Protein konusunda kafam karışık

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve shamantr tarafından 28 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. shamantr

shamantr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba,
    2 aydır spor salonuna gidiyorum. Hocanın verdiği 1. program dedikleri bir program uyguluyorum... hoca programın büyümeye yönelik değil de yağ yakımına yönelik olduğunu belirtti...
    haftada 4 bazende 3 defa gidebiliyorum salona... bu nedenle bir türlü gelişme yönelik bir programa geçemedim. 3 gün ve üzerinde ara verdiğim için bu progrsmdan da kurtulmam zor gibi. Hoca hareketleri değiştirdi ama yine gelişime yönelik değil de 1. programa eşdeğer hareketler yazdı.
    Bir diğer sorunumda beslenme meselesi... sabahları 4 yumurta beyazı ve 100gr kadar yulaf ezmesi tüketiyorum... ara öğünde yeşil elma var ama iş yerinde geneldr unutuyorum ve atlıyorum öğünü... açıkası zaten acıkmıorum da...

Öğle yemeğimde 150-200 gr et ve yeçil salata ve 2 dilim kepekli ekmek var... bu öğünü de iş yerinde çıkan yemekler nedeniyle et gramajını tuturmak mümkün olmuyor. Genelde yemeklrdeki et miktarı 50gr gibi...

Akşam yemeği saatim maalesef salona uymuyor... bende işten çıkmadan önce yemekhanden aldığımaz bir yeşil salata ile yanımda getirdiğim 120gr ton balığını kepekli ekemkle tüketiyorum(saat 17:30 gibi). Saat 20:00'de spora ancak gidiyorum. Spor 2 saat kadar sürüyor. Dönüşümde saat 22:00'dan sonra yeşil salatalı 120gr ton balığı veya 300-350 gram tavuk ve 1 kase yarım yağlı yoğurt tüketiyorum.

Sormak istediğim bu beslenme şekli yeterli mi ekstaradan proten tozu almama gerek var mı? bazen akşam çıkmadan önce yemek yemem mümkün olmuyor... o öğünün yerine protein tozu alternatif piolabilir mi? açıkçası bazı öğünlern yerine protein tozu geçebilirse almayı düşünüyorum...

örneğin öğle yemeği yetersiz olursa yerine protein tozu ile takviye yapabiliriyim?

Mesela akşam spor dönüşü salata vs.hazırlamak çok vaktimi alıyor... yerine protein tozu yeterli olur mu?

önceilikli amacım kilo vermek (180cm buyum, kilom 95.) ama birazda vücüt harlarımın şekillenmesini istiyorum.

Protein tozu olarak "Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 Gr" Almayı düşünüyordum ama spor salonundaki hoca "Bsn Syntha-6 Protein Tozu 2270 Gr" ürününü kullandığını ve onu tavsiye ettiğini söyledi.

Kafam konuyla ilgii çok karışık. Sizce zayıflamak ön planda tutulursa bu proteinlerden hangisini almalıyım? prıtein tozuna başlamak için 3 ay geçmesi öneriliyor... ben 3 ayım dolmasa da yapamadığım öğünlerin yerine kullanabilirmiyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

2. shamantr

shamantr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu arada yaşım 35. belirtmeyi unutmuşum...

3. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    Ayni yastayiz benimde isten dolayi arada beslenmede sıkıntilar oluyor..protein tozlari burada ise yariyor...rn azindan spor gunleri protein alimini kas agirliginizin iki katina cikarmaya cabalayin..tozla veya tozsuz...ben ikinci ayimda basladim cokta guzel verim aldim
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Eylül 2014 ---
    IMG-20131130-WA0000-1-1.jpg
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Eylül 2014 ---
    Burada spora basladigimin 3. Ayim..en buyuk patlamayi 2. Aydan 3.aya yani protein tozunu kullanmaya baslayinca yasadim...saygilar

Sayfayı Paylaş