Protein shake

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve By.Bordobereli tarafından 12 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    1 lt süt=30 gr protein
    100 gr beyaz peynır=20 gr protein
    100 gr süt tozu=36 gr protein
    100 gr fındık 20 gr protein
    1 adet muz farklı tatlar deneyebilirsiniz. 106 gr proteine denk geliyor idman sonrası yarısını içsek yeter bence 39 gr protein yada 3/1 ini içsek(46 gr protein)siz nasıl düşünüyorsunuz.

Son düzenleme: 12 Ekim 2012
  2. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Beyaz peynir :eek:

3. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    benim midem çöplük gibi pek bir şey olmaz ondan kattım

4. Aranel

Aranel Üye

Beğenileri:
    611
    Ödül Puanları:
    123
    100gr fındık da 65gr yağ var nerdeyse :eek:

5. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    ne bilem ben zayıfım ya ondan protein değerlerine bakıyorum direk :D ama protein bakımından bayağı zengin olur bu zayıf arkadaşlar için :D

6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    hem süt hem süt tozu 1 litereye günlük alman hereken kalsiyum seviyesini zaten geçiyorsun birde o tozla birde beynir aman aman :)fındıktaki kalsiyumu eklemiyorum bile. yani iyi bulmadım ben bu karışımı. artı sütün %80 i kazein byeaz peynirin %100ey yakını kazein onların sindirilmesi uzun ve baya enerji isteyen bir iş sen zaten yorgunken bütün kanı mideye yoğunlaştırırsın.

7. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Küfür etmedin demi :D:D:D:D:D:D

Senden haklısın kazein ama süt yumurta en iyi protein kaynakları şu an mali dururum yok 3-4 ay sonra protein tozu almaya başlayacağım bu ara yeni başladım antranmanlarda fazla yormuyorum kendimi kaslar 1 2 hafta daha açılsın sürekli patlayıcı güç antranmanını uygulayacağım sanırım o bayağı iş görür ama bayağıda öldürür her antrenman sonrası 60 gr protein yetermi kaşar peynir yumurta ve tavuk balık ve sütten temin etsem olurmu edit:49 kiloyum

Son düzenleme: 12 Ekim 2012
  8. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bu aralar yeri geldikçe anlatıyorum sana güzel bir tarif vereyim uygula. 1 litre sütü al tencereye dök kaynat kaynadığında içine 1 tam limon suyu at (tabi ocak ateşini kapat taşmasın) süt kesilecek. bir tülbente le beraber başka bir tencereye dök sütü. üste kalan kızım yani çöekelk dediğimiz peynir olacak alta akan suda peynir altı suyu yani whey olacacak bi süre beklet çöekeleğin suyu iyice diğer kaba aksın 30 dk gibi bir süre sonra onlar ayrı ayrı dolaba kaldır spordan sonra wheyini iç yanındada yumurtalarını mükemel bir spor sonrası protein alımı olmuş olur. 1-2 saat sonrada mis gibi hafif çökeleğini yersin wheyde 6 gram protein olacak ki tavsiye edilen miktar yumurtalardanda 30 gramı geçersin zaten sonra yiyeceğin çökelektede en az 24 gram protein var ve çok hafif yemesi. sen bu dediğimi uygula en güzel yöntem olur.

edit: sana şu anda en son lazım olan şey protein tozu senin gerçek yemekler yemen lazım 49 kilo !

9. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Allah razı olsun bunu hemen deneyeceğim eve gideyim bu gün kendimi bayağı yoracağım zaten 5 gibi idmana gireceğim ağırlık biceps arka kol göğüs kanat olacak en son 400 m koşumu yapacağım bu arada limon suyu derken sadece 1 limonu sıkıp onun suyumu yoksa limon sosumu

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    bildiğin bir limonu alıp suyunu sıkacaksın o suyuda kaynayınca süte dökeceksinki süt kesilsin (peynir altısuyu "whey" ve çökelek peyniri "kazein"). limon yoksa sirkede uygundur aynı ölçekte.

By.Bordobereli bunu beğendi.
  11. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Allah razı olsun idman öncesine bir önerin varmı benim düşüncem 1 Kabuğuyla haşlanmış 100 gr. patatesin içerdiği besin değerleri şunlardır: 93 kalori; 2,6 gr. protein; 21,2 gr. karbonhidrat: 0 kolesterol; 0,1 gr. yağ; 0,6 gr. lif; 65 mgr. fosfor; 9 mgr. kalsiyum; 0,7 mgr. demir; 4 mgr. sodyum; 503 mgr. potasyum; 23 mgr. magnezyum; eser miktarda A vitamini; 0,1 mgr. B1 vitamini; 0,04 mgr. B2 vitamini; 1.7 mgr. B3 vitamini ve 20 mgr. C vitamini. besin değeri bunlar 2 tane yemeyi düşünüyorum idman öncesi birazda makarna ekmek falan 100 gr da fındık nasıl olur

12. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    idman öncesi yulaf ile beraber elma yiyebilirsin veya yulaf yoksa makarna işini görür. önemli olan uzun süre enerji verecek kompleks karbonhidrat alman. idmana çıkana kadar 2 öğün yemeni tavisye ederim zati kilon düşük yani 3 er saat arayla 2 öğün kompleks karbonhidrat alımı idman için iyi bir enerji deposu sağlar .

fındık, fıstığ, ceviz vsı ara öğün olarak tüketirsen daha çok faydasını görürsün. fıstık özelikle testesteronu artırmak için ideal.

13. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    665
    Ödül Puanları:
    123
    bu shake biraz ne varsa doldurayim misali gibi olmus. laktozdan gazdan tut ishale kadar yolu var. Beyaz peynir yerine lor iyi olur.

14. By.Bordobereli

By.Bordobereli Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Allah razı olsun kuruyemiş tarzı iyi gider yani düşünüyorumda ballı cerezmi alsam yada yapsam:D

15. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    her ne kadar basit şekerden kaçınman gereksede kilon çok düşük olduğu için abartmadan bal da tüketeblirsin ana öğün olarak değil ara öğünlerde bu tarz kaliteli yağ içeren kuruyemişleri tüket mutlaka.

16. denizgnr97

denizgnr97 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Powerline Sport Center
    arkadaşlar buna vereceğiniz paralarya gidin whey protein alın aynı paraya denk gelir zaten ve daha verimli olur kana çabuk karışır sütün zaten %80i kazein proteini yavaş sindirilir

17. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    konudaki mesajları iyi okumanı tavsiye ederim sevgili denizgnr97. ayrıca whey sanki her şeyden ucuzmuş gibi onu alcana whey al demek ne kadar doğru. özelikle yumurta olmak üzere et ürünleri wheyden daha iyidir. kana çabuk karışması olayı safsatadır. insandan başka süt içen herhangi yetişkin bir canlı türüde yoktur, wheyde bir süt ürünüdür. hiç süt ürünü kullanmadan yumurta ve et ürünleriyle daha iyi verim lacağınızı deneyip görmmek basit. yeterki ara öğünlerinizde kalsiyum ve kaliteli yağları kuruyemişlerden ve sebzelerden sağlıklı olarak sağlayın.

Sayfayı Paylaş