Protein Tozlarında Androjen Mi Var?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve meri jeyn tarafından 17 Nisan 2005 başlatılmıştır.

1. meri jeyn

meri jeyn Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler geçen sabah annemler bi programda .... müftüoğlu diye hürriyetde yazan bi profesörü dinnemişler ve kafama üşüştüler. Adam protein tozlarında belli bi miktarda androjen hormonu bulunduğunu ve bunun karaciğer ve böbreklerde önemli sıkıntılar, kaslarda sağlıksız ani gelişme, sperm kalitesinin azalması ,çene gibi uzuvların gelişmesi ve bunun gibi hatırlamadığım birkaç probleme yol açtığını ve sonra bunu kullanan insanların doktor doktor dolaştığını sölemiş.(ADAM STEROİD DEN DİİL PROTEİN TOZLARINDAN BAHSEDİYOMUŞ)Gerçekten bu adamın dediği gibi p. tozlarında ANDROJEN varmıdır ve insanlar bu ürünü kullandığı taktirde böyle tehkilerle karşı karşıyamıdır? Bu firmalr bizi kafalıyolarmı yoksa, BEYLER BU ÇOK ÖNEMLİ SİZDE BİLMİYORSANIZ ARAŞTIRIN BENCE DE DOĞRUSUNU ÖĞRENELİM.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sacmalamis rahat ol ben 3 senedir kullaniyorum,hem amino,hem protein,hic birsey olmadi bugune kadar.bunlar natural maddeler icin rahat olsun.herif bilip bilmeden geyik yapmis.ayrica soyle bi durum ola bilir steroid kullanip basina gelenler belki doktora itirafda bulunamamis olabilir sadece pro kullaniyorum demis olabilir ,bir ihtimal.

3. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark
    Bu yazi sitede var sanirim kesinlikle sacma birseydir, adam prohormonlarla ilgili konusmus olabilir egerki protein dediyse ben onun doktorlugundan süphe duyarim ;:::)

4. sven

sven Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Telif Ajansı, Tıbbi Yayıncılık
    Yer:
    Antalya
    O programı bende seyrettim ve adam protein tozlarından değil pro hormonlardan söz ediyordu. Protein tozuda bu guba dahilmidir diye bir soru gelmişti sadece. Cevap sizinde tahmin ettiğiniz gibiydi. Meri jeyn bence annenlere söyle dinlerken kulaklarını kullansınlar. Yoksa bu geyiklerin sonu gelmez...

5. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    merijeyn meraklanma protein tozları zararsızdır için rahatolsun :)

6. Guest

Guest Guest

Androjen dedigimiz olgu farkli seydir. Androjen bir yapinin olusmasi icin Yardimci Hormon gereklidir. Egerki androjenik bir hormon salgi yok ise o zaman Androjen dedigimiz sey gerceklesmez. Protein ler androjen yapi tasimazlar. Sadece androjen yapi vardir ve onu ateslerler.

Mesela Bir bayan da günde yaklasik 0,5mg androjen yapi sekillenir ve bu bayan istedigi kadar Protein alirsa alsin , vücudunda androjenik olarak daha fazla bir artis meydana gelmeyecektir. Sadece vücut yapisinda ki androjen körükleyici testosteron hormonu sayesinde artabildigi ölcüde artis gösterilecektir. Ayni durum erkekler icinde gecerlidir.

7. Roid Rage

Roid Rage Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Nowhere
    keske androjen olsada kur icin dunyanin parasini vermesek...
    Ben 10 senedir kesintisiz protein tozu kullaniyorum ne bobrek ne karaciger hic bir sorunum yok Allaha sukur

8. Nassim

Nassim Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Danmark

Amin!

9. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    evet bilader hem televizyonda hemde kitaplarında yazyıyor ayrıca bunların hiç bir işe yaramadıgını ve spermleri bozdugunu yazıyorda yazıyor bu herife ben mail atmıstım heralde ona müteakip yazmıs

Sayfayı Paylaş