Protein pek almadan boşa mı çalışırız

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve LucaToni tarafından 30 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Body sporunda 2.ayımdayım kollar 25'ten 28 oldu ve 4 kilo aldım.
    1,72Cm
    58Kg

Hergün ortalama yazıyorum bunları
    Yer fıstığı(100gram) =25.5gram protein
    Yarım Litre Süt=15gram protein
    Diğer atıştırdığım peynir türü besinlerden de 10gram protein alıyorum
    Kahvaltıda bazen 1 yumurta yerim..

Yani ortalama 45-50 gram protein alıyorum diyelim.Kaslarımda gelişme olmaz mı bu kadar protein alınca,boşa mı çalışmış olurum. Protein tozu mu almam gerek illa (3.aydan sonra)

2. dehset1010

dehset1010 Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    eğer sağlıklı olarak kas kilo almak istiyosan kilonun 2 katı yani 58 kg sun 116 gr protein alman lasım kg fazla deil ama kilon artıkça protein alma miktarın artıcak ve takviye almak zorunda kalıcaksın ama en azından günde 2 göğüs tavuk yiyebilrsin lor peyniri yiyebilrsin kahvaltıda makarna pilav tüketebilrsin.

LucaToni bunu beğendi.
  3. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    3 günde bir makarna veya tavuk gögüsü yiyorum.Sadece günde 50gram protein almaya devam etsem gelişme olmaz mı vücudumda boşa mı çalışırım hep böyle devam edersem

4. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    şu kadar katı protein almalıyım gibi hesaplara kendini kaptırma derim.
    kimisi 1.5 katı der kimisi 2 der kimisi 3-4 katı bile diyebilir.

basit bir mantık yürüt.
    gündelik bedensel faaliyetlerin için kilonun 1/1000i kadar yani gram usülüyle protein lazım sana. yani 50 kilo ise 50 gr protein lazım.
    bunun üzerine kas kazanmak istiyorsan 50gr üzerinde almalısın ki yıpranan kasların kendini tamir edip gelişebilsin.
    yani normal ihtiyacının üzerinde protein almalısın.

en başta sölediğim gibi her gün protein sayacı tutmak zorunda değilsin, bugün 100gr almışım güzel, bugün az almışım eyvah 78gr olmuş sadece vs...yapma, psikolojisi bozulur adamın :)
    ama protein ağırlıklı beslenmeye çalışırsan, istediğini elde edebilirsin.
    basit hesapla yağsız peynir, lor peyniri tüketmeye çalış, beyaz eti biraz daha fazla yemeye çalış, kahvaltılarda en az 1 yumurta götür.

Big_Hammer ve LucaToni bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    protein hesabı yaparken tağıda düşünün derim en az kilonuzun 1.5 katı almalısınız spor yaptığınız için besinlerin yağ değerlerinede dikkat ederek kilo alın derim sonra yağlanırsınız kas sanırsınız fakat yağ oalrak ölçü almışta olunabilir ayrıca hep aynı şeyleri yemeyin yumurta bence olmazsa olmaz sabahları 2 adet hiç olmazsa tüketin

Adı.............: Yer Fıstığı
    Ağırlık gr....: 100
    Protein......: 26,2
    Karbonhidrat: 20,6
    Yağ…........: 48,7
    Kolestrol...: -
    Kalori….....: 582
    Kalsiyum....:
    Demir….......:
    A vitamini...:
    B1 vitamini.:
    B2 vitamini.:
    Niasin…......:
    C vitamini...:

görüldüğü gibi 25 gr protein alıyorsunuz ama iki katı yağ alıyorsunuz bunu sürekli yapmanız yağ oranınıza yansır diye düşünüyorum zevk için yenir haftada bir kaç gün belki ama protein almak için iyi tercih değil.

bir önrnekte tavuk göğüsünden vereyim

tavuk göğüsünde yaklaşık 30 gr protein 4 gr de yağ bulunur bunlar yaklaşık değer ama yer fıstığı ile karşılastırın fark çok büyük değilmi

Son düzenleme: 30 Kasım 2011
    LucaToni bunu beğendi.
  6. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Yok zaten ortalama aldığım protein i yazmıştım=). Kilo alsam bile yeter demiştim bu spora başlarken ve 4 kilo aldım.Hedefim 172Cm,67kg olmak..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:43 ----------

Bu kadar yağ olduğunu bilmiyordum iyi oldu söylediğin teşekkürler..

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Yer fıstığı, fındık , badem vb. gibi besinlerdeki yağlar önemli omega yağ asitleri içerirler ve vucut için yararlı yağlardır. Fazla aşırıya kaçamamak kaydıyla gün içinde tüketilebilir.

Yine bu besinlerdeki çinko magnezyum vb. gibi mineraller GH hormonları üzerinde pozitif etki yaparlar.

Bitkisel proteinler hayvansal proteinler gibi hesaplanamaz. Biyolojik değerleri hayvansal proteinlere nazaran çok daha düşüktür. Fıstıktan aldığınız 25 gr protein ile 25 gr Whey den aldığınız biyolojik yararlılık aynı nispette olmaz.

Protein konusu hakkında ; Gün içindeki spor faaliyetlerimizi göz önüne alarak bu oran kilo* 1 den 2 , 3 gibi yükseltmek mümkün. Bu oran spor faaliyetimizin ağırlığına göre değişiklik gösterir.

Son düzenleme: 30 Kasım 2011
    Big_Hammer ve LucaToni bunu beğendi.
  8. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Günde ortalama alabildigim 45-50 gram protein inşallah kas gelişimi olduğu gibi kalmaz,gelişir.Protein alımımı arttıracağım bakalım..

9. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28

Gelişme olmasından öte 50 gram protein çok düşük;

- Günlük düzenli bir beslenme programı yap kahvaltıda hiç olmazsa her gün düzenli 3 yumurta yemeye çalış,

-Rastgele peynir değilde lor peynirine yönel,

-Atıştırmalık,kola v.b ürünlere yönelmesen iyi olur doyurucu olurlar aynı zaman da zararı kadar iştahını da keser

-İyi bir antreman iyi bir beslenmeden geçer bunu unutma çok iyi beslenmelisin kolay gelsin.. :))

LucaToni bunu beğendi.
  10. LucaToni

LucaToni Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Makarna ve tavuğa ağırlık vermeyi düşünüyorum bakalım yakında fotolarımı da görürsünüz inşallah=)

11. mgmert95

mgmert95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Benimde beslenme programım hemen hemen aynı kilo olarak 70 var boy 1.84 ant.öncesi kuruyemiş var bende sabah 2 haşlanmış yumurta beyazı 1 bardak meyvesuyu 50gr lor peyniri 4 dilim salam 4tatlı kaşığı bal gibi ama hergün tavuk ve et alma gücüm yok o yüzden meyve sebzeler yemeğe çalışıyorum bulgur pilavı ve mercimekte çok protein varmış onları yemeğe çalışıyorum inşallah işe yarar.

LucaToni bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş