protein hakkında bir soru

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve kobecanberk tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kobecanberk

kobecanberk Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar.ben bazen akşamları spora gidiyorum ve eve gelip direk uyuyorum.Protein i spordan sonramı almam lazım acaba sonra kaslarım ericek diye korkuyorum.Birde proteinler yağa dönüşüyormu?=
    teşekkürler

2. virtual_sky

virtual_sky Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kasların durduk yere niye erisin! Kaslarda çalıştıkları sürece erime diye birşey olmaz, rahat ol. Çok uzun süreli açlık durumlarında vücudun enerjisini karşılayabilmek için sindirilir o ayrı, ama sende sanırım öyle bir problem de yok...
    Neyse, keşke konuyu açmadan önce forumdaki diğer başlıklara bir bakınsaydın. Protein tozunun kullanım şekli o kadar çok yerde geçiyor ki...
    Antremanın bittikten sonra en fazla bir saat içinde (bak, en fazla diyorum) protein tozu + biraz kopleks karbonhidrat kullan. Karbonhidratı almanın sebebi kaslarına, harcadığın enerjiyi geri kazandırmak. Biraz zaman geçtikten sonra da yemek yersin.
    Bu arada gereğinden fazla protein alırsan, bu protein kas yapına katılmayacağından, metabolizman proteini depolayabilmek için yağa çevirir.

kobecanberk bunu beğendi.
  3. meercm

meercm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    spordan hemn sonra bir miktar karbonhidrat almak ve 1 saat kadar sonra da iyi bir yemek yemek gerekir bence.

4. jack of hearts

jack of hearts Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Antrenmandan hemen sonra az miktar basit şeker (bir parçacık çikolata olur, enerji içeceği olur sana kalmış.), yarım saat içinde 100 g civarı et (ben ton balığı yiyorum erişimi kolay olduğu için mesela.), bir iki saat içinde de bir iki bardak süt tüketirsen faydalarını görürsün.

5. GokerAmca

GokerAmca Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    yarım saat içinde protein almanın mantığı, yorgun kaslara toparlanmaları esnasında direkt nüfus edecek proteini yollamaktır. Ton balığı yerine whey protein içsen daha makbul

Sayfayı Paylaş