protein tozlari

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve donkisot tarafından 25 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    merhaba,

1 aydir fitness yapiyorum. 1 ay sonunda 4kg verdim (suan 163cm, 61kg). Haftada 4-5 kez 2 saat cardio+agirlik calisiyorum. Simdi düzenli olarak calisma öncesi L-Carnitine kullaniyorum. Daha kaliteli ve verimli spor yapabilmek icin takviye seyler almak istiyorum.

Ben vejeterjan sayilirim, cok az et yiyorum. Cogu zaman unutuyorum et yemeyi, zaten tadini da sevmiyorum. Ancak agirlik calismalari yaptigim icin kaslarimin proteine ihtiyaci var saniyorum. Protein tozu kullansam nasil olur? Bu tozlari genelde erkekler kullaniyor, ben pek ilgilenmemistim bu konuyla. Aranizda kullananlar var mi, ya da tavsiyede bulunabilecek uzman/deneyimli kisiler? Hangi tür tozlardan ne kadar ve nasil kullanmaliyim?

Supplement forumuna bak demeyin lütfen, orasi cok karisik, birsürü supplement isimi var, ben daha bu konuda acemiyim.

Cevaplariniz icin simdiden cok cok tesekkürler.

2. Ohzman

Ohzman Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bence aminoasit kullanın. Beslenirken de soya, baklagil, patates gibi besinleri eksik etmeyin diyetinizden. Süt ürünleri ve yumurta ile aranız nasıl bilmiyorum ama çok kullanmıyorsanız protein tozu daha fazla işinize yarayabilir.

Beslenme şekilinize göre sebze bazlı proteinler alıyorsanız amino asit

Eksik beslendiğinizi düşünüyorsanız Protein tozu tavsiye edilebilir.

İkisini de bence hem ekonomik hem de rahat bulunabilmesi açısınından Hardline marka alın. Türk firmasıdır. Amino için ; Hardline Amino 2000 300 tablet.
    Toz için Hardline %100 Whey 2300 gram yeterli olacaktır.

Aminoyu antrenman sonrası , Proteini ise sabah kalkınca veya antrenman sonrası almanızı öneririm. Amino için 3 hap, Protein için 250-300 ml yağsız süt ve 1 ölçek toz

donkisot bunu beğendi.
  3. Trapez~

Trapez~ Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaş gayet iyi anlatmış yanlız şöyle bir durum var spora başladığınız ilk 3 ay çok anormal bir durum olmadığı sürece vücut yeterli proteini kullanır zaten . 3 aydan sonra protein arttırımı gerekir sizde bence protein tozu için erken 1 ay sonra başlamanızı öneririm .

donkisot bunu beğendi.
  4. utkux54

utkux54 Üye

Beğenileri:
    293
    Ödül Puanları:
    73
    Size katılıyorum bir bayan arkadaşımın amino asitle ilgili problemi olmuştu onu söylemek isterim hardline 3000likler nasıl bilmiyorum ama çokta ufak olmazlar heralde bir bayan için 2000mg aminoasit yeterli fazlasında yutmakda problem çeker.Eğer et tadında bir problem yaşıyorsanız protein tozundada tad arıyabilirsiniz.Hardline içilebiliyor çilek ve çikolata içtim çikolatılısını pek sevmedim çilek biraz daha iyiydi.Tad konusunda çok fazla firma garanti vermez benim kullandığım dymatize tad garantisi verenlere örnekti ama malesef stoklarda kalmadı.Bir aralar weider gold meşhurdu bizim salonda tadı çok iyi diyorlardı fiyatı gören ayılıyordu gerçi:)

donkisot bunu beğendi.
  5. SouL61

SouL61 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TİCARET
    Yer:
    TRABZON
    protein tozu kaslanmanıza yardımcı olmaz mı :rolleyes:?

6. donkisot

donkisot Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Bu konuda bana daha fazla cevap yazmaniza gerek yok, yine de tesekkür ederim. Cünkü protein tozu ve amino asit konusunda bilgilendim ve kullaniyorum.

conicon, AngryHun ve Azi bunu beğendi.
  7. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    proteını hayvansal gıdalaran karsılamalısınız yoksa baklagıl ve diğer besınlerden aldığınız proteın hayvansal proteınler kadar kalıtelı değildir cunku hayvasal gıdaların amınoasit proflili gayet yüksektır ve ayrıca kırmızı ette doğal steroid bulunmaktadır
    proteın tozlarının gun içeriinde fazla alınması yapğanmaya yol acar
    kırmızı ve beyaz et gun içerisinde fazla kullanmıyosanız bi yere kadar ilerlersiniz ondan sonra proteın tozu nbile sizi kurtarmaz onun için proteini pasalı yiceklerden özellıkle hayvnsal gıdalaradn karsılamalıyız .ben gunde 4-5 ölçek proteın tozu kullanıyım .......gelişiyim olmazz...gelişmezsiniz

8. merveceylan

merveceylan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de protein tozu almak istiyorum ama kafamda bir takım soru işaretleri var. Ne gibi zararları olabilir diye düşünüyorum doğrusu.

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Önerilen doz aşılmadığı müddetçe, herhangi bir raf ürününden daha tehlikeli değil.

Kara Kalem bunu beğendi.
  10. Kara Kalem

Kara Kalem Üye

Beğenileri:
    137
    Ödül Puanları:
    43
    Kesinlikle katılıyorum. Besin destekleri zararla mıdır sorusunun tam cevabı.

Sayfayı Paylaş