Protein fazlalıgı sonucu olabilir mi?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Cuky tarafından 25 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. Cuky

Cuky Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    slm ben 18 yasındayım ve 4 aydır vg yapıyorum gunluk yaklasık 100 gr kdr protein almaya çalısıyorum ilk once beslenme programımı yazım
    07:00
    2 yumurta akı
    250ml sut
    100gr yulaf(1 kasık bal ile)

08:00 1-2 porsiyon meyve

13:00 ekmek arası 2-3 parça tavuk veya ton balıgı
    Ayran(100gr çavdar 75 gr ton veya tavuk)

antraman sonrası
    19:00 150gr makarna(bulgur,nohut)
    75gr lor peyniri yanında ton balıgı 50 gr kdr
    1 kase yogurt

20.30 1-2 tane meyve 250ml sut
    00.00 2yumurta akı+kan hapım

beslenme programım bu
    110-120 gr protein yapıyor
    300 gr karb
    35-40 arasıda yag yapıyor simdi gelim sorunuma

ilk gunlerde kasıntı yapıyordu vucudumda şimdi bacam 5-6 tane 1 cmlik karehalinde dusunde buyuklugunu kabarklar olustu ayagımın ustunde var ve 1-2 tanede yuzumde var bacam dısındakilero kdr buyuk deil ama kasıntı yapıyorlar.
    hocama sordum protein fazlalıgı deildir böbreğinde karaciğerinde sorun var mı dedi yok dedim
    alerki olabilir dedi ama alerji olsa ufak bi parça yesemde alerji yapması gerekmiyor mu?napmalıyım boyle bisi basına gelen var mı?

2. kliwaj

kliwaj Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    karıncalanma oluyomu arada sırada , çünkü geçenlerde protein fazla almiştim benzeri bana oldu baldirimca kızarıkalr karıncalanma oluyodu çok kötü kaşınıyordum
    karaciğerdede oalbilir bi kaç gün sonra tamamen geçti bende merak etme ama için rarat etmiyorsa doktora gidelibrsin ama önemli bişey olacağini zanetmiyorum.

3. testesterone

testesterone Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    yumurta akı karaciğeri epeyce yorar sindirimi güç oldugu için bence haşlayarak dene ancak 4 ay gibi bir zamanda asırı derecede protein alman yanlış diye düşünüyorum tamam normalde kilo başına 2 gr olarak bilinir ama sen daha 4 aylık bir sporcusun yumurtayı sıvı olarak tüketme sindirimi çok zordur kaliteli bir protendir sarısını almamaya çalış sırtında sivilce mevcut ise karaciğer değerlerini ölçtür derhal protein alımını kes ve gün boyunca yagsız yogurt tüket ac karnına almaya calış içine 3 5 adet kayısı kurusu atarsan bir haftada bişeyin kalmaz

4. Cuky

Cuky Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    karıncalanma olmuyor,yumurtayıda haslayarak yiyiyordum ama kestim tamamen artık.
    2-3 gun içinde geçmezse doktora giderim anneme gosterdim oda gencken bende yumurtayı fazla yiyince boyle şeyler çıkıyordu dedi alerjim var galiba yumurtaya karsı.yumurta almadan protein almaya devam edicm bakalım bisi olursa yine doktora giderim.

5. doctor

doctor Özel Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    yumurta allerjisi sık görülür muhtemelen buna bağlı olabilir fazla protein alımıda buna yola açabilir önce yumrtayı kes protein alımını diğer yollardan devam ettir 1-2 hafta içinde geçmezse proteini azalt yine geçmezse bir dermatoloğa git

Sayfayı Paylaş