Protein Tozlarıyla Steroidin Karıştırılması

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Berker06 tarafından 26 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Berker06

Berker06 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar ben bir kaç aydır protein tozu kullanıyorum ve çevremdeki insanlar sürekli kullanma ileride çok zararı çıkıyor(ne hikmetse kullanıpta ileride zararı olan bir kişi bile görmedim) sporu bırakınca sarkıyormuş diye bir çok kulaktan dolma saçmalıklarla başımın etini yiyorlar . Forumda neredeyse bakılacak heryere baktım ama yinede protein tozu zararlıdır ibaresini göremedim internette baktığımda yine işte şimdi değil ama ileride çok zararını görüyor insanlar vb. İbareler kullanılmış. Yani kısacası insanlar steroidle protein tozunu karıştıyorlar . Rica etsem birisi bu insanlara cevap verebilmem için bana bilgi verebilirmi steroidlerle protein tozunun karıştırılması hakkında şimdiden teşekkürler .

No Paın No Gaın

2. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bende arkadaşlarıma bu iki şeyin farklı olduğunu anlatmak için çok çaba sarfettim ama,yok arkadaş olmuyor ''hee'' diyip geçiyorum artık.Adamlar sanki master yapmış bu konuda..Bence sende benim gibi yap hatta ti ye al.Eğlenceli oluyo gerçekten :D

3. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Artık söylemekten bıktım.Sporla alakası olmayan , sporla tek alakası kahvede izlediği maç olan insanların seni eleştirmesine izin verme.

Ben de bir zamanlar insanlara oturup doğruyu anlatmak için çok vakit harcardım.Cahil adama bir şey anlatmak kadar zor bir iş yoktur.

Sana protein tozu zararlı diyen , vücut geliştirme konusunda ender bilgileri olan insanlara bildiği 3 tane profesyonel vücut geliştirmeci say desen sayamaz.

mJw, FedoR, Danny Boy ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    öyle bir durum söz konusu olsa bu forum vücudu sarkık insanlarla dolu olurdu..

mJw, Danny Boy ve demircan256 bunu beğendi.
  5. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum aynı pimpiriklik bende de vardı acaba Protein zarar verir mı vs falan 5 aydır protein e likit amino kullanıyordum insan boyle cevresinden duydu mu birşeylerde ici rahat olmuyor cunku cahil cuheyla dolu heryer millet spor yapmıyor ama protein tozu hakkında yorum yapıyor oyle adamlar once spor yap kullan sonra yorum yap diyeceksin neyse konuya geleyim kan testine gittim onceden 2-3 fazla deger çıkardı simdi hic çıkmadı bı fazla deger çıktı o da 0,1 fazla yani icim de rahatladı herkese de sonuclari gosterdim yani sagda solda bosbos konuşan cahillere de iyi bı cevap oldu açıkcası .tabi herseyden Allah tan gelir bu demek degil ki bisey olmaz ama olan seye kesinlikle protein tozunun sebep olacağını düşünmem artık zaten mantıklı düşünürsek dünyada milyonlarca insan kullanıyor bunları daha protein tozu amino vs ile ilgili kötü bisey hic duymadım ne bir haber de ne br tv de Ama biz Türk halkı olarak bilmediğimiz şey hakkında bile oturduğumuz yerden yorum yapıp gereksiz konuşmayı o kadar seviyoruz ki .bide sen günde bı ölçek kullanıyorsun normali 2 olcekdir kullanim tavsiyelerinde dusun yani.Sana tavsiyem git doktora istediğin testi yaptir baktır hem icin rahatlasın hemde sagında solunda ipsiz sapsız konuşan varsa onlara da iyi bı cevap vermiş olursun sonuclarla

Berker06 ve AngryHun bunu beğendi.
  6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konuyu okurken aklıma geldi;

Birkaç ay önce idmanımı yapıp duşumu almıştım . Proteini shakera koyarken genç bir iki çocuk "bak hormon tozu alıyor " diyip arkamdan çekiştirmeye başladılar. Herşeyi geçtim kutunun üzerinde koca harflerle PROTEİN yazıyor. Türk milletinin hayal gücüne hayranım ne diyim :)

Pappy, jankad, eludem ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  7. Berker06

Berker06 Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara

Peki ben size şunu Sorucam hangi degeriniz yüksek çıktı ve bende gidip gerek dahiliye gerek diyetisyenler olsun bu konuyu uzman doktorlara sorucam ve bi açıklama bekliyeceğim . Sizce doktorlardan protein tozu konusunda olumlu bir cevap alabilirmiyim ?

No Paın No Gaın

8. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    sıkıldım artık ne ailem ne çevrem anladı :D bıraktım gitti he deyip geçeceksin 2 kere anlattın baktın anlamyor.

9. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    dostum yalan söylemeyeyim tam hatırlamıyorum o zaman body e basladığımın 5. ayındaydım o rapor su an elimde değil su an 10. ayındayım ama yani normalde dedigim gibi iki üç değer cıkardı böle siyah yazı hatırlıyorum mesela polis okulu seçmelerinde cıkmıstı önemli degildi doktor önemli degil deyip gecmisti sanırım enfeksiyonla ilgili idi ama body basladıktan sonraki o kan deger ölcümümde sadece bi deger 0.1 oda yani cok sevindim görünce harika bi sonuctu benim için doktor hicbise demedi sorun yok tertemiz dedi ve göstermistim herkese çok şükür şimdi yine gideceğim hastahaneye yakında check up yaptırmaya Allah ın izniyle yine bisi cıkmıcagına eminim Allah ın izniyle ama dediğim gibi çıksada bunu asla protein tozundan aminodan bilmem.doktorun sana ne diyecegi konusunda ise bi fikrim yok sonucta bazi doktorlar var adam nası doktor olmus belli degil bi adam var nette protein tozuyla ilgili bi yazısı dolasıo kendini doktor olarak yazmıs ama yazıya bakılırsa doktorlukla alakası yok.

10. tugi190794

tugi190794 Üye

Beğenileri:
    119
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İSTANBUL
    genelde sporla ilgisi olmayan kişiler bu tip yorumlarda bulunuyor ve nasıl anlatmaya calısırsan calıs anlamıyorlar.Kısacası sarkma falan olucak dıyen kişilere hafif bi tebessümlü gülüp geçmek en iyisi :)

Pappy, hakankabaoglu ve Phil_Heath bunu beğendi.
  11. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    gunde 3 4 ölcek protein icen arkadasım ki 3 senedir icior...tahlilde karaciger sapasaglam cıktı...

hakankabaoglu bunu beğendi.
  12. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Buyuk ihtimalle kandaki kreatin degeri yuksek cikmistir. 1 ay once ben de kan testi yaptirdim kardesime. Ilkinde kreatin normal sinirdan yuksek cikmis daha sonra solusyonu degistirip tekrar yapmisti testi.

Doktorlardan protein tozu hakkinda olumlu bir cevap alabilecegini zannetmiyorum

Pappy ve Berker06 bunu beğendi.
  13. hakankabaoglu

hakankabaoglu Üye

Beğenileri:
    199
    Ödül Puanları:
    0
    hocam kreatin değerinin yüksek cıkmasının veya olmasının bi zararı var mı vucuda?

14. Predatel

Predatel Üye

Beğenileri:
    742
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    oVeR The HiLLs and FaR awaY
    Var. Bobrek yetmezligi. Tabi yuksek cikti diye hemen panige kapilmamak lazi. Sonra daha spesifik bir test daha uygulanabilir.

Yukarida da belirttigim gibi solusyonu yenilediklerinde degerler normali gosterdi.

Genelde kullandigimiz supplementler ozellikle protein tozu bu orani biraz yukseltmektedir. Kullanmayi biraktintan sora kandaki kreatin degeri normale donecektir (eger herhangi bir saglik sorununuz yoksa)

Son düzenleme: 27 Mayıs 2012
  15. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    Protein tozuna steroid gözüyle bakanlar protein tozunun şırıngayla enjekte edildiğini sanıyolardır.

(Yazınca mantıklı gelmedide değil , firmalar kana hızlı karışsın diye elinden geleni yapıyolar.Sütle,üzüm suyuyla karıştırıp,doğrudan vücuda enjekte edilse kana hızlı karışmış olmaz mı acabahyper_)

mJw ve Pappy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş