protein mi kreatein mi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve kirliiiii tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    herkese slm boyum 1,84 kilom 68 4 aydır bu siporla ugrasıyorum ama hala kilo alamadım antrenman ve gıdaların yanın da kılo alabilmek için protein mi almalıyım kreatein mi karar veremedim.hangisi daha iyi olur

2. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
  3. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    C:\
    öncelikle besin takviyesine şimdilik paranı harcama. bu sporda 6 ay 1 yıl geçmesini bekle. sen şimdilik günde kg nin 2 - 3 katı protein al bol bol karbonhidrat al güçlü ve sağlıklı beslen et süt yumurta ye. bence 1 yılın dolunca hem protein hem kreatin kullanırsın. HA illa kullanıcam dersen protein + kreatin al antrenmanlardan önce ve sonra 5 gr kreatin 30 gr protein tozunu meyve suyuyla karıştır iç. ama 1 yılı beklemek senin hayrına olur. başarılar..

4. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    4 aydır bu sporu yaptığını belirtmiş ve halen kilo alamadığını vurgulamış. Kilo alamayan birisine protein ve kreatini neden öneriyorsunuz ? Sporcu gıdası almak için hiçte 1 yıl beklemeye gerek yoktur. Kilo alamayan biri, kilo almak için Weight Gainer kullanarak kilo alır protein tozu ve kreatinde ki kalori oranlarının farkında mısınız ?

Bu ürünler kısacası ek besin ürünleridir, beslenemiyorsan kullanırsın bu kadar basit. 6-12 ay ne mantıkla tavsiye ediyorsunuz ?
    Tabi ki öncelik beslenme olmalı, hatta çok iyi besleniyorum derseniz whey protein ve BCAA gibi amino asitler bile yeterli olabilir.

5. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Eleman kreatin mi protein mi demiş bende kreatin ve protein üzerine konuşuyorum. Gainer önermeyi bende biliyorum yoksa.

6. Altintop

Altintop Üye

Beğenileri:
    166
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Berlin
    Yanlış yolda olduğunu vurgulayabilirdin. Sonuçta buradan bilgi almak için başlık açmış.

7. kirliiiii

kirliiiii Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    38
    Evet bilgi almak için basvurdum ama yanlış yolda oldugumu düşünmüyorum proteini hocam tavsiye etti hem kaslarının beslenmesi için hemde biraz kilo için sana yeterli olur dedi kreatinde ise kilo aldırıcı etkisinin oldunu biliyorum kullanmımla dogru orantılı bişekilde. yakın bir arkadasım 2 ay kullanarak 9,5 kilo almıştı kreatinin asıl özelliklerinden bahsetmıyorum bile.bazı zamanlar gerekli proteini alamıyorum protein mi dememin sebebi hocamın tavsiye etmiş olması vede kendi şahsi düsüncem bazı zamanlar gerekli proteini alamamam kreatein mi dememin sebebi hem enerjik bi şekilde antrenman yapmak istiyorum vede antrenman sonrası için hemde kreatin kullanımıyla dogru orantılı kilo alındıgını okudum.hangsi yada iksini de bir kullana bilirmiyim?

Son düzenleme: 2 Eylül 2010
  8. unlimit4d

unlimit4d Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Ben protein tozunu tavsiye ederim düzgün kullanım sonucunda kilo aldırıyor bur bir gerçek.Kreatini tamamen gereksiz buluyorum bu benim düşüncem tabi..Yoksa antremanda ne kadar işe yaradığını herkez biliyor..Benim için 10 kilo fazla kaldırmak önemli değil..

9. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    senin için yazdığım mesajımı okursan sorularının cevabını bulabilirsin.

10. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Şimdi arkadaşım!
    Kilo almak isteyenler protien veya kreatin almaz. Bunları hangi amaçla alırız? kas kütlesini artırmak için. Ama genel toplku hacim istiyorsak yani 5-10kilogram hacim gibi, işte burada formül karbonhidratları artırmak olacak.

Yani benim sana ve uzmanlarında önerisi, günlük yemeğinde karbonhidratları artırmandır. Bunlar neler mi? (bulgur, pirinç pilavı, kuskus pilavı, makarna, yulaf ezmesi, çavdar ve kepekli ekmekler, meyveler, haşlanmış patatesler)

proteini artırmakla kas kütleni harekete geçirirsin ama karbonhidrat eksik kalırsa kaslarda yüksek potansiyelde gelişmezler. Kilo alırkende zorlanırsın. Eğer karbonhidratlı yemek yiyemiyorsan ve supplement meraklısıysan, weight gainer ürünü alabilirsin.

pastnova bunu beğendi.
  11. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Kreatin vücutta su tutar.Kilo artışının sebebi bu.Bıraktıktan sonra da o ağırlık gider.Protein tozu zaten kilo almanı sağlamaz.

Kilo alan arkadaşın emin ol kreatin ile 9,5 kilo almadı.Kreatinin bu kadar kilo aldırma gibi bir etkisi yok.

2 sini de bir arada kullanabilirsin. ama kilo almak için arkadaşların da dediği gibi gainer kullanman lazım.Üsütne de iyi bir beslenme.

Bu arada protein tozunu hocan mı satıyor?

12. ARNOLDschwarzeneggeR

ARNOLDschwarzeneggeR Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    protein tozunu hocan mı satıyor ? tamda bam teline vurmuşsun hehe :D

13. pastnova

pastnova Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Spordada 4.ayı olan birinin günlük 3 kat protein ihtiyacı olduğuna hiç kimse inandıramaz beni.1-1.5 gram yeterlidir.

Sayfayı Paylaş