Protein,Multivitamin ve benzerleri

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Kaanrlz tarafından 24 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba ;
    Bu sporu yaklaşık 1.5 senedir yapıyorum,ara vermem gerekmişti ancak tekrar başladım.Başladıktan sonrada ilk destek olarak optimum gold aldım şuan gayet memnunum ama bir kaç takviye daha yapmak istiyorum ve de "on" bittiginde yeni bir protein denemek istiyorum.Birkaç sorum var:

Multivitamin kullanmalımıyım? Basit bir soru vitamin eksigim olup olmadıgını nasıl anlıyabilirim.Forumda eger varise bir link rica edicem.Onun dısında animal pak geliştirilmiş bir multivitamin olarak görülebilinir mi yoksa antreman oncesi kullananımı dahamı uygun?

Glutamin ihtiyacını sadece protein tozunun ıcınden karsılıyabilirmiyiz?Günlük glutamin ihtiyacı hesaplamasını nasıl yapabilirim? Elzem bir destek midir?

Bcaa oldukca gerekli olan bu amino asiti ek destek olarak almalımıym?yoksa buda protein tozlarının ıcerdikleri ile yeterlimidir?İhtiyac ölcümü yapılabilirmi?

Protein tercihi : Kafamda nitro tech var ilk sırada lakin o sırada para ve oran göz önüne almam gerekirse Ultimate in %100 whey prostar ını düşünmelimiyim? yada isostar 93 ? isostar %100 isochill olarak lanse ediliyor süt ve soya içeriyor sebebi nedir? antreman sonrası whey kadar hızlı karısıyormu?Ve son olarak bsn syntha-6 bir multi fonkisyonel protein tozu sizce artıları neler eksileri neler kendi başlıgını okudum ama tam bir fikir olusmadı kafamda iyimidir yoksa son donemlerde reklamlarla abartılan bir markamı?

ve casein ek besin olarak alınması sizce ne derece gereklidir.?

Tanışma bölümü göremedigimden ilk mesajımı bu sekılde yazayım dedim.İleride umarım forumdaki arkadaşlara bende yardımcı olabilirim.
    Şimdiden teşekkürler

2. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    protein tozlarına falan pek takılmayın. kaliteli içinde ne olduğu bir marka olduğu sürece sorun yok. dymatize olur optimum olur hardline olur universal olur.

15 günlük vitamin programları deneyebilirsin bir yanetkisi olmaz(iştah açabilir dikkat)
    mesela bemiks veya supradyn hem ucuz hem etkili vitaminlerden. zaten pahalısınında bir extrası yok.

3. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Proteini hangi protein olarak sordum markayı önemli görüyorum acıkcası içerik bakımından.

4. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    dediğim gibi ciddi bir fark olmuyor.

birinde 3.5 gr glutamine var diğerinde 4 diyelim. bunun ciddi bir farkı olmaz sporcuya.

5. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    peki protein tozlarını aksamları nasıl kullanıyorsunuz süt ile yavas sindirim için kullanıyorum ancak sütte gh hormonunu engelliyor.Antreman sonraları meyvesuyu ile kullanım su ile karısmasından daha gec bir süre elde etmeme sebep oluyor peki basit şekeri nasıl elde edebilirim bunun dısında.

6. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    meyvesuyu+ biraz su + protein tozu karışımı

7. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler diger yazdıklarımla ilgili bilgi verebilirmisiniz?

8. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    ne ağırlıkla antreman yaptığın önemli

spor için multivitamin öneririm. Protein tozu kullanma diyen doktorlar bile multivitamin öneriyor. marka önemsiz supradyn olur pharmaton olur one a day olur vs. vs.
    bence pahalısına kaçmayın.

protein tozuna fazla para harcama güvenilir olmayan aşırı ucuz 1-2 marka var isim vermeyeceğim ama onlardan kork. Onun dışında hardline optimum dymatize universal vs. hepsi iyi markalar.
    dymatize iso-100 kesinlikkle önerebilirm içerik çok çok iyi. bir dahakine almayı düşünüyorum.

kana hızlı karışması açısından meyvesuyu(tercihen üzüm)+su+protein tozu en hızlısıdır. hem basit karbo ihtiyacınıda karşılar.

yerinde olsam multi protein tozu almam. ne işe yaradığını anlamak mümkün değil....

casein ve glutamine senin antreman yoğunluğuna bağlı. glutamine belki kullanabilirsin ancak fazlası sivilce ve yağlanma yapıyor bilesin

9. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    senin önericegin bir multivitamin varmı farketmez diyorsun gercide bişi söyle onu alayım önericegin illaki vardır fiyat bakımından vs dymatize iso-100 yeni nesil hidrolize bir ürün sanırm? optimumun hydrosuna benzettım içerigi cok iyi ama nerden bulucam supplementler.comda yok sanırm yurt dısı siparisleride suan gümrüge takılıo

10. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    hydrowhey de çok iyi ama biraz daha pahalı. yurtiçi alınacak yer bilmiyorum malesef.

supradyn kullanabilirsin mesela.

11. Kaanrlz

Kaanrlz Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    peki siz nereden getirtiyorsunuz yurtdısından? gumrukte problem olmuyor mu

Sayfayı Paylaş