Protein Tozu Önerisi

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Herkese kolay gelsin.Geçen sene 6ay kadar bb yaptım.1 sene ara vermek zorunda kaldım.Yeniden başladım, 3 haftadır kardiyo yapıyorum ve bu perşembe yeniden BB ye başlamayı düşünüyorum.Doğal beslenirken gereken proteini karşılamak zor olduğu için ve tavuktan bıktığım için:) protein tozu almaya karar verdim.Spor salonundaki hocaya danıştım, orada hep nitrofull ürünleri satıyor, bana Nitrofull Full Force Whey Protein 2.3kg.Fiyat olarak 120tl dedi, internette 180tl civarında satılıyor.Kullananlar varmı, faydasını görürmüyüm? Yoksa başka bir ürün getirtmemimi önerirsiniz?

Son düzenleme: 3 Eylül 2013
  2. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    merhaba
    Gorunuen o ki pek arastırma yapmamıssın. Benim tavsiyem oncelikle yemek duzenini sagla 2-3 ay kadar supplement kullanmazdım. Daha sonra forumdakki bircok protein tozu hakkında yorumları okur kendime uygun olanı secerdim. Markka fiyat tad icerik hekese gore farklı senin tanımayan birinin sana protein tozu oneremez.

mert_yldz_ bunu beğendi.
  3. Duhast

Duhast Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    mert_yldz_ bunu beğendi.
  4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Tavuktan bıkmamak durumundasın ve diğer konuna bakmıştım, zaten zayıfsın. Günlük protein ihtiyacın 120 gr'ı geçmez ve bunu yiyeceklerinden çok rahat sağlarsın. Eğer bunu sağlayamayacak kadar zayıf yiyorsan zaten yeterli kalori almadığın için fazla ileri gidemezsin.

Günde 400 gr etle bile protein ihtiyacını sağlayabilecek durumdasın. Ek besine ihtiyacın yok. Kaldı ki bundan daha azına ihtiyacın var çünkü bu etlerin yanında yiyeceğin yoğurttan, makarnadan, pirinçten, ekmekten vs... de alacağın proteinle daha da azıyla günlük ihtiyacını karşılarsın.

Bu sözüm sana değil aslında. Forumda o kadar çok beslenmeyi öğrenmek yerine supplementlerden medet uman 50-60 kilo arası genç var ki...

Sabahları 3 tam yumurta veya 3'ünün sadece beyazı olmak üzere 5 yumurta, öğle ve akşam yemeklerinde 150-200 gr ölü hayvan ye, hangisinin tadını seviyorsan. Bunların yanında yiyeceğin tahıl yemekleri, sebze-meyve ve süt ürünleriyle günlük kalori alımını 3000'e tamamla. Bitti gitti...

mert_yldz_ bunu beğendi.
  5. Duhast

Duhast Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    doxux çok haklı. dediğim gibi bu kilolarda kendin karşılarsın. ben 66 kiloda başladım bir ara proteine bende bıraktım nasıl olsa evde et tavuk protein bol, protein tozu alıp et felan yemeyen insanlardan fazla protein alıyorum.

mert_yldz_ bunu beğendi.
  6. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap için teşekkürler.Ek olarak kullanmayı düşünmüyordum, tavukla karşıladığım kısmını protein tozuyla karşılarım diye düşünmüştüm çünkü hemen hemen aynı masraf+uğraş gerektirmiyor:( Ama d u hast'ın dediği gibi yapabilirim o zaman birkaç ay sonra alabilirim. Birde daha ilk aydan günlük 3000 kalori fazla değil mi? Zaten yorucu antremanlar olmuyor 1.ayda.Spor yapmadığım günlerde de bu kadar yersem fazlaca yağlanma olur diye düşünüyorum hocam?

