Protein Diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve saydam tarafından 10 Haziran 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 22 üye.
  1. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    arkadaşlar aşagıda ki diyeti bana bir arkadaşım gönderdi ve bir hafta uygularsam çok iyi sonuç alacagımı söyledi.sizlerde fikirlerinizi yazarsanız çok sevinirim.ama tekrar söylüyorum sadece 1 hafta.........

PROTEIN DIYETI...

SIMDI BU DIYET KILO VERMEK ISTEYENLER ICIN ACAIP ETKILI...HICBIR YAN ETKISI FALANDA YOK...
    YUMURTA-TAVUK-BALIK-KARIDES-ET -ISTEDIGINIZI YIYEBILIRSINIZ ANCAK SADECE HASLAMA-BUGULAMA-YADA IZGARA OLACAK..HICBIR CESIT YAG KOYULMAYACAK..ISTEDIGINIZ SOSU KULLANABILIRSINIZ(AZ OLMAK SARTI ILE)KETCAP BAHARATLAR-KOKULU OTLAR SERBEST...

EKMEK YASAK HER TURLU HAMUR ISI CEREZ FALAN YASAK KISACASI "0"KARBONHIDRAT ALINACAK....BOL BOL SU ICILECEK BU DIYET INSANI ACAIP ENERJIK YAPIYOR...ICECEKLER..DIYET KOLA MADEN SULARI SERBEST...SEKERI KESERSENIZ DAHA IYI SONUC ALIRSINIZ..BU YUZDEN CAY KAHVE GIBI ICECEKLERE SEKER ATMAYIN..SADECE TATLANDIRICI KULLANABILIRSINIZ...

SEBZELER ,SALATALAR,MEYVELER KESINLIKLE YASAK..

BEN BU DIYETI DENEDIM VE SONUCTAN GAYET MEMNUN KALDIM...BOL BOL SU ICMEK GEREKIYOR...BUNA COK DIKKAT EDILMELI EN BASIT SEKLI ILE HER YARIM SAATTE 1 1 BARDAK SU ICILECEK...

KOMPLEX VITAMIN TABLETLERINDEN HERGUN 1-2 TANE ALINACAK BOYLECE VUCUDUN VITAMIN IHTIYACI KARSILANACAK.....

BU DIYET ILK 1 HAFTA ICINDE 5 ILA 8 KILOYA KADAR VERDIRIYOR.
    BU DIYET KILOLU VE ENERJI SORUNU OLANLAR ICIN IDEAL ANCAK BODY CILER ICIN NET BIR FIKRIM YOK..ANCAK TEMEL PRENSIP OLARAK KAS YAPMAK ICIN PROTEIN ALMAK GEREKTIGINI HEPIMIZ BILIYORUZ..

BAZI DIYETISYENLER TEK CESIT BESLENMENIN ETKILERINDEN BAHSETSELERDE BEN BU DIYETI DENEDIGIM ICIN COK FAYDASINI GORDUM..ZATEN ALT TARAFI FAZLA YAGLARI YAKMAK ICIN 1 HAFTAILA 10 GUN ARASI BU DIYETI YAPTIM..BILINDIGI GIBI VUCUT KARBONHIDRAT FAZLASINI YAG OLARAK DEPOLAR...ISTE BU DIYETTEKI AMAC KARBONHIDRAT ALIMINI SIFIRLAYARAK YADA COK AMA COK DUSUREREK FAZLALIKLARI YAKMAK PRENSIBINE DAYANIYOR...KAS YAKIMI FALAN GIBI BIR OLAY SOZ KONUSU DEGIL..KUVVETTE VE ENERJI OLAYINDA BIR DUSUSTE SOZ KONUSU DEGIL 1 HAFTA-10 GUN ICINDE 7 KILO VERDIM...KILOYU CABUK VERINCE VUCUDU DAHA GUZEL CALISTIRMA IMKANIM OLDU..

sofi-kadiri bunu beğendi.
  2. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    bole diyet mi olur ???

3. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    ben olur demedim sadece size paste ettim.bana da dogru gelmedi.burda o yüzden tartışmaya açmak istedim.

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    baska kimsenin bir fikri yok mu?

5. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Bende DaFFy'ye katılıyorum böyle diyetmi olur?! Yani gerçek olmak için fazlasıyla iyi, o yüzden gerçek değildir. 10 günde 7 kilo vermek ancak çoook az su içmekle olur herhalde, onunda ne kadar zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Hiç kas kaybı olmaz yağlar yakılır diyor hiiiç gerçekti gelmedi bana. Hem belli oranda yağ almak lazım sağlıklı olmak için. Haftada 500 gr mı ne kilo almak/vermek sağlıklı. Hadi bunları geç diyelim hiç su ve kas kaybı olmadan bu kadar kısa zamanda bu kadar fazla kilo veriliyor, niye herkes bunu uygulamıyor? ;)

6. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sarc ben de bu diyete karsiyim,ama yazan arkadas cok iddali konustu o yuzden merak ettim.yagi en iyi bu yolla temizlersin dedi.benim amacim eger ise yariyorsa,tatil e gitmeden once bir hafta yapmak ve vucut ta ve ozellikle karin bolgesinde ki yaglari azaltip tam fit tatile cikmak istemem.

7. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Benim arkadas asiri yagdan dolayi, bir diet yapti...

13 günlük, 8 kilo kaybetti tabii kaslarda gitti ayni zamanda, bunu Doktorlar asiri derece kilolu olanlara öneriyor. Bu diyette belirli besinler yiyorsunuz ve vucudun "yag eritme nivosu artiyor" Türkcesi simdi aklimda degil sanirim metobolizmayi hizlandirmak oluyor.

Onun icin bu mümkündür ama saglikli degildir ..

8. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    despo benim korkum eger yaparsak kasdan kaybetmek.tabiki her diyette kaybediyoruz kas ama eger kayip cok olacaksa bulasmamak en iyisi

9. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Saydam haklisin Vucut gelistirme sporu yapiyorsak buna bulasmamaliyiz, cardio + beslenme derim yine :) En sagliklisida yavas yavas ilerlemek (eritmek)

10. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    bence bu diet bana saçma geldi neden derseniz bu dietle tabiki zayıflarsınız neden derseniz karbonhitratı kesince kasdan yicek vücut o bakımdanda vücutdaki kaslardada erime olacak sizde kendinizi zayıflıyor hisecdeceksinniz yanlış bence :)

11. Despo

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    İlk önce zayıflama ile yağ yakmayı birbirinden ayırmamız lazım.Yağları yakmak zayıflamaktan çok daha zor bir olaydır. İnsan zayıflarken yağ dokusu ile beraber kas dokusunda da bir azalma olmaktadır.Bu da vücutçular için hiç istenmeyen bir durumdur.Nedense zayıflamak bizim konumuza kıyasla çok basit bir olgu olmasına rağmen toplum içinde çok irdelenmekte ve spesifik bir olgu gibi lanse edilmektedir. Öncelikle konunun temeline inmeliyiz.Yalnızca diyetle ya da sade egzersizle insan zayıflamaz.Hatta sadece egzersiz yapılırsa iştah açılacağından kilo alma bile gerçekleşebilir. Zayıflamayı etkin kılmak için ikisi bir arada uygulanmalıdır.Aynen kilo almada olduğu gibi günlük enerji alımınızın altına inerseniz ve olağan enerji tüketiminizin üstüne çıkarsanız zayıflarsınız. Günlük enerji-kalori gereksinimi 3000 kcal ise 2500 alırsanız zayıflama gerçekleşir fakat zamanla metabolizma buna ayak uydurmak için yavaşlayacağından etkinlik kaybedilir. Bu nedenle mutlaka sık frekansla egzersiz yapılmalıdır.
    Yüzme,yüksek tempoda koşu veya bisiklet,koşu bantı gibi makineler olabilir (cardio)

12. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    Re: PROTEİN DİYETİ

belirtilen diet Atkins dietidir...merak edenler google'da aratarak bilgi sahibi olabilirler...1 hafta gibi kısa vadede etkilidir...yağ ve çoğunlukla da su kaybı gerçekleşir...ancak orta ve uzun vadede çeşitli sorunlara yol açtığı bilinmektedir....Atkins dieti vücut geliştirmedeki yağ eritmek amacına uygun bir diet değildir..zira karb alımının çok azalmasından dolayı ağırlık kaldırmada zorlanılır....eğer sadece 1 hafta yapacaksanız bol su içmek (en az 5 lt) şartı ile deneyebilirsiniz...fazlasına heves etmemekte yarar vardır...(1 haftada 7 kg vermek zaten makul değil)

13. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    peki eyeseeyou,eger bir hafta bu diyeti uygular ve suyu da dedigin gibi içersek,kas kaybı durumu olabilir mi?be bunu merak ediyorum.tabiki karbonhidratı kesince enerji azalacak ve bu da kaldırdıgımız kilolara yansıyacak ama bu benim için problem degil.daha define bir görüntü yakalamak.eger başarı olacaksa denemek isterim.

14. Guest

Guest Guest

Bu tür sistemleri simdiki beslenme uzmanlari kabul görmüyorlar. Tamamen eskiye dayali bir fikirdir.
    Diet konusu hakkinda binlerce yüzbinlerce kitap yazildi dergilerde gazetelerde ve internetlerde konular acildi aciklamalar yapildi.

Fakat simdiki zamanda gercek su ki, diet ac kalmak demek degildir. Siz yiyerekde doyarakda zayiflayabilirsiniz. Ama adama sadece protein beslenmeyle diet uygulattirrsaniz bu durumda adam 1-2 haftada hizli kilo vermenin yaninda olusacak yan etkilerde vardir(deri sarkmasi+bas dönmesi gibi).

Mesela diet hakkinda bunlari biliyormuydunuz?
    1. Sivi yagi günde 500ml tüketseniz dahi vücutta yag erimesini engelleyici bir unsur teskil etmedigi bilakis vücutta yaglarin erimesine kolaylik sagladigi
    2. Balik+Tavuk etklerini istediginiz kadar yemeniz dahilinde vü+cut icerisinde yaglanma olmadigi ve bilakis yag yakmada fayda arz ettigini
    3. bol bol salata+meyva ve corba icilerek yag yakma konusunda süper sonuclar alindigi ve ac kalma gibi bir sinir getirilmedigini...

15. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    Re: PROTEİN DİYETİ

Şu meşhur Atkins diyeti bu mu?! Bir aralar çok popülerdi ama sonra zararlı olduğu anlaşıldı. EyeSeeYou'ya tamamen katılıyorum.

16. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    peki panzehir sadece bir hafta da bu dedigin deformasyonlar olur mu vucutta?

17. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar Bu atkins diyeti falan değildir...Benzerlik olabilir ama sizi temine derim bu atkins diyeti değil nasıl bu kadar emin olabikliyorsun diye sorarsanız....İşte bu diyeti Saydam a veren arkadaş benim...
    Her kafadan bir ses çıktı çok eğlendim...Arkadaşlar size ömür boyu aç kalın demiyor bu diyet istediğinizi yeyin istediğiniz kadar yeyin ama sadece bunlardan yeyin diyor...Bilindiği gibi protein alındığı zaman protein kendi içinde de yağ yakma özelliği verir....işte bu diyetle alınan proteinler aynı zamanda kendi kendine günde 150-300 kalori yaktırır...18 yıllık Profesyonel sporcu olarak ben bu diyeti denedim ve memnun kaldım...bol bol su içmeniz gerektiğini zaten diyette yazıyor...Antremanı kesmediğiniz sürece kas kaybı söz konusu olamaz...Bilindiği gibi karbonhidrat fazlası vücutta yağ olarak depolanır..karbonhidratı kesince güçten düşeceğimizi iddia eden arkadaşa oldukça güldüm..yahu bu diyetin amacıda zaten vücuda fazla alınan karbonhidrat sayesinde oluşmuş yağları yakmak...

Bilimsel olarak her kafadan bir ses çıkıyor...haftada 500 gr 1 kg vermek sağlıklıdır deniyor..peki bir haftada yediğiniz yemeği tartmayı denedinizmi???ne kadar yiyorsunuz??aktif sporcu olarak ben günde 2 saat antreman yapıyorum.Bu diyeti 10-15 gün denedim ve müthiş faydasını gördüm..çünkü karate hız ve dayanıklılık bir o orandada kuvvet sporu..10 gün bu diyeti yapmama rağmen en ufak bir rahatsızlık hissetmedim...Hızımda gücümde acaip artış oldu...çok enerjik oldum..sizin yaptığınız ise alt tarafı 40-60 dakikalık body çalışması sanki maraton koşusuna çıkacakmış gibi karbonhidrat eksikliğinden bahseden arkadaşlar beni güldürdü..yahu zaten 1 haftanın her günü antreman yapmıyacaksınız her gün antreman yapan adam diyeti ne yapsın???
    Panzehir arkadaşımın yazdığı çok doğru..tavuk ve balık yağ yakmaya çok yardımcı oluyor işte bu diyetin ana menüsüde tavuk ve balık...illada kas yakımı konusunu eşelemek isteyen arkadaş varsa bir örnek vereyim...
    Bildiğiniz gibi mahkumları kuru ekmeğe talim ettirip maden ocaklarında tarlalarda çalıştırırlardı eskiden....şimdi kas yakımı prensibine bakarsak bu mahkumlar günde 2 bazende 3 kez verilen hapisane yemekleri ile yıllarca yaşamış ve madenlerde,tarlalarda çalışmışlardır..oysa bu insanların değil çalışmak adım atmaya mecallerinin kalmaması lazım değilmi???Kas yakımı olayı açlık diyetlerinde görülür.
    Vallahi ben bu diyeti denedim ve çok memnun kaldım...İnsanlar neden denemiyor diye soruyorsanız işte bazı arkadaşlar ilk defa burda duydular bu diyeti birde vücut kaslardan yiyecek diyen arkadaşa oldukça güldüm....yahu ömründe spor salonu görmemiş adamlar inşaatlarda 50 kiloluk çimento çuvallarından 2 tane sırtlayıp apartmanın 5.katına kadar çıkarıyor...bu adam ne amino asit nede protein tozu alıyor nede beslenme diyeti yada ilaç kürü uyguluyor adamöğle tatilinde ekmek arası domates soğan yiyor...gelde çık bu mantığın içinden demekki spor yapmayan bunca insanın ayakta durmaya bile mecali olmaması lazım...Kas o kadar çabuk yakılan bir şeymi sanıyor bu arkadaşlar???yıllarca spor yapmayan eski body şampiyonlarının 5-6 ay sıkı bir çalışmadan sonra eski hallerine olmasa bile epey yakın bir hale döndükleri bilinen bir gerçek...eeee bu adamların vücutları neden kas yememiş??kas kaybolmaz yanmaz....O dediğiniz olay olsa olsa Ronnie gibiçam yarmaları için geçerlidir adam günde o kadar çok protein alıyorki sadece aldığı proteinler bile oturduğu yerde adama kalori yaktırıyor kaloriyi takviye etmek zorunda kalıyor adam...

Neyse konuyu oldukça dağıttım ama işin ana fikri şu..1 haftada kas yanarmı kardeşim..kilo fazlası olan arkadaşlara bu diyeti tavsiye ediyorum...ben denedim ve memnun kaldım..saydam a daben bu diyeti denedim faydasını gördüm istersen sende dene dedim...

18. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sagol karate kimligini açıklayarak beni rahatlattın.üzerimden yük kalktı :D

19. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul
    KaRaTe yanlış anlama ama yağ yakmak bu kadar basit yani?! Altı üstü 10 gün bu diyeti uygulayacağız ve 7 kilo vereceğiz. Bunun ne kadarı yağ olacak? Tamam çok su içeceğiz günde minimum 5 litre. Tamam kaslarda 10 günde yanmıyor. Gerçekten bu kadar kolaysa niye herkes bunu yapıp 7-8 kilo vermiyor?! Başta dediğim gibi yanlış anlama bende dediklerinin doğru olmasını isterim, sonuçta kim yağdan çabucak kurtulmak istemezki :)

20. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    sarc bence karate bunu spor daimi yapan kişileri göz önünde bulundururak söyledi

Sayfayı Paylaş