protein hakkında yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve gnnc144 tarafından 25 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Merhaba arkadaşlar Protein tozu için bir kaç sorum olaktı sizlere ;
    1-) Çok çalışmıyorum gnde en fazla 3set biceps triceps veya 10-15 şınav,çok çalışmadıgım için protein kullanırrsam ne gibi sonuçlar alırım ? kilomu yapar fazlası cardio yapmam mı gerekir?
    2-)Düzenli yapmadığım için düzenli proteini alamıyacağım sizce haftanın belirli gunlerini belirleyip azbucuk calıscam ozamanlar mı alsam proteini?
    3-)proteini alma nedenim biraz şişmek istememdir 180cm ve 65 kiloyum ama korkum cok calısmadıgımdan proteinin fazlası kilo yapıcak çok şişman olurum.Ve bukadar az bir çalışma ile azda olsa kas yapısı bakımından şişer miyim ?
    evet arkadaşlar birz yardım lütfen bu protein zararlımı değilmi , ve bu şartlar altında nasıl bir yol izlemeliyim yardımlarınızı bekliyorum
    iyi forumlar...

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    iyi idman yapmıyorsan protein tozuna hiç para verme cebine zarar başka birşey olmaz.Protein tozu alan hemen kilo alıp şişse insanlar küre ihtiyaç duymaz.Ben kim bilir kaç kilo proteintozu creatine vb. kullandım hiç bir zararını görmedim. Kısaca iyi idman yapmıyorsan protein tozuna hiç para verme sonra işe yaramıyor diyeceksin ürüne iyi idman beslenme olmadıktan sonra istediğin kadar iç bişey olmaz.

gnnc144 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Bu ağırlıktaki idmanların için normalin biraz üstünde beslenme yeterli oalcaktır...eco da gerkeenlri belirtmiş..boşa para verme...

gnnc144 bunu beğendi.
  4. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    peki alıp kullansam ne gibi katkı veya zararını gorurum ? ne kadar surede?

5. kadirmol80

kadirmol80 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Daha kilon az bir salona başla ve kilo al en azından 70 kg ol proteinler daha ileri seviyeler için artık doğal beslenmenin yetmediği yerlerde kullanılır sana gerek yok hem arkadaslara katılıyorum parana yazık olur.

6. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    günlük protein ihtiyacını karşılamanda yardımcı olur.Gıda takviyesi yani. Ama benim kullanmamdaki amacım hızlı emiliminden dolayıdır.
    Katı bir besin genellikle 4-5-6 saat civarında sindirilirken whey proteinler 30 dakika gibi bir sürede sindiriliyor.Ama sen paranı boşa harcama ona onun yerine dumbbell al bence daha mantıklı ama en ideal çözüm spor salonuna yazılman.

7. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Ec0 sagol msjın içn ozaman kullansam pek bir zararı olmaz ozaman , salon içn zamanım yok çünkü.

8. erdem34

erdem34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    protein tozu yerine günde 2 bardak süt iç yarım yağlı olması daha iyi olacaktır spor yaptığın günlerde spor yapmadan 2 veya 3 saat önce 2 tane yumurta beyazı ye yararını görüceksin.
    hemde boyuna göre zayıysın şöyle 4-5 kilo alman lazım sana tavsiyem mısır gevreği al sabah kalktığında akşam yatmadan ye ;)

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    gnnc...bak şimdi...protein tozu kullanımında forumdada belki görmüşsünüdr..3-4-5 vs süre geçsin sonra kullanabilirsiniz denir...

Neden ?

Çünkü şöyle ; spora yeni başlayanların yapacağı idmanlar çok ağır olmaz..bu nedenle normal beslenmeler idmanda sarfettikleri enerjiyi,proteini ve karbonhidratı zaten karşılar...

ancak belli bür süre sonra dmanlar ağırlaşır...artık normal beslenme ile bunları telafi edemez vücut ve hep daha fazlasını ister,( kilonun 1,5-2 kaatı protein v.s burdan gelir)

bu amanda kullanman yararına olur...

aksi taktirde..kesinlikle kullanırsan zaararı olmaz..zarar sadece cebine ..karar senidir ;)

gnnc144 bunu beğendi.
  10. gnnc144

gnnc144 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    anladım biliyorum çok açıklayıcı anlattın saolasında zaten bir insanın bir gun de alması gerekn protein miktarı yaklasık kilosu kadar deilmidr işte ben onu tam karşılyamadığım için kullanmayı düşünüyorum parayı boşver sen bluruz bir çare :p

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:42 ----------

adaş (erdem :)) bende kilo alamadığım için başvurdum zaten yiyoyrm yiyorm kilo alamıyorm :D

11. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş