Protein Tozlarına Dikkat Edilmeli !!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve DavidGuetta35 tarafından 2 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. DavidGuetta35

DavidGuetta35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir
    Herkese merhabalar, bugün karşılaştığım bir videoyu sizlerlede paylaşmak istedim.
    Gerçekten kafam karıştı doktorun açıklamalarına göre ek besin takviyesi olan proteinlerin sentetik olduğunu ve bir çok rahatsızlığa yol açtığını söylüyor siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz..

Video Link:https://www.youtube.com/watch?v=Lm1L5g73vik&feature=related

2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Kasları büyütmek zararlıdır diyor ayrıca, kas büyürken kalp ve diğer organlarda büyüyormuş, damar genişlemeyip aynı kalıyormuş fakat etki alanı genişlediği için kalp yetmezliği oluyormuş kas çalışanlarda, protein tozları kısmını gerçekten çok önemsiyorum sentetik ve ufak zararlarının olduğu doğrudur hatta bilmediğimiz zararlarıda vardır belki fakat videonun sonlarındaki duyduğum cümleler beni soğuttu gene doktordan,

Kendisinin yağlı ve göbekli bir vücudu var kas oranını arttırmanın zararlı olduğunu düşünüp yağlanmayı tercih eden doktorlardan, kelin ilacı olsa kendi başına sürer, süremeyincede kedi ciğer hesabı oluyor böyle

Birde bu olur şu olur demekle olmuyor, koysunlar bunlarla ilgili araştırmayı, protein tozundan hasta olan karaciğeri büyüyen hastayı, kasları büyüttü diye kalp yetmezliği olan hastayı göstersinler, bizde yaptıklarımızı gözden geçirelim,

Kendimden örnek vereyim

Geçen sene sabahları karnım ağrıyor diye doktora gittim,vücudu görünce spor yapıyorsun herhalde dedi,
    Anlattım durumu supplement kullanıyorum dedim hemen protein tozu kullanıyorsan bu ağrı ondandır böbrekler gitmiştir falan dedi,adamlar teşhisi direk ön yargıyla koyuyorlar zaten, röntgen falan da çektiler 2-3 ilaç verdi o ilaçlarıda kullanmadım şu anda bir sağlık problemim de yok böyle doktorlara nasıl inanacaz nasıl güvenecez,

Bu doktorun hastalarıda protein tozu kullanıyorsa hiç düşünmeye gerek yok direk protein tozundan hasta olmuşlardır

Son düzenleme: 2 Haziran 2012
    NacHo, Akay, jankad ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  3. Zindan

Zindan Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    perakende satış
    Yer:
    istanbul
    bunlara kalırsa sütte zararlı:) zaten kendisi fazla alımınız zararlı olduğunu sölüyo yapmak gereken yeterli miktarda almak

jankad ve DavidGuetta35 bunu beğendi.
  4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Karaciğer böbrek sorunları ve ürik asitten bahsediyor. Fakat doktor şunu demiyor "doğal olarak et , yumurta vs. tüketsende bu sorunları yaşarsınız " sanki sadece protein tozu alınca ürik asit oluşuyormuş gibi yanlış kanı oluşturuyor.

Sprocu beslenmesine ve sıvı alımına dikkat ettiği sürece bu tür rahatsızlıklar oluşmaz.

Artı olarak "aşırı dozlarda " alımdan bahsedilmiş . Bu ürünler besin desteği aşırı dozda tüketmenin pek anlamı yok zaten.

Kalp büyümesi olayı zaten tam bir abartı . Sanki vücut üç günde iki katına çıkıyor :) yıllar alıyor bu kütle kazanma olayı dolayısıyla kalpte kendini bu zaman içersinde optimize edecektir. Asıl bu doktorlar 6-7 ayda 50-60 kilo alan obezlere baksınlar. Bizim bir yılda elde ettiğimiz birkaç kilodan kalbe bir zarar gelmez.

NacHo, Akay, AngryHun ve diğer 10 kişi bunu beğendi.
  5. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Spor yapan insanların kalpleri , spor yapmayan insanlara göre daha büyüktür.Fakat bu patolojik bir büyüme değildir.Sinoatrial düğüm o kadar güzel programlar ki kalbi , kalp büyüdükçe kalp atım hızını azaltarak durumu dengeler.Bu doktorun söylediğine göre ise kalp büyüyor ama atım hızı değişmiyor :D Büyüyen kalp eskisi kadar hızlı atsa ne olur düşünmek bile istemiyorum ki bu doktor kalbin aynı ritimde atmaya devam etse bile yetersiz olacağını düşünüyor!!!

