Protein,Glutamine,Creatine,AminoAcid Kullanımı hakkında?????

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve norveclimusa tarafından 18 Ocak 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. norveclimusa

norveclimusa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARGE
    Yer:
    NORVEÇ
    Merhaba,
    Bu sporu 4 yıldan beri yapıyorum.Yani temelim sağlam ancak dıştan bakınca 4 yıl yapmış diyen olmaz.Sadece atletik yapım ve difüzyon vücudum var.Soyununca kendini belli ediyor çalışmalarım..Çünkü bu zamana kadar ağzıma hiçbir Steroid hiçbir protein tozu girmemiştir.Her zaman doğallıktan yanaydım,kaslarım eğer gelişecekse doğal olarak gelişsin diyordum.Ancak benimde sabrım 4yıl sonra taştı ve etrafımda yeni başlayan insanların gelişmelerini görünce dayanamayıp bütün yatırımımı beslenmeme yaptım :)
    Şimdi sizden bu konuyla alakalı yardım istiyorum.Elimde Optimum whey protein + Universal Amino3001 + Universal Creatine + yine Universal L-Glutamine bulunmakta..Ben bunları Creatini her sabah ve akşam birer çay kaşığı,aminoacid hapını idmandan önce ve sonra 2şer tane, protein ve glutamine ise birbirine karıştırarak idmandan yarım saat önce ve hemen sonra içiyorum..Acaba bu yaptıklarım doğrumu??

Yardımcı olursanız sevinirim...

2. kubys81

kubys81 Üye

Beğenileri:
    150
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar guzel supplementler.whey proetin zaten kas yapımın icin son derece gerekli.amino acid de aynı sekilde .gulutaminde zaten vucutaki amino acidlerin cogunlugunu teskil eder.sana sole bir tavsiye verebilirim .sabahlari gultamin ,creatin,ve proteini karıstırıp ic ,aynı sekil calısmadan once ,ve birde calısmadan sonra yani 3 sefer bunu uygula cok iyi netice alırsın dozajlari ona gore 3 servise bol.bu kuanım guzel bir kulanımdır .bu tabiri caize HARD MUSCLEE yapoar :D :D :D :D bizde bunu zamanında amerkida cok yarısmaya katılmıs bir zenci birlesmis miletler askeri anlatmıstı.sonra arastirdik ve harbidende bu tur kulanım daha populer.ben sahsen bole kulanıyordum

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    Re: Protein,Glutamine,Creatine,AminoAcid Kullanımı hakkında?

konuyu keske suplamentler baslıgı altına yazsaydın.pek yeri olmamış.birde difüzyon ne demek bilmiyorum.açıklarsan cahillikten bir adım daha uzaklasmış hıssedecegım kendimi.

4. norveclimusa

norveclimusa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARGE
    Yer:
    NORVEÇ
    Difüzyon vücudun hacimden çok şekil olarak gelişmesi için kullanılan bir tabirdir.Yani dışardan bakıldığında bodyci demezsin ama çıplak görünce kasların şekilli ve simetrik olarak geliştiğini görürsün ...

5. norveclimusa

norveclimusa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARGE
    Yer:
    NORVEÇ

Kardeşim zaten suplamentlerin altına yazmışım niye günahımı alıyosun :D

6. Corrado

Corrado Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozunu idman biter bitmez bir ölçek;

L-Glutamine'i idmandan sonra ve yatmadan önce 5'er gram;

Creatine'i yükleme safhasından sonra,idmandan önce ve sonra 5'er gram;

Aminoasit'i idmandan önce 8-9 gram şeklinde alabilirsin.

7. aartun

aartun Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    0
    arkadas dıfuzyon derken defıne olmaktan bahsetttı heralde :D

8. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA

konu modlar tarafından suplamentler kısmına taşınmış.daha önce farklı bir konu başlığında yer alıyordu.difüzyon olarak bilgim yok ama definasyon olarak bir tabir var.belki söylemek istediğin buydu ama ben anlayamadım.

9. norveclimusa

norveclimusa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARGE
    Yer:
    NORVEÇ
    Arkadaşlar

Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum ama hala daha bu konuda kesin ve net bir sonuca ulaşamadım..Herkez ayrı bir kullanım tavsiye ediyor,Ürünlerin satıldığı siteye bakıyorum ayrı bir tarif,Ürünlerin üzerine bakıyorum yine daha başka bir tavsiye,burdada yine başka bir tarif...Valla ben şaşırdım nasıl kullanıcağımı :shock: Bu konulara gerçekten hakim birisi yokmu aranızda??? :cry:

10. dominic

dominic Üye

Beğenileri:
    213
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Vienna-Turkey
    norveclimusa üç aşağı beş yukarı sup.leri kullanım şeklin çok bir fark yapmıycaktır. yani kafana bukadar takmaya gerek yok :) yeterki kulllan.

saat 7:00 whey proteini sabah kahvaltıdan önce vucut katabolik durumdayken 1 ölçek kullan. (25 _30 gr)

kahvaltıdan 2 sat. sonra 5 gr. glutamın 5 gr creatin.

amino 2 adet ant. 45 dakka önce.

ant. sonra whey protein 5 gr glutamin creatin.

cratin gün içinde sekerli içeecekle yanında carbonhıdratlı 1 parca yıyecekle 2.5 ssat arayla allabilirsin gece 2 adet amıno yatamdan evvel . acele yazdım hata olabilir...

11. norveclimusa

norveclimusa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARGE
    Yer:
    NORVEÇ
    Çok sağolasın dominic kardeş...Birde şunu merak ediyorum zahmet olmazsa cevaplarsan sevinirim.Spor yapmadığım günlerde aynı şekildemi kullanım önerirsin yoksa glutamine falan almaya gerek yokmu??

12. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    creatini 1 ay boyunca yükleme yapıcaksan bittikten sonra en az 2 ay kullanmıcaksın eger yükleme yapmıcaksan sadece antremandan yarım saat önce 1 çay kaşıgı üzüm yada elma suyuyla alıcaksın

spor yapmadıgın gün almıcaksın sadece sabah bir bardak protein tozu alabilirsin eger az protein alıdıgını düşünüyorsan iki bardaga cıkarabilirsin akşam yatarkende olabilir ve protein tozu kullanıcaksan mutlaka b vitamini kullanman gerekicek böbreklerde topaklanma yapıyor

13. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    creatın 4-5 gun yukleme yapılır.yuklemeden sonraki 5 hafta boyunca kılo orantına gore kullanım seklı belırlenır ama genellıkle antrenmandan once 3 ve antrenmandan sonra 5 gram seklınde tuketılır.1 cay kasıgı degıl 1 tatlı kasıgı 5 gram olarak baz alınır.bunlar benim duzeltmelerım.dogru veya degıl yoruma açıktır.Saygılar...

14. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    ben gnc katalogundaki kullanım şekline göre yazdım tabiiki eleştirilere ve yoruma acıktır ben kendim bizzatda böyle kullanıyorum

15. norveclimusa

norveclimusa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARGE
    Yer:
    NORVEÇ
    Arkadaşlar ben creatini Spor yaptığım günlerde bi sabahları kalkınca birde spordan gelince 2 çay kaşığı(tepeleme) süte karıştırarak alıyorum.Diğer günlerde ise sadece sabahları alıyorum..Ayrıca ürünün arkasında 2 çay kaşığı creatinin 5gr 'a eşit olduğu yazıyor...??

16. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    1 tepeleme tatlı kasıgı 5 grama esdegerdır.antrenmandan 45 dakıka once ve hemen sonra alınması yeterlıdır.sütle bırlıkte alınması kesınlıkle yanlıstır.

17. B3RkOvi

B3RkOvi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    ben creatını antrmandan 30 dk once(17.30) ve aksam yemegınden sonra(19.30) iciyorum. dogru mu sızce ??antremandan hemen sonra mı alınması gerekıyor

18. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    recovery aşamasında antrenmanın hemen sonrasında alınması gerekli.

19. SIX-PACK

SIX-PACK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Creatine 'i bence antremandan 30 dk. önce ve yatmadan önce alman daha iyi ,çalışmadığın günlerdede yüklemeye devam etmelisin onuda yatmadan önce alabilirsin.Bu arada bol su tüketmeyide unutma ,bol su almayıda ihmal etme.

20. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    katabol süreç antrenmanın bıtımınde devreye gırer.aksam almanın mantığı nedir???

Sayfayı Paylaş