Protein tozları aslında gerkesiz ve zararlı mı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve scr4m tarafından 9 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Herkese merhaba diyerek başlıyım.2 yıl önce 1 ay kadar vg yapmıştım yine bu arlar 2 aydır devam ediyorum.Çevremde ne kadar kişi varsa çoğu spor salonu sahibinden vg yapana vg yapmayana foruma kadar herkes gelişmek için protein tozu kullanılmalı diyor.Bende geniş bir arşatırma yaptım dergileri okudum protein tozu satan sitelerin yazılarını okudum doktorların yazılarını okudum.Protein tozunun yanlış kullanımının tehlikeli sonuçları olabilceğine ulaştım ayrıca okuduğum bazı doktor yorumlarından bu tozların suni olarak fabrikasyon tozlar olduğu bundan dolayı doğal protein kaynaklarının yerini tutamıyacağı sağlıklı bir gelişim istiyorsak doğla proteinlerle beslenmemeiz gerektiği söylenir işte size birkaç örnek yazı yorum sizin

http://www.revir.com/v01/pages/p15/1157/256714.shtml
    http://www.doktorsitesi.com/soru/ka...--orada-kosu-bandi-bisiklet-calisiyoru/791946
    http://www.doktorsitesi.com/soru/sp...zein-protein-tozlarini-kullanmanin-her/665734

2. acemierkan

acemierkan Yeni Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tornacı
    Yer:
    gaziantep
    sayın[scr4m] kardeş mesele şu ki herkes çoğunlukla doğal doğal beslenmeyi tavsiye eder

bende protein için gıdalara başvurulmasından yanayım

protein tozu kullananların görünen genel kullanım sebebleri alınan gıdaların hormonlu ve içerdikleri besin değeri açısından yetersiz kalmaları,sağlam bir beslenmenin kilo aldıracağı inanışı,ve protein tozunun vucutta daha hızlı kullanıldığı inanışı,protein tozlarının alımının pratik zahmetsiz oluşu

ben hayatımda hiç protein tozu kullanmadım protein tozu kullanan arkadaşların yapıcağı açıklamaların benim yazımdan daha değerli olacağınıda belirteyim.

şu aralar aldığım vitamin takviyelerimde bitti ve sadece besin ve bitki karışımı çayla idare ediyorum ve vucudum istediğim ölçüde

bence sen o protein tozunda idda edilen miktarları ve elementleri araştırıp karşılığı gelen doğal gıdaları belirle ve o gıdaları dene kafana yatan bir besin tekniği oluştur ve gıdalarla devam et bence zaten maliyetleride aynı oluyor hemen hemen kimse sana protein tozu ile ilgili kesin garanti veremez ama gıdalar garantilidir bence.

Canner, FedoR ve enemy bunu beğendi.
  3. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Protein tozlarının ne sanıldığı gibi sağlığa bir zararı var, ne de kas gelişimine çok büyük bir katkısı var. Protein altı üstü ette de var, yumurtada da, sütte de ve sayabileceğim bir çok besinde de. Öyle çok karmaşık bir şey değil protein tozu. Genellikle peynir altı suyu tozu ve bâzıları soya, yumurta, süt proteini vs içerir. Mesela forumda şu ve benzeri binlerce yorum var: "x protein tozunu kullandım hiçbir işe yaramadı param çöpe gitti, z protein tozunu kullandım çok etkiliydi" Bu yorumlar tamamen komedi.

4. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    FedoR ve Karakaş bunu beğendi.
  5. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben sadece protein tozundan bahsediyorum suplementlerden değil ayrıca benim konuyu açmamın büyük bir amacı verdiğim linklerin sağlam ve güvenilir doktorlar tarafından protein tozunun sakıncalı olduğu belirtildiğini göstermek

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    cevap ayzmakla hıc ama hıc kıms eugrasmasın zaten forumda yuzlerce kez tartısıldı ne egrek var yenı bır baslıga bosuna

zararı yoktur sacmalamayın mantıklı olalım bıraz

proteınn tozu supplemettır yanı supplementler ıcın gecerlı molan hersye onun ıcınde gecerlıdır

