protein diyeti

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve emlakci_hanim tarafından 1 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. emlakci_hanim

emlakci_hanim Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Emlakçılık
    Yer:
    Istanbul
    Öncelikle merhabalar,
    Özellikle hemcinslerimin yorumuna çok ihtiyacım var:(
    160 boy 57 kilo.
    Bir süredir 57 kg 'da kaldım.Yağ oranım hala var.Kol kaslarım gelişti.Üst karnım gelişti.Bacak kaslarım keza epey gelişti.Alt karın zaten en son gidecektir onda acelem yok çok sabırlıyımdır.Ama alt karın altında da kaslarım gelişti...
    Ancak bel yanlarındaki yağlar çok ağır yanıyor.Mesela en yağlı kısım kalça dahi daha hızlı yağ yakıyor.Yanlarda alt karın gibi sonradan mı gidecek acaba?
    DİYETİM:
    Günlük total protein alımım: 50gr ile 60gr arasındadır.Ama bu oranlar maksimum.Gün oluyor iştahım olmuyor protein tüketimim az oluyor.Mesela o gün yumurta tüketemiyorum vb.Kalori ise bazı gün 1000 kalori zor olur bazı gün 1100-1200 kalori olur.

Asıl can alıcı nokta şu ki: Nette protein tozu kullanan hemcinslerime ulaşıp bilgi alamadım.Yağ yakıcı kullanan bayanlar var ok.Ve kullanıp fayda görmemiş arkadaşta yok.Ben de sigma tau çigneme tableti l-carnitine kullandım.Bu dönem eczanelerde bulamıyorum getirtin diyorum depoda da yokmuş diyorlar.(Bu ilaç statüsünde sağlık bakanlığı onaylı olduğu için tercih ediyordum.)Bence faydasını görüyordum carnitinin.

FİTNESS:
    Hastada 3 gün çalışabildiğim kadar ağırlıkla 4x12 leri zorluyorum.Ağırlık sonunda 15-20 dk kadar cardio yapıyorum.

İstediğim şey yağ yakarken kas yapabilmek çünkü ben çok güçsüzüm.Yağ yakayım derken yeni yeni kazandığım kaslardan olmak istemiyorum.

Protein tozu olarak bir site hızlı salınımlı whey öderdi.Bir diğeri ise sen bayansın sana hızlı salınımlı gerekmez yavaş salınımlı senin için en uygunudur dedi.

Lütfen özellikle protein tozu kullanan ve fitness yapan(Plates zumba vs dgl-belirgin şekilde ağırlık çalışan hemcinslerim) arkadaşlar yardım edebilirler mi ?

2. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Merhabalar,
    Öncelikle belirtmek isterim ki oturtulmamış bir beslenme düzeni yoksa protein tozu ve başka şeyler kullanmanız anlamsız olacaktır.Kaslarınızı geliştirmeniz için çalıştırdığınız ağırlıkları kademeli olarak arttırmalısınız ve buna uygun olarak günlük kilonuzun 1.5 katı (kişiye bağlı olarak 2 katı olabilir ) almalısınız.1000 1200 kalori gerçekten az.Fazla kalori kısıtlaması ve yetersiz protein evet yağdan değil kastan götürür.Tartışmaya açık olmakla birlikte kardiyoyu ağırlıktan sonra değil farklı bir gün yapabilirsiniz.Leptin hormonu yağ yakımınından sorumlu hormondur ve 4 5 saat açlıktan sonra vücut bu hormonla yağ yakmaya başlar.Deneyimlediğim çok önemli bir nokta daha var : yağ yakmak için ağırlık antrenmanları kesinlikle daha iyi işe yarıyor.Kardiyoda kas kaybetme riskiniz var.Fazla abartmamak lazım.

Protein tozuna gelince eğer protein tozunu almaya hak kazanmıyorsa vücudunuz yani yeterli antrenman yapmadıysanız kaslar zorlanmadıysa zararlı bile olabilir.Tüm bu ürünler pazarlama stratejisidir.Ben kullanıyorum ancak kullanma sebebim her zaman antrenman sonrası yemek yeme durumum olmuyor ve kolay sindiriliyor.Eğer imkanım varsa spordan sonra güzel bir bonfile yemek çok daha iyi.Kaliteli ve doğal proteinin yerini hiçbiri tutmaz.Protein tozu tabi ki alınabilir kullanması sindirilmesi kolay.Ama beslenme planınızda yumurta et süt ürünleri mercimek yoksa yani kaliteli protein almıyorsanız bu sağlıksız olur.Bana kalırsa yağ yakmaya çok fazla odaklanmayın.Kas kazanmaya bakın çünkü kas inşa ettikçe metabolizmanız hızlanacak ve dinlenirken bile yağ yakabilirsiniz.İlla protein tozu alacaksanız karbonhidrat içermeyen saf protein tozu alın.Spor salonu dışında günlük fiziksel hareketlerinizi arttırın yani hareketli biri olun :) Forumda beslenme ile ilgili çok sayıda başlık var.Araştırdıkça kendinize en uygun düzeni oluşturacağınıza eminim.Kimseye vücut ölçüleri sağlık durumu kontrol edilmeden bir liste verilemez.Önceliğiniz doğal yollardan kaliteli besinler tüketmek olsun.Eğer bunu yapıyorsanız o zaman protein tozu kolaylık sağlayacaksa alabilirsiniz.

Balboa7 ve emlakci_hanim bunu beğendi.
  3. emlakci_hanim

emlakci_hanim Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Emlakçılık
    Yer:
    Istanbul
    öncelikle cvp için teşekkürler.hızlı salınımlı mı kullanıyorsunuz?yoksa 7 -8saatlik yavas salınımlı mı?ikisi arasındaki anlamlı fark nedir acaba?

ayrıca l carnitine kullanıyor musunuz
    teşekkürler.

4. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    Ben whey kullanıyorum yani peynir altı suyu tozu.Kana çabuk karışıyor.Casein protein ise kana geç karışan protein tozudur.Uzun süren açlık dönemlerinde kullanılır (uyku gibi).Whey dışında birşey kullanmıyorum gerek görmediğim için.Dediğim gibi önceliğiniz doğal beslenme düzeninizi oturtmak olsun.Yeri geliyor yemeğimi yanımda taşıyorum.Bu demek oluyor ki beslenme çok çok önemli.

emlakci_hanim bunu beğendi.
  5. proteincenter2

proteincenter2 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    SPORCU BESLENMELERİ
    Yer:
    ESKİŞEHİR
    bende bir görüş belirtmek isterim müsadenizle. arkadasın soyledıgı gıbı whey proteınlerın sındırımı hızlı oldugu ıcın mantıklı ama suanda ısole hatta hydrolıze proteınlerle daha hızlı sındımlı daha az kalorılı ve laktozu sekerı sıfır olan ürünler var benım tavsıyem bu tarz ürünlerden kullanın amacınıza daha uygun olur ayrca eczane malıdır iyidir mantıgından lütfen kurtulun düşük miligramlı urunlerı ates pahasına satıyorlar ve saglıklı dıyede savunmaya gecıyorlar carnıtın zaten vucudumuzun urettıgı bır yag asıdı oyuzden yaptıgınız antrenmanlara uygun olarak 3000miligrama kadar gönul rahatlıgıyla kullanabılırsınz eczaneden çöp ürünlere para vermeyın lütfen saygılar.

emlakci_hanim bunu beğendi.
  6. emlakci_hanim

emlakci_hanim Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Emlakçılık
    Yer:
    Istanbul
    Cevap için teşekkür ederim.Sigma Tau L-Carnitine bulunmuyor epey eczaneye sordum , sordurdum.Ecza depolarına da sordurdum yok :) Ümidimi kestim artık.
    Ufak bir bilgi vereyim.1gr 'lıklardan oluşan 10 çiğneme tableti: 16TL idi.(Spordan yaklaşık 30 dakika evvel 1 tab kullanıyordum.Gerçekten enerjik hissediyordum.Yağ yakımına gerçekten faydalı olduğunu düşünüyorum.Ama şu da var ki hayatımda ilk kez ağırlık çalışıyorum.Demem o ki garip bir şekilde az cardio ile:) yağ yakıyorum ve sıkılaşıyorum,kaslanıyorum:) çok mutluyum...

Aradığım carnitini bulamadığıma göre, carnitinin likid formunu satın alacağım.Hangisini önerirsiniz?(Fiyatlar epey farklı...Ucuz olanlarına güvenmeli miyim?)
    Ayrıca söz ettiğiniz protein tozlarının hangi markasını önerirsiniz?
    Ve bir dolu supplement satan site var fiyatlar farklılık gösteriyor.Hangisi en güvenilir olanlarıdır?
    Teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Eylül 2015 ---
    Siz hangi markayı kullanıyorsunuz?

Sayfayı Paylaş