Protein,Glutamine,Creatine,AminoAcid Kullanımı hakkında?????

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve norveclimusa tarafından 18 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. norveclimusa

norveclimusa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARGE
    Yer:
    NORVEÇ
    Bildiğim kadarıyla geceleri uyurken büyüme hormonu vücut tarafından devreye sokuluyor...

2. SIX-PACK

SIX-PACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Creatin alındığı zaman kan ile hücrelere taşınır ve creatinin görevi hücrelerin su vasıtası ile hacmini genişletmektir ,akşam almanın nedeni yapıcı metabolizmanın proteini ve glikojeni bir sonraki antreman için hazır hale getirmesidir.

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    sadece creatın vasıtası ile proteın-glikojen sentezini hazır hale getırmek creatının asıl işlevini yerıne getırmemesi anlamına gelir.atp sentezini uygulama sureci içerisindeki alım zamanı standarttır.bu asıl amacın dısında bır kullanım tavsıyesi.

4. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Creatin veya glutamının antrenmandan 30 dakıka once alınması yanlıs bır ınanıstır, cunku besınler kullanıma o kadar cabuk hazır olmazlar, genellıkle aldıgınız supplementler saatler sonra kullanıma hazır olur, ayrıca sabahta alsanız aksam antrenmanına kadar bunlar vucuttan buuharlasıp yok olmaz o yuzden saatı cok kafaya takmayın, dreatını meyvesuyu ıle almak ıyı sonuc verır.

Butun takvıyeler ıcın ana kural ne alırsanız alın ama haftada bır gunu tamamen es gecın, yanı bır gun vıtamın dahıl hıc bır takvıye hap almayıın kı metabolızmanız bır nefes alsın.

Konu ıle baglantılı dıye soyluyorum amıno acıd ve proteın tozlarında da bıldıgınız gıbı essentıal ve non essentıal amıno acıdler vardır, yanı vucudun uretebılecegı ve uretemeyıp ıllede dısardan alması gereken.

Gene sız vucudun uretebılecegı amınoacıdlerı de kesıntısız olarak sureklı alırsanız vucut nasılsa dısardan gelecek dıye ureteımı azaltır, buda bır nevı bagınlılıktır, bu yuzden bazen bılınclı olarak bır gun cok az proteın ve supplement almalısınız kı vucut rahata alısmasın:)

Genel olarak bodyde temel kurallardan bırı bılınclı sıstematık duzensızlıkler yaratmaktır, nasıl kı calısma programımızda kası sasırtmak ıcın degısık programlar uyguluyoruz yoksa kaslar alısıyor ve ıstedıgımız optımum anabolık etkıden uzaklasıyor bunun gıbı beslenmede de yıllar boyunca aynı saatlerde yemege
    ve gunde aynı besınlerı almaya ınanmıyorum

5. norveclimusa

norveclimusa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARGE
    Yer:
    NORVEÇ
    Arkdaşlar birde şunu soracağım ; ben protein,L-Glutamine,creatine ve amino acidi bir arada alıyorum.Acaba bunun bi zararı olurmu??Biliyorum şimdi bana yine spordan 2 saat önce protein al,spordan hemen sonra amino acid al,yatarkende creatine al falan diceksiniz ama inanın buna vaktim yok,yani ben şimdi sabah 7 kalkıp işe geliyorum,akşamda 7de eve varıyorum,hemen alel acele yemeğimi yiyip protein,glutamine ve amino acidimi içip spora koşuyorum.Akşam 10 gibi sporum bitiyor.Tabi evle salonun arası mesafeli olduğu için 11 gibi evde oluyorum.yanımda getirdiğim karışımı spordan hemen sonra içiyorum.eve gelincede direk yatıyorum...
    Şimdi arkadaşlar bu tempo içinde en ideal supplement kullanımı sizce nasıl olmalı??Yardım ederseniz çok sevinirim gerçekten......Sağolun

6. norveclimusa

norveclimusa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARGE
    Yer:
    NORVEÇ
    Yine birşey soracağım :D
    Elimde Arkadaştan zapteddiğim bir glutamine var ancak süresinin dolmasına 2 ay var ve glutamini açınca içinde top top olduğunu görüyorum.Bu normalmidir yoksa rutubetli yerde kalıp bozulmuş olabilirmi??Ayrıca tadıda iğrenç,yani proteinle karıştırınca kusasım geliyo,o derece ...:D
    Bu normalmidir acep?

7. anelkaa39

anelkaa39 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    toz glutamin top top oluyor..
    tadi da igrenctir dedigin gibi..
    sorun yok sanirim ..

8. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    musa , bence ilk kural
    bu sporda gelişmek istiyorsan özen gösterceksin
    ben okula gün içinde almam gereken tüm vitaminleri,supplementleri hatta okulda bulamıcaksam kepekli ekmekten sandeviçimi bile götürüyorum
    sende iş yerine götürebilir dolabında ya da masanda saklayabilir saati geldiğinde içebilirsin..

9. vedat

vedat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    memur
    Yer:
    ankara
    yarın başıcam küre

bodye başlayalı 3 ay oldu boy 1,83 64 kilo ile başladım şu an 71 kilo oldum hardline progainer 4,5 kilo bitirdim kullanım şeklim antrenmandan 1 saat önce 100gr 0,5 lt sütle ve aynı şekilde antrenmandan hemen sonra kullandım haftada dört gün bodye gidiyorum ve body yapmadığım günler kullanmadım
    şimdi bunları sipariş ettim
    1) Weider Pure Creatine 500 gr / 500 gr
    2) Hardline Nutrition % 80 Whey Protein 750 gr / Çilekli
    3) Hardline Nutrition Progainer 4.5 kg / Çilekli
    sizce nasıl bi kombinasyon yapmalıyım

10. fatihs.34

fatihs.34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar hiç boşuna gr veya öğün hesabı yapmayın.farkında olmadan israf yapıyorsunuz.işin gerçeği şudur :vücut 4gr dan fazla kreatini kabul etmez,günde bir kere alınacak en fazla 5gr(1gr kayıp hesaplarsak) kadar kreatin vücut için yeterlidir.fazlasını vicut dışarı atar.1haftadır kreatini araştırıyorum,doktorlarla bile konuştum.işin aslı buymuş..

11. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    araştırdığın kaynakları belirtmemişsin..
    konuştuğun doktorların kim olduklarından bahsetmemişsin..
    ve çok iddialı bir mesajla karşımıza çıkıyorsun..

eğer senin öne sürdüğün iddia doğruysa bugüne kadar bahsedilen creatine yüklemelerinin, ve bu ürünü piyasaya sunan onlarca büyük firmanın ürünün kullanımı hakkında tavsiye ettikleri oranların yanlış olması gerekiyor..
    bu büyük ve birçok kuruluş tarafından denetim altında bulunan firmaların ürünün kullanım şekillerini doktorlara ve bilim adamlarına danışmadan kafalarına göre yazdıklarını mı düşünüyorsun?

ciddi bir iddiada bulunuyorsan lütfen sağlam kanıtlar ve kaynaklarla tezini desteklemeye özen göster..

Sayfayı Paylaş