rockybalboa7 ve FedoR bunu beğendi.
  7. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    tabi o kadar zararlıki 1 kez kullansan bile gözlerde bozulma ayaklara kramp mide bulantısı karın ağrısı dişlerde ağrı vsvs . bir sürü zararı var, türkiyedeki doktorlara güveniyorsan ben artık birşey demiyorum ben yaşadığım yerde özel hastahaneye rapor almak için gittim şakasına bileğimi burktum numarası yaptım özel hastahane bile yedi bunu, bileğime sardılar bile hatta oysaki hiç birşeyim yoktu :D
    sen amerikadaki doktorlarla türkiyedeki doktorları birmi tutuyorsun ordaki imkanlar farklı ve ülkemizdeki doktorların çoğu bilgisiz ben bunları ülkemizi kötülemek için demiyorum ama çoğu kişi salla başı al maaşı yapıyor. ben özel hastahanedeki doktoru kandırdıysam hiç birşey yokken sen bu adamın protein tozu hakkındaki düşüncesine nasıl inanırsın ?
    sen o doktorlara fazla güvenme bence :)
    bileğimi burktum dememe rağmen kırıldı dedi bana röntgen bile çekti hatta hala kırık olduğunu iddia etti sargıya sardılar hatta oysaki kırık olsa acısından zor durursun alışık değilsen.

FedoR bunu beğendi.
  8. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    o ne demek yahu :)

protein tozu= supplement dir zaten

Ocensers ve Danny Boy bunu beğendi.
  9. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Diğer konuda bütün suplementlerden bahsedilmiş ben sadece protein tozundan bahsediyorum amino asit karbonhidrat no falan filan değil demek istedim.Ayrıca biraz araştırın arkadaşlar yukarıda bahsettiğim özellikle canan hocanın hangi tıp fakültesinde olduğunu araştırmalarını ününü duymadınız sanırım amerikadaki en ünlü doktorlardan biri olan mehmet özün hocasıda canan hocadır ayrıca türkiye tıp konusunda sandığınızıdan çok daha fazla ileri avrupadan yüzbinlerce kişi her yıl sağlık turizmi için türkiyeye geliyorlar.Son olarak bu işlerde muazzam para dönüyor ve bu malların nerdeyse hepsi amerikan malı amerikalı doktorlar bu kadar büyük bir ekonomik piyasayı yerden yere vurucaklarını sanmıyorum herkes istediğini alır kullanır.

10. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123

Türkiye'deki doktorlar harikalar yaratıyor diye gelmiyor o kişiler. Türkiye Avrupa ve Amerika'dan 2-3 misli daha ucuz olduğu için geliyorlar. Verdiğim linkteki konu zaten protein tozu ağırlıklı bir münazaraydı.

Şimdiye kadar bu konu hakkında az önce söylediğim gibi onlarca tartışma oldu iki tarafta kendi tezini savunan bilgileri yazdılar. Lakin kesin zararlı veya zararsız diye somut bir sonuca ulaşılamadı. Tekrardan tartışmanın bi sonuç vereceğini düşünmüyorum.

FedoR bunu beğendi.
  11. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben araştırdığım bulduğum yazıları paylaşmak istedim tabii gerisi kişilerin isteğine kalmış benim burda bahsettiğim olay mümkün olduğunca doğal beslenmeyle bu sporu yapmak kola ne kadar doğalsa protein tozuda o kadar doğaldır diyorum ben

12. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    mehmet özün amerikadaysa eğer niye canan hocası gitmedi canan hoca daha iyi olsaydı o giderdi.

Duhanakyuz bunu beğendi.
  13. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Aksini iddia eden yok zaten. Protein tozları %100 naturel ürünlerdir diyen bir üye ben daha görmedim. Yediğiniz bisküvi , cips vs. ne kadar zararlıysa protein tozlarıda o kadar zararlıdır.

Hayatında tükettiğin hangi besin doğal söylermisin. Sebze desen sunni gübrelerle büyüyor , hergün tükettiğin ekmek doğal mı , içtiğin süt , yumurta mı?..

Kendimizi kandırmayalım büyükşehirlerde yaşıyan herkez "doğal dediğimiz" bu fabrikasyon besinleri tüketiyor. Hayat boyunca tonlarca hazır , konsantre ve işlenmiş besinler tüketip protein tozu zararlıdır kullanmayın demek ne kadar anlaşılabilir bir yaklaşımdır.

Body06, BrianK15 ve FedoR bunu beğendi.
  14. scr4m

scr4m Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    büyükşehiri bilmem ama her yerde mutlaka köylü pazarları vardır oralardan alışveriş yapabilirsiniz tabii büyük şehirlerde organik diye 2-3 kat pahalı satıyorlar o da ayrı bir konu ayrıca herşeyi mevsiminde yerseniz daha az hormosuz sebze meyve tüketmiş olursunuz ben aylardır belki 1 paket cips 1 litre kola içmişimdir bunları mümkün olduğunca yiyip içmiyorum biskivü çikolatadan da uzak duruyorum tanıdığınız yumurta süt satan yetiştiriciler varsa bu şekilde mümkün olduğunca doğal beslenebilirsiniz

15. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    scr4m

Senin sıkıntın hangisi
    protein tozu kullanmak istiyorsun ama emin olamıyormusun yoksa protein tozu kullananların bırakması için bir girişimde mi bulunuyorsun?

