileri vardır ve ayrıca sürekli proteinsel beslendiğimiz için vücutta artan asidik oranı düşürerek alkali-asidik dengeyi sağlarar. İkinci soru cevap: Off günlerde de beslenmeye dikkat etmelisiniz çünkü vücut dinlenirken gelişir ve büyür. Bu gelişme ve büyüme esnasında sürekli kalori ve besin tüketme ihtiyacı ortaya çıkar, usüle uygun beslenirseniz aldığınız besinler yağ olarak depolanmaz.

kdrklc54 ve • Lounger • bunu beğendi.
  12. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Yemeklerin yanında salatayı saymayı unutmuştum. Salata genelde eksik olmaz yemeklerimde birde maden suyu. Hazmı ve sindirimi kolaylaştırması adına dediğiniz gibi tercih ettiğim en önemli iki öğedir.

Ilgilendiğiniz için tekrar çok teşekkür ederim, çok saolun iyi geceler..

13. ispirli

ispirli Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam forumda crossfit yaptiginizida yazmissiniz. Crossfit yapanlarda protein tozu kullanmalimi sizce

14. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Ne tür olursa olsun spor yapan herkes protein tozu kullanabilir. Burdaki amaç beslenmeyi ve günlük protein alımını daha pratik olarak sağlamak. Ama bu protein alımını daha çok besinlerden almakta yarar var supplementler sadece destek olarak kullanılmalı. Öğünlerde doğru düzgün beslenmeyip, supplementlerle protein ihtiyacını karşılamaya çalışmak sağlıklı değildir.

ispirli ve sthammer bunu beğendi.
  15. gry666

gry666 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muhasebe
    burak bey phase 8 için yorum alabılırmıyım zahmet olmasa almayı düşünüyorum bu hafta sonuna kadar

16. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    MuscleTech Phase 8'in protein oranı %61 bi ara fiyatı baya uygun seviyelere inmişti hatta uygun fiyatına (139tl) ekstra olarak vitamin mineral tabletleri veren siteler vardı. O zaman alınabilirdi fakat şimdi fiyatı çok pahalı (180-195tl arası). Daha uygun fiyata benzer ürün olan Gaspari MyoFusion Elite (129tl) satan siteler var bence fiyat performans olarak gayet uygun bi ürün. Yalnız, Myofusion Prebiotic değil, Myo Fusion Elite olmasına dikkat edin.

gry666 bunu beğendi.
  17. gry666

gry666 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Muhasebe
    yorum için saolun 155 tl aldım dün aksam p7 sitesinden birde Gaspari MyoFusion Elite i 115 tl satan g.g.com var burdakı satııcılara guvenemedım kokrtum acıksası bu dedgınızı almayı düşündüm ama cesaret edemedım sızce korkulcak bısı vrmıdır sahte vs benzerı gıbı

18. uykusuzburak

uykusuzburak Üye

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    turizm
    Piyasada sahte ürünler mevcut o yüzden güvendiğiniz yerden almanız daha iyi olur.

gry666 bunu beğendi.
  19. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28

Burak bey merhaba,

Konuşmayalı nasılsınız? Umarım iyisinizdir. Sizin öneriniz üzere aldığım Nitrotech bitiyor, çok az kaldı. Whey protein almam lazım. Ne önerirsiniz? Tekrar Nitrotech ile devam mı ediyim, yoksa farklı bir ürüne geçmemi mi önerirsiniz?

Teşekkürler..

20. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    prostar da güzeldir içerik olarak ben severdim b kaç kutu bitirdim :D suan kazı k b ara düştüydü fiyatı optimum gold daha uygun :D nutrabolicsmuscle fusion da iidir çilekli puding gibi :D

• Lounger • bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş