protein gainer ve amino kombinasyonu hakkına bir soru

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve Andr0 tarafından 2 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bir konunun içinden çıkamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim.

öncelikle yaş 23 boy 1.85 kilo 73 bu sporda 5. ayım

Optimum Serious mass , optimum whey gold protein ve weider amino 2200 var elimde fakat gün içinde nası kombine ediceğimi bir türü çözemiyorum yani ne oranda kullanıcağımı bu ürünlerden maximum performansı almak için nasıl kullanmalıyım bana yardımcı olursan çok sevinicem.

Eğer bilgilendiriseniz anteman ve antreman yapmadığım günler için ayrı yazarsan çok memnun olurum.

iyi günler...

2. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Benim Kullanım şeklim aşşağıda belirttiğim şekilde olurdu;

Sabah kalkar kalkmaz (Su İle), antrenmandan önce(30 dakika önce su ile) ve Antrenmandan hemen sonra (Meyve Suyu ile) 30 gr'lık(1 maximum 1.5 yemek kaşığı dolusu) ölçek ile 1, maximum 1.5 ölçek Whey Protein" yeterli olacaktır.. "

Öğün aralarında, su yada süt ile (100-150 gr- 4-5 yemek kaşığı dolusu) antrenmandan 1 saat önce su ile (100-150 gr) antrenmandan 10 dakika sonra su ile(50-60 gr- 2 yemek kaşığı dolusu) yatarken süt ile(50-60 gr-2 yemek kaşığı dolusu) "Gainer" Kullanabilirsiniz..

Öğün aralarında ve Yatarken "Amino Asit" 4 tablet kullanabilirsiniz...

Son düzenleme: 2 Şubat 2009
  3. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    aminoasit ve proteini beraber al ikisini birbirinden ayırma

4. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Aminoasit ve Whey Protein eşdeğer özelliklerde ürünlerdir hatta Whey protein gelişim açısından ve ayrıca kana karışma hızı göze alındığında daha faydalı olacağı için idman öncesi ve sonra whey protein alınmalıdır, bu benim görüşüm diğer şekilde ikisini beraber kullanırsam paramı çöpe atmış olurum...

5. makineci

makineci Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    protein aminoasitten nasıl daha kısa sürede kana karışır anlamadım?!!! en nihayetinde ne kadar da izole olsa biri protein, diğeri hazır amino asit form, birinin önce sindirilmesi gerekirken öteki direk kana karışmaya hazır serbest formda.

josef_1531 bunu beğendi.
  6. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Edit;Yukarıdaki mesajımda yanlış bilgi verdiğimden dolayı özür dileyerek düzeltme gereği duydum..

Proteinin yapı taşları aminoasitlerdir, ve aminoasitler kana daha çabuk karışır, size göre aminoasit daha cazip gelebilir çünkü 15-20-25 dakika gibi bir sürede kana karışır fakat kaç gr protein alırsınız 6,8 en fazla 10 herneyse bu profil bizim için özelliklede hacim dönemindeysek pek işimize yaramaz, ve aminoasiti tek kullanırsak sadece o an kasları korur bu şekilde kütle inşaa edemeyiz yanında kabonhidrat gereklidir ve son olarak ekleyim;
    Yeterli miktarda protein tüketen bir kişinin aminoasit kullanmasına gerek yoktur zaten aminoasitler proteinlerin içinde mevcuttur..

Kullanım zamanları konusunda;
    Sabah kalkar kalkmaz, antrenmandan önce(30 dakika önce ) ve Antrenmandan hemen sonra 4'er tablet aminoasit kullanabilirsiniz..

Bu şekilde yaparsak aldığımız "Whey Proteini" gereksiz yere almış oluyoruz, diğer şekilde yukarıdaki yazdığım mesajın 1 cümle haricinde(Whey protein gelişim açısından ve ayrıca kana karışma hızı göze alındığında)doğruluğuna inanıyorum, "makineci" yaptığım hatayı, zamanında düzeltmemi sağladığın için Teşekkürler...

7. ozzers

ozzers Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    53
    ikisi beraber kullanıldıgında para çöpe değil vucuda geçmiş olur
    ayrıca 6 adet almak daha iyi olacaktır
    bu şekilde optimum ve 2200 kullandım güzel sonuç aldım

Son düzenleme: 3 Şubat 2009
  8. Andr0

Andr0 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    ilgilendiğiniz için teşekkürler .

Bende biraz araştırma yaptım şöyle sonuçlar çıkardım...

whey için antreman 30dk öncesi 1 ölçek ve hemen sonrası 1 ölçek alınmalı.

amino antreman öncesi pek etkili olmıycağı kanısına vardım antremandan hemen sonra 3 ve ya 4 ve yatarken 4 veya 5

birde gainerı sıkıştırmak lazım gün içine onuda öğle ve akşam yemeği arasında 1 tepeleme çorba kaşığı aynı şekilde birde yatarken. yatarken su yerine süt kullanıyorum.

Bunlar benim düşüncelerim tabi her türlü eleştiriye açıktır.

Sayfayı Paylaş