Şunu da söylemek istiyorum body building sporu sağlıklı yaşam için yapılacak bir spor değildir.Sağlıklı yaşam için yürüyün.Sağlık için 200 kilo ağırlığın altına girmeyin.Yüzmek bile kalbi büyütür ;)

Böbrek taşı yapıyormuş.Siz o kadar proteini sütten alsanız yine böbrek taşı olacaktır.Siz o kadar proteini etten almaya kalksanız karaciğeriniz yine yorulacaktır.

Akay, AngryHun, jankad ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  6. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Fazla protein alıyoruz diye böbrek taşı olacak diye bir kural yok vücut o kadar basit bir mekanizma değil fazla proteinli diyetler her zaman daha sağlıklıdır kimse gidip 1kilo protein almıyor günde,

Ayrıca vg bütün sporların ATASIDIR ve sağlık sporudur, 200 kilonun altına giren adamların sağlığı senden benden iyi, hormona steroide bulaşmadan kas oranını arttıran adam her zaman sağlıklıdır ve sağlıklı olacaktır o adamın kalbide ciğeride böbreğide normal birinden daha iyi çalışır, vg yapan adamın sadece içtiği toza yediği ete bakarak sağlık analizi yapamaz kimse başka konuda yazdım gene yazayım vg yapan adamın her saati bellidir ne yer ne içer nasıl yaşar hepsi bellidir ve mükemmeldir kalkıp böyle özenle spor yapan yediği her lokmaya dikkat eden birine sağlıksızsın sağlık istiyorsan vg değil koş demeye kimsenin hakkı yok doktorlara uyup bu sporu daha da düşürmeyin

Açın googleden bakın şu doktorun tipine afedersin g*t göbek bağlamış sonra gelip de sağlık dersi vermesin kimseye bir analiz etsin o yağlı vücudunu kimde karaciğer böbrek sorunu varmış görelim, önce gitsin kendisi sağlıklı olsun

Sıradan bir insanın yaşantısına bakın, sonrada sıradan bir vg cinin yaşantısına bakın,vg ciye sağlıksız demeye vicdanınız izin vermez ve sağlıksız da değildir,içtiğin supplementin zararını her türlü telafi ediyorsun zaten vg yaparken,kasların, tendonların, kemiklerin daha güçlü,
    kan akışı daha hızlı, vücut daha zinde, ciğer kapasitesi daha geniş,hormonlar daha sağlıklı çalışıyor, testesteronun daha yüksek, böyle sayfalarca yazarsın, bu adam mı sağlıksız, bunların olmasını sağlayan spor mu sağlık sporu değil?

Vg sağlık sporudur ve bir yaşam tarzıdır, elitlik göstergesidir, bunu kimsenin değiştirmesine izin vermeyin hele biceps ne desen böyle mal mal suratına bakacak seviyedeki doktorlara hiç malzeme vermeyin

Son düzenleme: 2 Haziran 2012
    jankad, Solwied, Extravaganza ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. Emreoz07

Emreoz07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu sporun öncülerinden Joe Weider yıllarca bu sporun yararlarını kanıtlamak amacıyla yüzlerce bilimsel çalışma yaptı.Herkese de bu sporun insan hayatında ki yararlarının ne kadar fazla olduğunu kanıtladı.VG sporunun yaşlandırmayı geciktirmede ne kadar önemli olduğunu,sağlıklı bir düşünce ve akıl yapısına sahip olmada vg sporunun etkin bir faktör olduğunu kanıtladı.Bu sporun faydaları zaten bitmez.Kalbin çok daha sağlıklı çalışmasını da sağlar göğüs kafesinin genişlemesine ve solunum kabiliyetini arttırmayı da sağlar.Stres,kanser ve şeker hastalıkları,eklem iltihabı,kemik erimesi,kalp rahatsızlarını önlemeye yardımcı olur.Ayrıca duruş ve görüntü bozukluklarının düzelmesinde de yardımcı bir faktördür ve estetik bir güzellik katar vücuda.Her şeyin fazlası tabii ki zarar.Ama bu kadar şeyi kanıtlamış ve tıp otoritelerine kabul ettirmiş bir adam çıkıpta bu işi yapan sporculara protein tozu zararlı olmasına rağmen protein tozu aldırmazdı.Bazı doktorlar protein tozu zararlıdır diyor kafasına göre bu adamlar nasıl doktor oluyor hakikaten ben anlamıyorum.

NacHo, jankad, Azi ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  8. eludem

eludem Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    0
    ironik olan şu, çocuk kola cips abur cubur yediğinde bütün gününü pc başında geçirdiğinde kimse sesini çıkarmıyor ama spor yapıp protein tozu kullandığında doktorlar bile ayaklanıyo :)

malesef ülkemizde bu sporu yapmak tabu olarak görülüyo önceden dahada zordu, spor salonuna başlayınca çevremizden aynı şeyleri duyardık "bırakınca sarkcak oğlum boşa çalışma", "vucutcular kısır oluyo bak çocuğun olmaz" bu dejavu ya katlanmak o kadar ağırlık kaldırmaktan zor geliyodu artık :)

neyse eğitim şart dicem ama doktorlardan bunları duyunca eğitimle falanda ilgisi yok bu işin çözemedim ben :)

Akay, Azi, hasanateş ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    doktorda acaip fit yani onu belirtim :)

adam hayatını spora adamış lütfen yani :)

öle bir anlatıyorki sanırsın 1000mg trenbolone dan bahsedıyor :)

kanlı ıdrar-kalpte buyume (3 damarın buyumesı ve yetersızlık olarak anlatıor kopun orda sankı tesısatcı mahmut abı anlatıor ) -dalak buyumesı -karacıgr hasarı - hıpoglisemi koması - böbrek taşı oooo v.b

yahu sentetik protein olsa zaten ilk ben alcam :)

themertyildiz, ---RamSes---, Rambo16 ve diğer 9 kişi bunu beğendi.
  10. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    temel sorun : " spor yapanların sporu bıraktıklarında yaşadıkları sorunlardır !..."

ve özelliikle bu daha çok " anerobik fazda " çalışan sporcuları aşırı ilgilendirir !...oldukca tehlikeliidr !...gerekli ayarlamaları yapmadıkları zaman !...((

AngryHun, Azi, hasanateş ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  11. DavidGuetta35

DavidGuetta35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir
    Değerli yorumlarınız için hepinize tesekkür ederim ama benim aklıma takılan birşey daha var tozun icindeki proteinlerin sentetik oldugu yönünde açıklaması buna kimse değinmemiş bu konuda hakkında bilgi verir misiniz?

12. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    o kadar tereddütün varsa kullanma et ye yumurta ye:)

AngryHun bunu beğendi.
  13. DavidGuetta35

DavidGuetta35 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İzmir
    Şuan zaten kullanmıyorum ama ilerde takviye olarak aldığım zamanda aklımda kalan soru işaretlerini burda cevaplandırmak istediğim icin bu konuyu açtım yeterli bilgisi olandan duymak için.Sizin böle bir yorumunuz oldukça amaçsız bu başlık altında.

14. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    sentetik üretim mümkün değil asla

whey ya sütten olur yada peynır altı suyundan

AngryHun, ercan gürgöze, Azi ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  15. Thanatos

Thanatos Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    Doktor abimizin aslinda soylemek istedigi sey icerisindeki katki maddeleri ve bilincsiz kullanimi herhalde fakat cogu doktorun dustugu hataya dusuyor. Vucut gelistiren insanlara fikir veya nasihat vermek istiyorsak ana mevzu gereksiz protein alimi olmali. Bu proteini nasil alirsaniz alin, gereksinimlerimiz asagi yukari belli.

Bu spora yillarini vermis olmalarina ve uc noktalara cikmis olmalarina ragmen bazi insanlari goruyorum ki gunde kg basina 3g hatta daha fazla protein oneriyorlar, bu tamamen sarlatanlik. Hele yeni baslayan vucut gelistirmecilere ...

Son düzenleme: 4 Haziran 2012
    NacHo, jankad, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  16. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    ben hic bunlardan kullanmadım kullanmayıda düsünmüyorum zararlı veya degil bu konuda bir fikrim yok ama her zaman dogallıktan yanayım beslenmede

Poseidon., Rambo16, DavidGuetta35 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  17. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    zaten eğer senin gibi beslenme ile gerekli besinleri alan birisinin hiç ihtiyacı yok :)

rockybalboa7 ve dishiwelet bunu beğendi.
  18. oguzaltindal

oguzaltindal Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Finans
    Yer:
    İst
    doktooooor camı açmış sanırım boşluğa sallıyo :)

Azi ve Danny Boy bunu beğendi.
  19. hasanateş

hasanateş Üye

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    103
    Sonuna kadar dinlemeye dayanamadim, on kutu bitmistir simdiye kadar ama allaha sukur hic sorun yasamadim.

Rambo16 ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  20. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    zararli birsey hemen vucudda tepki vercek diye birsey yok

mesela 20 sene sigara icersiniz bir gun doktor kanser olmussunuz der

Vucudun alisik olmadigi hersey yapay olan icinde agir metal kimyasal maddeler olan yiyecekler v.s

Vucudun agir metal denizine beynin allastoz mekanizmasi ve ön bölgesine biraz daha etki ediyor

Saglik icin en iyisi dogallik ve doga

DavidGuetta35, dishiwelet ve Azi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş