Protein Diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve saydam tarafından 10 Haziran 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Litlebig.....Bu konu açılalı ve tartışmalar biteli aylar oluyor...yaklaşık 5-6 ay önce yapılan tartışmalar bunlar yani kimsenin kırılacağı falan yok bu bir....

ikinciside..body çalışması için bu diyetten bahsedilmediğini yazıları ilk sayfadan daha dikkatli okursan anlarsın...

üçüncü olarakta bu diyetle 2 haftada 8 kilo verdiğimi sonra diyeti bırakıp antremanlarıma devam ederek kilo vermeye devam ettiğimi yazıları okudukça tekrar anlayacaksın.

Kuru kuruya diyet yaptığında elbet kilo verirsin...diyeti kestiğinde kilo alman kaçınılmazdır.Oysa ben bu diyeti antrenmanlarımı kesmeden yaptığım için kilo alma sorunu ile karşılaşmadım...şekeri kestiğinde kilo verirsin mesela ama kilo verdim diye sevinip te birden bire çikolatalı pastaya yumulursan doğal olarak kilo alırsın...

Şu yasak bu yasak diyetinde diyet bittiği zaman öyle aniden yasakladığın besinlere hücum ettiğinde kilo almak kaçınılmazdır.zaten şu yasak bu yasak olayında yasak olanlar temel besinler değil zaten vücuda faydası olmayan besinlerdir.....Şekerin-tuzun ve beyaz unun zararları herkesçe bilinmektedir..bunlar zararlı olduğu için kesilir..sırf diyet için bunları kesip diyet bitti diye tekrar başlamanın mantığı yoktur...başlanacaksa bile çok az miktarda ölçünün kaçırılmaması lazımdır.Örneğin 1-2 dilim ekmek şişmanlatmaz ama hergün 1-2 tane ekmek yersen kilo alman kaçınılmazdır.

Kiloyu muhafaza etme olayı sadece diyet değil günlük yaşamdada önemlidir.Burda aldığın besinlere dikkat etmen ve antremanlarını aksatmaman gerektiği sonucu ortaya çıkar...Bir aracın deposu 50 litre benzin alıyorsa bu depoyu sürekli full yapmanın yolu aracın motorunu çalıştırmaktır böylece araç benzini yakarken sen sürekli depoyu doldurabilirsin.Motoru çalıştırmadığında ise iki şey olacaktır....Ya motor çalışmadığı halde depoyu sürekli fullediğin için depo taşacak(kilo alacaksın)yada depoyuda doldurmayı bıraktığın için(yemeğe dikkat ettiğin için) depo sabit kalacak (kilon sabit kalacak)tır.

düzgün beslenme alışkanlığına sahip kişilerin zaten diyet yapma ihtiyacı yoktur..Diyet yapmanın amacı sanıldığı gibi sırf kilo vermek değil beslenmeyi düzene koymaktır...2 hafta şekeri kesen şekerden uzak duran birisine 2 hafta sonra kola ikram ettiğinizde içemez çünkü çok tatlı gelir...yemeğine tuz atamaz çünkü tuzun tanesi bile çok tuzlu gelir.yani bu beslenme alışkanlığının düzene sokulması ile ilgili bir olaydır.

2. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ulan ne diyetmis be yaptigima yapicagima pisman oldum :oops: :oops:

3. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Saydam sahi yapacam diyordun ne oldu?...Msn de kapalı konuşamadık olayı senle...

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    bir anda cok kilo kaybettim istedigim kilonun altina düsünce biraktim 1 hafta bile sürmedi ama hizli kilo verebiliyorsun

5. littlebig

littlebig Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    KAYSERI
    eyvallah karate tamamdır.saydam kilo vermiş olmana sevindim

6. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Saydamcım işte dediğim gibi....bu diyeti çok uzun süre yapmayacaksın kısa sürede kilo verdiğin için çok faydasını görüyorsun..

7. cana

cana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın Saydam ve Karate bir sorum olacak; Bu diette yumurta yemekte bir sınır var mı acaba? Günlük kaç adet yenmelidir?

8. ozleyis

ozleyis Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Peki bu diyeti yaparak kilo verirken antrenman sisteminde bir değişiklik yaptın mı ?

Nasıl antrenman yaptın ?

Hangi dönemde yaptın bunu?

9. servo

servo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu dieti yaparsak kiloyu kaslardan veririz..

10. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bende deneyimlerimi paylaşmak istedim.92 kilo olarak başladım.Hiç inanmayarak başladım ve tüketebildiğim kadar et ürünü tükettim özellikle kırmızı et bunun dışında salata dahi yemedim,çay türü içecekleri tatlandırıcıyla tükettim sonuç hiç beklemediğim tarzda 8 günde 6 kilo oldu.Sorun olarak görülebilecek aç olmadığım halde inanılmaz bir karbonhidrat iştahı geliyordu.Tatlılara gidiyor insanın aklı açıkçası sonraki 1 ayda 4 kilo kadar aldım.Alınan kilolar kesinlikle benim hatam yani işe yarayan bir diyet fakat sonrasına çok dikkat edilmeli ve karbonhidrat alımı az olmalı yoksa kilo alınıyor. Bugünden itibaren ağır spor idmanı ile tekrar başlıcam.2 hafta kadar devam etmeyi planlıyorum.Sonuçları sizlerle paylaşırım.Emeği geçenlere teşekkürler...

11. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Karbohidrat iştahı daha sonra kesilecektir. Sonuç itibarı ile yağlarıda arttirin. biraz arttirin.

Karbohidrata olan düşkünlüğün sebebi iyi uyumamak ve yağsız beslenmek.

Kesinlikle uzun zamandır böyle besleniyorum yani sizin verdiğiniz beslenme turunu atkins diyetini ve taş devri diyetini beraber yürütüyorum.

Kilo sorunumda yok ama bunu sırf sağlık icin yapıyorum.

Ben gayet memnunum. Hiç bir zararınıda görmedim. Aksine eskisinden daha mükemmelim.

Enerjimde en kücük bir düşüş yok ve yağ depolarıda sonuna kadar açık.

uzun süre yağsız beslenirseniz depresyon başlar.

Diyeti bırakmayın, yaşam tarzınızı değiştirin. Uyku duzeninizi iyi sağlayın ve devam edin.

Bu arada protein yapıtaşıysa her zaman yapı taşıdır. Sizin karbohidrat iştahınızın sebebi insulin ve yağsız beslenme.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:08 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:05 ----------

İnsulin direnci kırılırsa eğer, surekli yağlar okside olur. 24 saat boyunca atp üretimi için yağlar kaslara yıkılır.

Proteinlerde daima kasları onarır ve vücut dokularını onarır yeniler.

Kas kaybının sebebi dışarıdan enerji almamak ve yanlış enerji kaynaklarını tercih etmek.

vücudumuz için yağ yada karbohidrat farketmiyor. Enerji enerjidir.

hatta vücut yağları daha fazla seviyor.

kas yıkımlarının sebebi insulin direnci ile ilgili.

AnkTıp92 ve draft bunu beğendi.
  12. stdev

stdev Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ayda,ağrılığının %3-5 inden fazlasını vermek sağlıklı olmasa gerek

13. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
  14. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kaynak için teşekkürler.Diete dün başladım.Aslında sürekli koşu yapmayı planlıyordum ama burda anlatılanlara göre koşu kas kaybına yol açıyormuş buda istediğim bir durum değil. Şimdi merak ettiğim şu konu var benim geçen uygulamamda ulaştığım 8 günde 6 kilo kayıp yağ kaybı değilmiydi...? 1 kg yağın kaybının haftalık 7000 kalorilik bir azaltmayla olucağını söylüyor kaynak.Ufak bir hesapla günde 2000 kalori kadar azaltmış olsam yani spor+besin sanırım maksimum bukadar etki eder haftada 14000 kalori yapar buda hesaba göre 2 kg a denk geliyor.Bu durumda benden gidenlerin çoğu yağ olmuyor.Bukadar kilonun gitmesi için uzun bir süre gerekli olduğu sonucu çıkıyor. Merak ettiğim şuki ben o 8 günde baya iyi bir görünüme sahip oldum her nekadar sonra almış olsamda bir çelişki var gibi su yada kas kaybı vucutta yağ kaybı gibi görünebilirmi??

15. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu hesap ve kitaplar hiç bir anlam ifade etmez. Şayet bel bölgeniz yağlanıyorsa ve vücudunuz bu bölgeyi hiç eksiltmiyorsa klasik, ya insulin ile ilgili bir sorununuz var, ya çok aşırı enerji alıyorsunuz ve bu enerjiyi yakamıyorsunuz yada çok az enerji alıyorsunuz ve bunun sonucunda ghrelin hormonu devamlı aktif durumda. Vücut daima enerjiyi depolama yolunu seçiyor.

Çok karbohidrat tüketiyorsanız şayet, yağ depolanması inanılmaz artıyor.

Hesap kitaplar psikolojiyi bozmaktan başka birşey yapmıyor.

Eğer kilo vermek isteniyorsa zaten iki yol var.

Birisi Gİ diyetleri yani kan sekerini aniden yükseltmeyen besinleri almak. Şayet bu bile insulin direncini tam anlamıyla kıramıyor. Çünkü bir tabak bulgur pilavı yeseniz bile 3-4 saat sonra yine acıkıyor sunuz yine yemek yemek istiyorsunuz.

ikincisi Atkins, taş devri, protein ve yağdan bol çok düşük karbohidratlı diyetler.

İkincisi en mükemmel çözüm aslında tip2 diyabetlilerde dahil mükemmel işe yarıyor.

Vücudun yağ kaybedebilmesi için az enerji almamız gerekmiyor.Enerjinin niteliği önemli. İnsulin hormonunun etkinliğini durdurursanız yada oldukça azaltırsanız bu sebeple yağlar okside olmaya başlayacaktir.

Kas kayıplarıda olmaz. Çünkü insulin devreden çıktığında sadece yağlar okside edilir. Vücut glikoz bulamassa keton cisimciklerini kullanır.

Siz sürekli insulin ile bir aşağı bir yukarı oynarsanız mitokondrilerde yağlar okside olması güçleşiyor.

Zamanlada insulin direnci gelişebiliyor. ( yağın okside olmasını engelleyen bir numaralı sorumlu)

Sizin yaptıgınız diyette aşırı enerjik olunmasının nedeni bu. İnsulin hormonunun çok az çalıştırılması. Çünkü proteinler insulini orta karar çalıştırır. Böylece çok daha fazla yağ asidi kanda serbest bırakılır. Glikoz olmassa sadece yağlar ve keton cisimcikleri enerji olarak kullanılır. Hiç bir zararıda yoktur ve kas kaybıda yapmaz.

Sadece glikojen eksilir.

Biraz yanına yağ ilave edin korkmayın. Kesinlikle daha kolay yağ yakacaksınız.

diyetinize salataları ve yeşil yapraklı sebzeleri ekleyin. Bol bol mineral ve vitamin içerirler ve kalori açısından hiç bir değerleri yoktur ve bağırsaklarınızı lifle doldururlar.

Son düzenleme: 4 Ocak 2011
    magicbaris bunu beğendi.
  16. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Konu zaman aşımına uğramış ama söylemeden edemicem, sebze meyve yasak olan bir diyetle vitamin nerden alınacak acaba ?

Not: Aaa onun da hapı var unutmuşum.

17. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    zaten ihtiyacınız olan butun vitaminleri alıyorsunuz. İnsanoğlu ihtiyaç duyduğu bütün vitaminleri hayvansal kaynaklı ürünlerden karşılayabiliyor.

Ancak gel gelelim C vitamini bütün hayvanlar kendileri yaparken insanoğlu yapamıyor.

İnsanın gunluk c vitamini ihtiyacı durumuna göre 0.5 - 1 gram ile 18 gram arasında değişmekte.

Dolayısıyla ağir hastalarda c vitamini ihtiyacı 18-20 gramlara kadar çıkıyor. Ancak bunu serumla veriyorlar. normal yoldan karşılamak zor.

şayet gunde 18 gram c vitamini ihtiyacını besinlerle karşılamaya çalışmak abuk ve sabuktur.

gelelim 75 gram karaciğer glikojen depolama kabiliyetimiz varken 1 gram c vitamini nasıl temin edicez?

bilindiği gibi früktöz içeriği yüksek besinler karaciğer dışında depolanmamakta.

fazla miktarda vitamin ve mineral alıyorum diye dusunurken, kesinlikle yağlanmaya ve insulin direncine davetiye çıkarabilirsiniz.

Çünkü früktöz aşırı alımlarının insan vücudunda çeşitli sorunlara yol açtığı biliniyor. Özellikle birincisi gut, ikincisi karaciğer yağlanması üçüncüsü insulin direncine zemin hazırlar.

Tatlı besinler lezzetlidir ve seratoninle direk ilişkilidir bu yüzden insanlar çok seviyorlar.

Askorbik asit kullanabiliriz, siyah çekirdekli kuru üzüm tüketebiliriz, maydanoz ve diğer yeşil yapraklı sebzelerin hepsi yüksek oranda c vitamini içerir.

söylediğimiz gibi insan vücudunun aşırı oranda şekere ihtiyacı yok.

Haplarada...!

Multivitamin hapları vücutta çok iyi emilemiyor. Ancak yeşil yapraklı sebzeler ve bağ bahçe ürünleri inanılmaz oranda mükemmel emiliyor ve faydalılar.

Bu arada c vitamini için kuşburnu ve nar tüketilebilir.

Unutmayalım früktözü aşırı tüketmek insanlar için zararlıdır.

C vitamini için askorbik asit kullanmalıyız.

Ağir antreman yapanlarda günde 4-5 grama kadar kullanmalı.

brnm, magicbaris, salihaayşen ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. Murat Cenk

Murat Cenk Üye

Beğenileri:
    72
    Ödül Puanları:
    38
    Diyete Katılıyorum Ama Bazı Yanları Hariç Tatlandırıcı Alınmasını Kesinlikle Zararlı Buluyorum Çok Feci Hastalıklara Yol Açabiliyor.Maden Suyu Bir Bodycinin Bir Sporcunun en azından haftada bir kere alınması lazım ! Bide Ketçap sos buna katılmıyorum Amerikada Bir Profösör eyer çocuklarınızın ölmesini istiyorsanız ketçap mayonez yedirin açıklamasını duymuştum. Sınırsız Değilde sınırlı olarak yesek işe yarayabılır ancak 1 haftada 5 ıla 8 kılo cok fazla onemlı olan saglıklı kılo vermek ! teşşekür ederim

19. gergin09

gergin09 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler coyote.Açıkçası burda diyete biraz yağ eklememde sorun olmayacağını görüyorum fakat ben karbonhidratı tamamen kestim ve biraz yorgun hissediyorum kendimi 2. günde 1.5 kiloluk bir düşüş var ama yorgunlukta var.Karbonhidrat eksikliğine bağlıyorum bu durumu.Şimdi ben bu yorgunluğu atlatmak için düşük miktarlarda uzun sürede parçalanan karbonhidratlardan az miktarda alırsam bu benim sorunumu çözermi?denemek lazım dersen şimdi 0 karbonhidrat bulunan vucuduma karbonhidratı kucuk miktarlar sokarsam vucut bunu depolama yoluna gidermi yada yag yakımını durdururmu?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:41 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:28 ----------

Tatlandırıcı ile ilgili son bulguların yararlı olacağını sanmaktayım.

http://www.hurriyetaile.com/saglik/genel-saglik/sakarin-aklandi_1790.html

Ek olarak kolayca anlayabileceğimiz birşey var. doğada toz yada küp şekerde tek başına bulunmuyor ve çeşitli proseslerle biz bunu yararımız için kullanabiliyoruz ama bu şekerin vucut için zararlı olduğunu göstermez.

20. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Şekerin yararlı olacağını söylemek bence tam anlamıyla cahilliktir. Çünkü basit şeker bütün sağlık sorunlarının başını çekiyor. Az oranlarda kullanılmasıda kişide tıpkı sigara alkol ve diğer madde bağımlılığı gibi bağımlılık yapmakta.

İnsan vücudu atp üretirken aşırı oranda şekere ihtiyac duymaz. Dolayısıyla şekerlerin hayatımıza girişide zaten 1800 lü yılların sonlarına dayanıyor.

İnanırmısınız bu tarihe kadar insanlar bir parça yağı yalamak için canlarını bile vermeye hazırlar. Protein ve yağ insanlar için çok değerli.

Bu tarz şekerlerin ve ürünlerin reaktif hipoglisemi ile doğrudan ilgisi var.

Eğer canınız çok şeker istiyorsa bunu küçük bir parça bitter çikolata ile çözün. Yada bir kasık bal veya çok az şekerli meyvalar ile. Genellikle proteinleri ve yağları arttirdiğimizda tatlı isteği olmaz. yeterli oranda doyum sağlanır.

Neşelenmek için güzel çözümler bulabilirsiniz. Az şekerli meyvalar olabilir.

Yaşadığınız ortam stressli ise kendınızı garip ve tuaf hissedersiniz bu normal.

Çünkü karbohidrat insanları mutlu etmekte. Başkada hiç bir şekilde ihtiyacımız olmadığını söylüyorum. Kas geliştirirken ihtiyacımız var ama bunuda rafine ürünlerden karşılamamalıyız.

Esmer pirinç yulaf ve homestazik yapıyı bozmayan karbohidratlar kullanılmalı.

Çünkü yaşadığımız hayat o kadar berbatki, onu tolere edebilmemiz için bir şekilde mutlu olmamız lazım. Kapalı alanlarda çalışan insanlar daima risk altındalar. İnsan yaşamı stress altında yaşamaya uygun değil.

Özellike insan vücudu rafine şeker tüketimine uygun değil.

Rafine şekerler insulini daha ağızda en yüksek seviyesine getirir. Daha sonra en alta daha sonra en üste. Tipik bir enerji krizi oluşturabilir.

bu istenmeyen bir durum.

Çünkü insan vücudu rafine şekerleri tanımlayamamakta. Ayrıca şeker hücrelere inanılmaz hasar veriyor. Yağ yakımınıda durdurur ve engeller. Enflamatuar hasarları oluşturan tamamen rafine edilmiş şekerlerdir.

2 dakika lezzet alıcam dersiniz ve perişan ollursunuz. İşte rafine şeker öyle birşey.

Onun yerine siyah çekirdekli kuru üzüm az oranda tüketin.

Özellikle adi şekerler pekmezler ve basit şeker hipoglisemi atakları başlatıyor.

Whey gibi proteinlerle alınırsa biraz olsun karbohidratlar daha iyi tolere edilebiliyor. Bu kas inşa ederken olumlu. ancak homestazik yapıyı değiştirip bozduklarını görüyoruz. Kişi nasıl yaşadığını bile anlayamıyor. Sürekli bir gülümseme tıpkı şizofreni belirtilerine benzer belirtiler. Bir çok insan yaşadığı hayat hakkında doğru dürüst bir yorum bile yapamıyor.

Klasik antreman bağımlılığı gelişmiş bilinçsiz beslenen kişilerde risk altında. Çünkü beyin yapıları tamamen değişiyor.

ancak bu tarz bir diyette karbohidrat tamamen kesilmeli.

2 adet küp şekerimi tercih edersiniz 200-300 gram yağımı deseler. Hiç düşünmem ve 300 gram yağı tercih ederim derim. Şüphesiz özellikle doymuş yağlar ve diğer insanı 8-10 saat boyunca tok tutuyor ve mükemmel enerjik oluyorsunuz.

Bakın burada kalorilerin bir değeri yok. Çünkü şeker insulin seviyelerini daima hoplatır ve oynatır.

insulinin yükselmediği yerde kalorinin de değeri olmaz. Çünkü insulin adipoz doku ile direk ilişkili ve trigliserit seviyelerini direkt olarak arttiriyor.

Bir kücük kesme şeker demek, daha sonra guzel tatlı bir yemek demek ve daha sonra kaçamaklar yapmak demek.

bir sakarin almak demek bir kereden birşey olmaz demek tamamen motivasyonunuzu mahvedebilir.

Sakarin kullanmayın bence siz bu tatlı işini unutmaya çalışın.

8 hafta içinde tatlısız ve çok az karbohidratlı bir hayata merhaba diyeceksınız.

bir daha da kilo almayacaksınız.

Çünkü mitokondriler etkinliğini tam 8 hafta sonunda anne karnındaki haline geri döndürüyor.

yani karbohidrat ile yağ verdiği enerji aynı seviyeye geliyor.

eğer glikojen yüklenesekcede, meyva püreleri esmer pirinç, yulaf gibi kaynakları tercih etmeliyiz.

insanoğlu fazla nişasta ve früktöz içeren ürünlerden şiddetle kaçınmalı.

Sizde diyetinizi yaparken bazı zorluklara göğüs gerin.

Çok iyi uyumaya çalışın.

Antreman bağımlılığından kurtulun. Çünkü bu sürekli idmana gidicem psikolojisi ile hareket etmenizi sağlar.

Bunun yerine şok kararlar verip idmana gidin. Ansızın yapılan idmanların çok daha kaliteli kas kütlesi verdiği görülüyor ve daha iyi yağ yakımı sağladığı.

Bağımlılık zararlıdır.

Son düzenleme: 5 Ocak 2011
    magicbaris, rakunn ve draft bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş