Protein tozu çarpıntı yaptı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve cirrus tarafından 8 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. cirrus
    Offline

    cirrus Üye

    Katılım:
    13 Nisan 2011
    Mesajlar:
    11
    Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Twinlabs protein tozunu ilk defa kullandım bu sabah. Fakat şu an çarpıntı var rahatsız edici derecede. Kahvaltıda çay içmiştim ondan olabilir mi? Çok moralim bozuldu ya
     
    OVERPAC bunu beğendi.
  2. celalcaner
    Offline

    celalcaner Üye

    Katılım:
    13 Ağustos 2009
    Mesajlar:
    430
    Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozuyla çarpıntı arasında herhangi bir bağ bulamadım şahsen...
     
  3. cirrus
    Offline

    cirrus Üye

    Katılım:
    13 Nisan 2011
    Mesajlar:
    11
    Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    İnanılmaz bir tokluk hissi var şu anda, çarpıntı azaldı.
     
  4. oklahoma
    Offline

    oklahoma Yeni Üye

    Katılım:
    14 Ağustos 2010
    Mesajlar:
    1.005
    Beğenileri:
    316
    Ödül Puanları:
    0
    ilk başlarda bendede olmuştu bu. sonradan geçiyor rahat ol.
     
  5. army1010
    Offline

    army1010 Üye

    Katılım:
    24 Mart 2006
    Mesajlar:
    76
    Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    tamamen placebo kafein alsan tamam diyeceğim ancak protein normal yemek ile de alıyorsun ayrıca whey proteinin yada her hangi bir proteinin vucuda böyle bir etkisi bile yok içinde böyle etki yaratacak etken maddeler yok çünkü için rahat olsun ilk defa kullanıyorsun diye pisikolojiktir.Proteine devam...
     
  6. SAVAŞ74
    Offline

    SAVAŞ74 Üye

    Katılım:
    20 Eylül 2010
    Mesajlar:
    1.329
    Beğenileri:
    1.281
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    3 kutu twinlab bitirdim. kalbimde ritm bozukluğu olan birisi olrak (yani kalp çarpıntısı hastasıyım) hiç çarpıntı yaşamadım...bence sorun başka yerde.

    aşırı çay, kahve, kola, enerji içeceği....bunların hepsi çarpıntı sebebidir...kafein başlı başına bir sebeptir....sigarayı yazmaya gerek bile duymuyorum.
     
  7. Despo
    Offline

    Despo ADMIN Yönetici Admin

    Katılım:
    30 Mart 2004
    Mesajlar:
    7.962
    Beğenileri:
    6.062
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Psikolojiktir, bir diğer arkadaşın dediği gibi plasebodur. Kullanmadan önce terreddütleriniz var mıydı ? Cevabınız evet'se büyük ihtimalle nedeni budur :)
    Twinlab whey protein gibi saf peynir altı suyu tozu olan bir üründe bu tür yan etkilerin olma ihtimali sıfırdır.
     
    ispirli bunu beğendi.
  8. OVERPAC
    Offline

    OVERPAC Üye

    Katılım:
    28 Aralık 2011
    Mesajlar:
    19
    Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bence,kesinlikle var,psikolojinin de payı var ama 15 dakikada kana geçtiği zman sadece onun yüzünden kalp basıncımın artığını ve tadınında ağzıma geldiğini (mideden) hissediyorum bazen,çoğu kişi böyle bir şey olmadığını söyledi en fazla 5-6 kişiye sordum ölçü değil,ama çoğu whey kullancıları tozdan kaynaklanan geğirme,gaz çıkarmayı yaşadığını ama kimsenin birbirine fazla söylemediğinide söylüyor.Zamanla alışınca ortadan kalkabilir belki ama insna bir kere yaşayınca bunu bir destur çekiyor(Bu sporda ve kullanımda yeniyim bu arada)
    Özelllikle sindirimi zor olduğunu düşünüyorum ve sindirim problemi olanların daha fazla sorun yaşadığını düşünüyorum,ayrıca nasıl spordan önce tok karınla spor yapılmıyorsa sindirim sorunu olanlar ki yaygındır,alıştıra alıştıra ve kendilerine göre yavaş yavaş kullanmalılar.Gerekli konulara okumadım ama en son hocam ılık suyla iç bir şey olmaz dedi.
    .

    Aşağıdak threadte 40 tane post var,konuyla ilgili,ingilizce,benim görüşlerim bunlar..


    http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=106852601&page=1

    Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 20:39 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 20:19 ----------



    Placebo (etkisiz madde) kesinlikle değil, benim kullandığım Elite dynamatize,zytrix adlı belirgin biçimde sindirme enzimini iyi reklamını yapmış kutunun üzerinde.Bunlar konu ediliyorsa sindirim sorunu var demektir.Sindirim sorunuda zaten vücudU sıkıntıya sokar.
    Bir yerindede yiyecek ve uyuşturucu birliği tarafından bu ifadeler değerlendirilmemiştir yazıyor.Diğer bir yerdede labaratuarda sindirme özelliği ayrıca artırılmıştır yazıyor..
    Enazından sindirim problemi olanalrın wheyle sorun yaşadığı ortada ve buda kalp çarpıntısıyla yakından alakalı.
     
    Son düzenleme: 31 Aralık 2011
  9. uykusuzburak
    Offline

    uykusuzburak Üye

    Katılım:
    25 Nisan 2006
    Mesajlar:
    849
    Beğenileri:
    866
    Ödül Puanları:
    103
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    turizm
    kaç kutu whey protein kullandığımı hatırlamıyorum. ama sanırım 30 ile 40 kutu arası bi rakamdır. bende hiçbi yan etkisi vs. olmadı. 20 yıldır bu sporu yapan arkadaşlarım var, bende 6 yıldır yapıyorum çarpıntı hisseden kimseyle karşılaşmadım. kullanmadan önce tedirğin olan aklında soru işaretleri olan biri bu tür psikolojik etkilere maruz kalabilir, yani evham yapabilir.
     
    ispirli bunu beğendi.
  10. OVERPAC
    Offline

    OVERPAC Üye

    Katılım:
    28 Aralık 2011
    Mesajlar:
    19
    Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 2 yıldır vg yapan 5-6 kişiyle konuştum dediğim gibi geğirme ve veya gaz yan etkileriyle sıradan bir şekilde uğraştıklarını söylediler.
     

Sayfayı Paylaş