Duhanakyuz ve FedoR bunu beğendi.
  16. FedoR

FedoR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Kullanmak istemiyosan zorla ağzına tıkmıyolar ya :) ...

17. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Kardeş zararlı değildir.Ama etin,tavuğun,yumurtanın yerini tutmaz.

18. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ahh Ahh.

Aklıma ne geldi biliyormusun şu revir siteisndeki yazı yüzünden babamla kavga ettiğim günler

Babam geri kafalı olduğu için protein tozunu direk ilaç türü birşey sandı ne yazikki bunu sanan okumuş görmüş biri her neyse

Açtı googleyi protein tozlarının zararlarını araştırdı ve koskocaman internette şu kendine doktorum diyen hurafenin yazısını buldu ve okudu bitti bundan sonra ona yüzlerce protein tozunun ne işe yaradığı ne olduğunu faydalarını okudum yorumları okudum nafile

at gözlüğü takmışsa bir insan ne dersen de kendi dediğini görür yani senın kafanda proteın tozu zararlıysa dusuncesı yer edindiyse ve aksını dusunmek ıstemıyorsan sana ne söylesek boş

protein tozu süt tozu gibi yapılıyor peynirin suyunu buharlaştırıp içindeki tuzları filan alıp geriye saf protein bırakıyorlar nesi zarar? veya neye zarar?

Avrupadaki doktorlar amerikadaki doktorlar proteın tozlarını hamılelere 9-12 yasındakı cocuklara verırken önerıyor ama türk doktoru kulaktan dolma bılgılerle ahkam kesıyor

beslenme uzmanımı kım bu adam 4-6 sene tıp okumu diye profesör bılgılı bırımı oldu ?
    tabı adam doktor olunca ona inanmak gerek dşyemı dusundun?

kullandığın şampuanlar yedıgın yemek ıctıgın su soluduğun hava bunlar doğal mı?
    doğal beslensınler demıs zaten doğal beslenıyoruz ek besın bu öğün yerıne kullanmıyoruz onu öğrenmemısmı bu doktor

doğal dedıgı şeyler ne et desen doğal degıl hormonu basıyorlar sana et dıye satıyorlar

hayvab ot yemıyorkı etıde faydalı olsun gdo lu mısır yıyor

proteın tozu zarar olsa bız nıye kullanalım aptalmıyız doktordan daha ıyı arastırıp okuyoruz doktorun yazdıkları boş

proteının zararını arastırıcagına bırazda fydasını arastırsaymışsın

Body06, Danny Boy, rockybalboa7 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Kızdırmayın Cidade de Deus u :)

Çok haklı ama.

Danny Boy bunu beğendi.
  20. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    Protein tozları bisküvi, çikolata, cips gibi abur cuburların yanında çok masum kalır. Bu besinlerde kimyasal koruyucular, trans yağlar, gdo'lu içerikler, glukoz şurubu vb. pek çok kanserojen ve sağlığa zararlı içerik var.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:36 ----------

Köylülerin sattıkları ürünler de hiç masum değil. Yoğurda kıvam kazandırmak için kireç karıştırdıklarını biliyorum. Toz bibere kiremit tozu karıştırıyorlar. Süte su karıştırıyorlar. Kurbanda danalara kilo almaları için hormon (muhtemelen östrojen) bastıklarını biliyorum. Hayvanlar hastalandığında kontrolsüz şekilde antibiyotik verdiklerini biliyorum. Meyve, sebze üretimlerinde abartılı zirai ilaç ve hormon kullandıklarını biliyorum. Daha bir çok alavere-dalavere..

Bizim buradan gönderdiğimiz en üst kalitedeki zira ürünlerimiz bile Rusya gibi ülkeler tarafından kabul edilmiyor zirai ilaç ve hormon kalıntıları buluyorlar. Bakın İsviçre-Belçika falan değil, Rusya bile.. Kaldı ki gönderdiklerimiz 1. sınıf ürünlerimiz, bizim pazardan aldığımız 2. 3. sınıf ürünleri hiç saymıyorum..

Body06, Dexter_Morgan, Danny Boy ve diğer 4 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş