Protein = Para ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve pashaturks tarafından 21 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. pashaturks
    Offline

    pashaturks Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2011
    Mesajlar:
    73
    Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    arkadaşlar ögrenci adamım bekar evinde yaşıyorum protein olarak yiyebileceğim en ucuz şey yumurta sabah akşamda yumurta yemek bıktırıyor adamı tavuk desen her gun yiyemezsin ne yiyebilirim yorumlarınızı bekliyorum.
     
  2. tabutr
    Offline

    tabutr Üye

    Katılım:
    8 Şubat 2014
    Mesajlar:
    21
    Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Cinsiyet:
    Bay
    hergün hindi yiyorum ben yanındada makarna
     
  3. exsisman
    Offline

    exsisman Forum Kurdu

    Katılım:
    6 Eylül 2012
    Mesajlar:
    1.066
    Beğenileri:
    780
    Ödül Puanları:
    123
    Cinsiyet:
    Bay
    Yer:
    Almanya
  4. pashaturks
    Offline

    pashaturks Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2011
    Mesajlar:
    73
    Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    HER GÜN HİNDİ DİYORSUNDA KARDEŞİM =) ( Bekar adamız ) :D
     
  5. kalvascan
    Offline

    kalvascan Üye

    Katılım:
    4 Nisan 2014
    Mesajlar:
    47
    Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Cinsiyet:
    Bay
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Her gun tavuk yiyince ne oluyor

    GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
     
  6. pashaturks
    Offline

    pashaturks Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2011
    Mesajlar:
    73
    Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    :D tavuk da yiyemiyoruz ki :D para malum sıkıntı anlyıon mu ben değişik alternatifler arıyorum maliyeti düşük..
     
  7. atomkarınca01
    Offline

    atomkarınca01 Üye

    Katılım:
    2 Ağustos 2013
    Mesajlar:
    139
    Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Cinsiyet:
    Bay
    Dostum bunlardan başka alternatif yok :) Bende öğrenciyim durumunu anlıyorum ama ordan burdan arttırıp aylık 200 Tl lik tavuk göğüsümü alıyorum tavuk ve yumurta yemekten gıdaklayacam artık :D
     
    pashaturks bunu beğendi.
  8. NEBUKADNEZAR
    Offline

    NEBUKADNEZAR Üye

    Katılım:
    16 Haziran 2013
    Mesajlar:
    558
    Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    200tl lik tavuk göğsü mü toptan alsan nereden baksan 25kg tavuk göğsü yapar günlük 800gr tavuk mu yiyorsun ? Bu zaten kendisi 200gr protein yapar
     
  9. atomkarınca01
    Offline

    atomkarınca01 Üye

    Katılım:
    2 Ağustos 2013
    Mesajlar:
    139
    Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Cinsiyet:
    Bay
    Diğer aya artıyor aldığım göğüsü söyledim aylık alışım düzensiz ..
     
  10. mertkln
    Offline

    mertkln Üye

    Katılım:
    5 Mayıs 2013
    Mesajlar:
    210
    Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Cinsiyet:
    Bay
    Meslek:
    Öğrenci
    Tavukta 2 yılda acayip zamlandı zaten .) Eskiden 1kg yi 8tl ye alırken şimdi en ucuz yerde bile 11tl tavuk göğsü çoğu yerde 13 felan.
     
  11. atomkarınca01
    Offline

    atomkarınca01 Üye

    Katılım:
    2 Ağustos 2013
    Mesajlar:
    139
    Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Cinsiyet:
    Bay
    Aynen öyle 10-12 arası degişiyor


    iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
     
  12. mtnergl
    Offline

    mtnergl Üye

    Katılım:
    31 Mart 2012
    Mesajlar:
    272
    Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    15 Yumurta BİMde 5lira.

    15x6gr protein 90 gr eder.

    90gr protein demek 450gr tavuk demek.

    450gr tavuk max6-7 lira.

    Hiç kasabada uğramadın mı? Yumurta ile arasında 1-2 lira var diye mi bu gereksiz öğrenciyim ben imajı ? :) Gözünüzü seviyim ayda tavuğa harcıycağın para 75-80 lira.Yumurta içinde 65 lira farkeden nedir ?:)
     
    ADANALI1980 ve pashaturks bunu beğendi.
  13. pashaturks
    Offline

    pashaturks Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2011
    Mesajlar:
    73
    Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    Sağlıksız ürünler hep ucuz.sağlıklı fit yaşamak da parayla .s
     
  14. lordsoth
    Offline

    lordsoth Üye

    Katılım:
    22 Ağustos 2012
    Mesajlar:
    349
    Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    73
    Sırf protein için alınan yiyecekler aylık ortalama 250 tl ye geliyor. Bu parayı gözden çıkarmak gerekiyor. Bu işin içine hesap olarak kırmızı et, balık, karb fln girmedi.
     
    pashaturks bunu beğendi.
  15. pashaturks
    Offline

    pashaturks Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2011
    Mesajlar:
    73
    Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    Ahh dostum ah o 65 70 lira oyle ni ihtiyacki salon parası ev kirası elektrık su inteenet daha neler neler yasıyan bilir .d
     
  16. lordsoth
    Offline

    lordsoth Üye

    Katılım:
    22 Ağustos 2012
    Mesajlar:
    349
    Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    73
    Eğer ev arkadaşlarınla yaşıyorsanız barbell birkaç döküm ağırlık ve barfiksle ortaklaşa alıp kullanabilirsiniz bayağı da ucuza gelir. İçkiniz varsa içmeyin, sigaranız varsa bırakın. :) Çok talihsiz bir genetiğiniz yoksa 120-100g hayvansal proteinle bile gelişim kaydedebilirsiniz. Ümidinizi yitirmeyin :)
     
  17. pashaturks
    Offline

    pashaturks Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2011
    Mesajlar:
    73
    Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    Sigara alkol yok .d çok şükür olsa batarım .d
     
    ADANALI1980 bunu beğendi.
  18. mtnergl
    Offline

    mtnergl Üye

    Katılım:
    31 Mart 2012
    Mesajlar:
    272
    Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Burda kendinle çelişiyorsun ama sen. Yumurta yumurta hep olmuyor demedin mi spor yapıyorsan tavuktan alamadığını yumurtadan karşılamaya çalışıyorsan aynı şeye denk geliyor diyorum. Çok basit hesap.

    Ki yanlış yönlendirmelere de gerek yok protein için neden 250 lira gerekiyormuş ki ?
    Günlük baz alırsak:
    300gr tavuk = 60gr protein = 4 TL
    Sabah 3 yumurta = 18gr protein = 60krş
    Bir bardak süt = 8 gr protein = 50krş
    100GR peynir = 15gr protein = 1 TL

    91 GR Proteini 6.10 TL'ye alıyorsun. Makarna vs bunların yanında devede tüy 250 liraya bir ay kral gibi besleniyorum.
     
    pashaturks bunu beğendi.
  19. pashaturks
    Offline

    pashaturks Üye

    Katılım:
    14 Eylül 2011
    Mesajlar:
    73
    Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    Antalya
    Herkeze önerileri için tşkller
     
  20. lordsoth
    Offline

    lordsoth Üye

    Katılım:
    22 Ağustos 2012
    Mesajlar:
    349
    Beğenileri:
    279
    Ödül Puanları:
    73

Sayfayı Paylaş