Son düzenleme: 3 Eylül 2013
  7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    3000 kaloriyle ciddi bir yağlanma olmaz. Günlük kalori ihtiyacın 2500 civarındadır diye tahmin ediyorum, bunun 500 kalori üstü kas kütlesi edinmek için idealdir. Şöyle bir durum var, asla aldığın kiloların tamamını kas olarak alamazsın, illa ki yağ kütlende de artış olacaktır. Bunun için bazıları 500 değil de 300 kalori fazlasıyla yavaş bir bulk dönemine girerler. Eğer senin de kilon 60 değil de 70 olsaydı bu önerilebilirdi ama emin ol, yağ konusunu dert etmekten uzak bir yapıdasın şu anda. Bir de spora yeni başladığın için bir daha asla erişemeyeceğin bir kas yapımı hızına sahipsin ve kas yapmak, yağ yakmaktan çok daha zordur. Onun için bu başlangıç dönemini maksimum kas kütlesiyle kapatman senin faydana olacaktır. En az 6 aylık bir bulk dönemiyle (ki en az derken en azı kastediyorum, duruma göre 9-12 aya uzatabilirsin bunu) kas kütleni arttırdıktan sonra kalori alımını 2000-2200 (bu da değişebilir, söylediğim rakamların hepsi tahmini) aralığına çekerek fazla yağlarını yakarsın. Bu arada protein miktarını kilonun değişimine göre kilo*2 gr olacak şekilde 2 haftada-ayda bir ayarlarsın.

mert_yldz_ bunu beğendi.
  8. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bazal metabolizma 1600 civarı çıkıyor hocam, öğrenci olduğum için günde 3-4 km yürüyüşten başka hareketli aktivitem yok.İlk ay için kendime bir beslenme programı hazırladım sizce uygun mu, dengeli mi herşey(Pro., kh., yağ vs..)?

Sabah:3 ince dilim ekmek(kepek, çavdar veya tam tahıl), 3 tam yumurta, 200ml süt(y.yağlı), 50-60 beyaz peynir, zeytin, birkaç lokma reçel vs..

Ara öğün:200gr yoğurt

Öğlen:100gr(çiğ hali) makarna, 150gr tavuk(1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile pişmiş)

1,5-2 saat sonra antreman:Antremandan hemen önce 200ml elma suyu
    Antreman sonrası:200ml Elma suyu

-200gr yoğurt

Akşam:100gr(çiğ hali) makarna, 150gr tavuk(1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile pişmiş)

Yatmadan 1,5-2 saat önce 200ml süt(y.yağlı)

--2800-2900 kalori civarı hesapladım, off günlerde ise 200-300 kalorilik karbonhidrat eksiltmeyi düşünüyorum.Bir de her ay düzenli olarak kaç kalori arttırımı gerekiyor bunun hakkında bilgi verebilir misiniz?

Son düzenleme: 4 Eylül 2013
  9. repax

repax Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Kesinlikle inkospor inkospor inkospor.....fiyatı 200 tl / 2 kg

yada weider düşünebilirsin

2 sinide kullandım inko başta olmak üzere çok memnun kaldım

10. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    2-3 aylığına erteledim toz işini, o kısmı üstteki mesajlarımda bitirdim üstad:)

---------- Post added at 18:01 ---------- Previous post was at 17:03 ----------

Hocam tavuğun kalorisini 2 katı hesaplamışım+300 yani.Onun yerine KH ekleyerek kapatırım açığı.

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    2800-2900 uygun bence. her ay düzenli kalori artışı değil de şu şekilde bakmak lazım, her antrenmanda ya ağırlık artışı ya da tekrar artışı sağlaman lazım. Bu şekilde devam et, ilk aylar hızlı güç artışı olacaktır, bir noktadan sonra yavaşlayıp duracaktır. ne tekrar sayısını ne de ağırlığı arttırabildiğin zaman (doğru çalıştığını ve iyi uyuduğunu varsayıyorum), artan kas kütlene bağlı olarak vücudun bu kadar kaloriyle ancak kendini besleyebilir ama yeni kas kütlesi üretemeyecek duruma gelmiş demektir. bu noktada kalorilerini arttırabilirsin. belli bir formülü yok yani, vücudunun vereceği tepkileri dinle. tabi bir süre sonra herşeyi doğru yapsan bile şu andaki kadar hızlı güç ve kas kütlesinde artış yaşayamayacağını da hesaba katman lazım, gelişim yavaşladı diye hemen 500 kalori abanma yani :) tıkandığın noktada 100er kalorilik artışlar imdada yetişecektir. fazla yağ bağlamadan kas kütlesi elde etmenin genel kuralı gelişimin devam ettiği en düşük kaloriyi tutturmaktır.

sonuç "kişiden kişiye değişir"e bağlandı ve gıcık bir cevap ama doğrusu bu :)

mert_yldz_ bunu beğendi.
  12. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Teşekkürler hocam, perfect cevaplarla sonuca bağladınız konuyu :D

Son düzenleme: 4 Eylül 2013

Sayfayı Paylaş