Protein Tozu Önerisi - Hangisini almalıyım?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve b1oodi tarafından 6 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, yaşım 40, boy:1.90 kilo: 82. fit bir vucudum var diyebilirim ama 4 yıldır yok edemediğim birde karın bölgemde yağlanmam var. Yaklaşık 1,5 aydır yine buradan bir arkadaşın önerisiyle bsn syntha-6 kullanıyorum sadece antremandan sonra kullanıyorum.

Antreman programım şöyle:
    pazartesi 3 km tempolu yürüyüş + 4 km koşu + p90 X ab riper.
    Salı: 8x5 barfiks + 20x5 şınav + 10x6 dips + 10 kg lık dambıllarla 4x10 biseps + yine bu dambıllarla yerde yatarak yana açıp kapayarak göğüs çalışıyorum.
    Çarşamba yine koşu, perşembe yine ağırlık, cuma dinlenme, c.tesi kardio p90X ab riper. pazar yine ağırlık şeklinde antreman sistemim var. Her aktiviteden sonra 1 ölçek bsn syntha-6 buda akşam 20:00 gibi oluyor yemekten hemen sonra.

Beslenmem ise şöyle:
    Sabah 06:30 3 yumurta biri sarılı, peyaz peynir kibrit kutusu kadar tam yağlı, 1 kase lifalif yulaf içinde kuru üzüm var 30-40 adet kadar, 2 tam buğday dilimi tere yağlı ballı ekmek.

Saat 10:00 150-200 gıram tavada yağsız kızartılmış üzerine azıcık ketçeplı tavuk göğüsü.

Saat 12:30 iş yerinde ne çıkarsa pilav + çorba + ana yemek + 1 dilim kepek ekmeği.

Saat : 16:00 1 elma yeşil yada kırmızı.

Saat 18:00 19:00 arası antreman sonra bsn syntha-6 + yemek, yemekte lapa + ton balığı + sebze şeklinde besleniyorum.

Kusura bakmayın her şeyi ayrıntılı yazdım, bir yerde yanlışım var mı? bu aktivitelere ve biraz kütle kazanmamı sağlayacak, birde göbeğimi yağlandırmayacak hangi marka ve türde protein tozunu önerirsiniz?

şimdiden okuyan yardımlarınız için teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:14 ----------

Not: Setleri yanlış yazmışım galiba.. 5 set 8 tekrara barfiks, 5 set 20 tekrar şınav olacaktı.

2. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Protein tozu zaten yağ yapan bir supplement değil ki.. Zaten çalışma programın var , protein yağ yapmaz. Düzenli beslenme ve düzenli çalışma ile beraber kullandığım Muscletech Nitrotech serisinden verim aldım , gönül rahatlığıyla önerebilirim. Ama tabi düzenli ana beslenmeni aksatmadan kullan derim.

b1oodi bunu beğendi.
  3. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Proteinin yağ yapmadığını biliyorum ama okuduğuma göre syntha-6 da fazla şeker ve yağ bulunuyormuş, saf protein değil yani karışımmış ve içindeki protein miktarı azmış, bu yüzden değiştirmek istiyorum. Basit şeker hiç kullanmadığım halde 15 kg kilo vermiş biri olarak şu göbeği atamadığımdan dolayı da ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Acaba bu syntha-6 yağlanmamı yaptırıyor diye düşünmeye başladım.

4. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103

Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayalım karbonhidrat veya protein her 2 side gereğinden fazla alındığında vücutta yağ olarak kayıt altına alınır . Örneğin 70 kiloluk bir insanın kilo başına alması gereken protein miktarı 2 gr dir . Yani 2 katı diye düşünebilirsiniz ama siz kilo başına 3 gr protein alırsanız buda 210 gr protein eder 70 gr protein vücuda yağ olarak kaydedilir .

5. brhmcr

brhmcr Guest

Ne yazik ki dogru bilgiyi vermeye calisirken yanlisa dusuyorsunuz.

Kilo alma isi aldiginiz toplam kalori ile alakali, protein fazla aldim diyelim karbonhidrati az alir ve gunluk kalori ihtiyacimi tam denk getirirsem kilo almam mumkun degil.

6. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Zaten ben protein tozu yağ yapmaz cümlesini kurmadan önce soru yönelten arkadaşın programı olduğunu belirttim. Kardiyo programı olduğundan zaten ekstra olarak aldığı supplement yağ yapmaz bu çalışma programı ile. Onu demek istedim. Herkesin protein ihtiyacı bir değil ki , fitness yapanın alması gereken ayrı , body yapanın alması gereken protein miktarı ayrı , steroid kullanarak body yapanın alması gereken ayrı. Yani protein oranı ı çalışmalara oranla belirleneceği için yağ yapmaz.

7. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar peki bu benim çalışma programıma body değilde firness programı demekmi doğru olur? bu çalışma sistemine antremanlardan sonra whey protein mi almalıyım? bu konuları çok bilmiyorum. Forumda bir sürü konu var hepsini okumaya çalışıyorum ama işin içinden çıkamıyorum. Her okuduğum makalede yada forum yazılarında farklı şeyler öğreniyorum, herkes ayrı bir şey söylüyor konular dallanıp budaklanıyor, bende neye karar vereceğimi şaşırıyorum. Belkide konu çok hassas. Mesela beslenme resmen bir bilim dalıymış, ben bu forumu okuduktan sonra öğrendim. eskiden ne kadar yanlış beslendiğimi anlamış oldum.

Sizlerden ricam, benim programıma uygun, kas kütlemi arttırmamda bana yardımcı olabilecek marka, tür protein tozu önerisinde bulunabilir misiniz?

8. flamel

flamel Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mühendis
    Şuan ki programınız fitnessa daha yatkın , zaten boyunuz uzun çok ağır bir görünüm yerine protein tozu ile kas kütlesi kazanıp vücudunuzu geliştirmeniz doğru olacaktır. Özellikle göbek bölgesine değinmişsiniz , iyi bir karın antrenmanıyla protein tozu takviyesi ile karnınızdaki kas dokusunu meydana çıkarabilirsiniz. Çünkü boyunuza göre kilonuz fena sayılmaz. Antrenman sonralarında hayvansal protein tüketmelisiniz. Ekstra olarak da protein tozu markası isterseniz Muscletech Nitrotech kullandım , etkisini gördüm özellikle karın bölgesinde , öneririm. ( 907 Gram kutu = 95 tl )

9. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler flamel. Elimdeki bsn syntha-6 biter bitmez Muscletech Nitrotech deniyeceğim.

Sayfayı Paylaş