Protein + creatin + L-Carnitine

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve raidon tarafından 10 Şubat 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. raidon

raidon Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar öncelikle spora 2 ay önce başladım. Vücudumda baya bir yağlanma var . Öncelikle o yağlanmadan kurtulmak ve fit bir vücuda kavuşmak istiyorum bi yandan yağlanmayı atarkende güçden düşmek istemiyorum cünkü salonda yaptıgım program 3 gün ağırlık 1 gün full cardio ve mekik. Boy 181 kilo 85 bu arada . Kilo vermek istiyorum fakat bi yandanda kendimi baya bir güçsüz hissediyorum. Bu kilo ve kalıba bakıldığı zaman bench press de 10+10 kiloyu zor kaldırıyorum. Onun için hocam protein + Lcarnitine al dedi onun yanında ekstrada creatin kullanabilirsin dedi. Bu 3 süplementi birlikte kullanmamda herhangi bir sakınca varmıdır eğer bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

2. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    Halsiz hissediyorsan ben de kesin olarak soylemiyorum ama su enerji vericileri bi arastir derim ozellikle bsn no xplode

3. raidon

raidon Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum önemli olan o değil bu 3 supplementi aynı anda kullandıgımda herhangi bir zararı olurmu. Aynı anda kullanılmayan supplementler varmı bilmiyorum öyle bir başlıkda göremedim.

4. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    Creatin ve l carnitine kombinasyonu çok alakasız olmuş ,yağlanmam var diyosun l carnite kullanıcaksın tamam da creatin kullanman vücudunda su tutucak ,bir daha gözden geçir

5. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    bence de dogru söylemiş neverzz
    2 aylık spor geçmişi olan birine hangi akla hizmet nox ürünleri öneriyosun.?

BioMech ve AngryHun bunu beğendi.
  6. raidon

raidon Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Kendimi spor yaparken çok güçsüz hissediyorum. Onu aşmak için ne yapmalıyım peki supplement olarak kilo aldırmayacak bi öneriniz varmı ?

7. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    2 aydır spor yapan birisi için herhangi bir takviye kullanmak gereksiz.
    uyku saatlerine dikkat edebilirsin.antrenmanın erken ya da çok geç saatte ise 13:00-17:00 arası antrenman bana daha mantıklı geliyor. sabah çok erken olunca halsizlik oluyor geç saatte de yorgunluk.
    sabah kahvaltıları gün boyunca enerji vermesi açısından önemli.
    kilo verecem diye kahvaltıyı sakın aksatma.
    antrenmandan önce sütsüz şekersiz kahve içebilirsin sürekli olmamak kaydı ile. elma yiyebilirsin enerji açısından. antrenman sırasında muz yiyebilirsin.

8. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0

ya mantik yokmu sende arkadas kesin konusmuyorum diye yazdim bende duydum enerji verdigini ve arastir dedim elemana alip kullanman lazim mi demisim arkadas ne bu atarli atarli konusuyorsun

9. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    bende mantık yoksa sende de akıl yok arkadaşım. fikrin olmadan zikrin olmasın.

10. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Bence creatın için erken.

11. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    olum sana biri cocuklugunda bisey mi yapti nerden geliyo bu sinir fikrim var no xplode enerji veriyor adam arastirsin iste erken veya gec erken yat erken kalk demekle olmuyo sadece

12. DeibLER

DeibLER Yeni Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Çocukluğu falan geç te senin ergen aklının alamayacağı şeyler yaparım Sana adam ol.
    Ozelden at cevap offtopic yapma

AngryHun bunu beğendi.
  13. Tun4

Tun4 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Daha 2. ayında ne bu supplementler, hiç gerek yok. İlla da kilo vermeme yardımcı olsun diyorsan l-carnitin kullan sadece. Creatin zaten çok gereksiz olmuş orda. Şu an kilo vermeye yönelik çalışcağını düşünürsek beslenmeni düzene oturt ve protein de kullanma.

14. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    sürekli bir yorgunluk varsa Citrulline Malate öneririm..

bu arada konu mındar olmuş sanki birazcık :)

DeibLER bunu beğendi.
  15. raidon

raidon Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Evet biraz tartışma topic'ine dönmüş ama benim kafam hala karışık beslenmem pek iyi değil protein olarak iyi beslenemiyorum çalışıyorum o yüzden ofisde ne çıkarsa onu yiyorum sabahlarıda etinin yulaf ezmesini yiyorum sütle sadece aksam yemekleride evde anne ne yaparsa artık protein tozu olarak Nitrofull Nutrition Whey Protein 4.5 kg bunu alsam iyi olurmu weider'in 7lbs lik tozunu almayı düşünüyorum ama nitrofull 4.5 kg hemde fiyatı 96 tl civarı çok çok uygun digerine göre arada uçurum kadar fark var. Protein ve karnitine alıcam ama creatin konusunda hala kararsızım kullansam hiç mi yararı olmaz vücudumu kas kütlesi olarak toparlamasında sonuç olarak ne kadar kas kütlesini çoğaltırsam metabolizmam o kadar hızlanıcak daha hızlı yağ eritmezmiyim ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:26 ----------

Nitrofull Nutrition Whey Protein 4.5 kg Supplementler kısmında yorumlarını okudumda herkes forumda kötülemiş bir kaçı hatta nişasta protein tozuyla alakası yok yazmış en iyisi parayı bayılıp kaliteli bir ürün almak ucuza kaçıcaz diye sağlıgımızdan olmayalım.

16. Jesse_James

Jesse_James Yeni Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    bende proteın tozu alacagım ıcın sana ultımate pro star onerırım bana angry hun arkadasımz onermıstı buyuk ıhtımal onu alacagım weider de alabılırım almısken bır ıse yarasın dıye dusunuyorum yanında weiderin 100 lıraya creatıne sı var ondan da alcamkı gobekk te yag seklınde kılo almayayım kas yapmasına yardmcı olsun yınede sen bılırsın creatını ... bır scoop dakı proteın mıktarına bakıp karar ver bence bıde yorumlara ıyı bak bazıları hazımsızlık yapan,tadı cok kotu olan veya ıyı cozunmeyen gıbı problemlerı olabılen urunler de var .

17. scorpionida

scorpionida Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Danışman
    Yer:
    Ankara
    ben de topic'i açan arkadaşla benzer bir durumdayım, (spora başlama, boy,kilo etc.)
    öncelikle l-carnitine ile başladım direkt proetin tozu kullanmadım düzenli cardio çalıştığım için birkaç kilo kadar da verdim.

sürekli şehir dışına çıkmam gerekiyor ve gittiğim yerde de sağlıklı beslenmek konusunda sorun yaşıyorum. bu seyehat sürecinde verdiğim birkaç kiloyu da geri aldım.

bir süredir bu arayışlar içerisindeydim ve son kararımı verdim, şuanda spor öncesi l-carnitine kullanıyorum (1500 mg) ciddi cardio yapıp terliyorum ama kilo vermek için sadece cardio da yetersiz bu nedenle birer gün arayla standart başlangıç programını uyguluyorum (bugün yarın yeni bir program alacağım.) bununla birlikte protein olarak çok zengin beslenemediğim için ben de protein tozu aldım ama henüz kullanmaya başlamadım.

Çünkü kas çalışırken de cardio yaparkende verdiğin kilonun tamamı yağ olmaz kastan da gider benim kullanmaktaki amacım yağlardan verirken kaslarımı korumak yönünde.

protein tozu kilo yapmaz ama yapar diye bir zihniyet var mantığım yapmayacağından yana duyduğum yapacağı ama ben denemeye karar verdim.

Creatine konusunda hiçbir bilgim yok ve yağ yakımı ile ilgili araştırdığım hiçbir yerde de adını bahsini duymadım.

18. raidon

raidon Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    scorpionida konuyu yaklaşık 25 gün önce açmıştım. l-karnitine almadım. Öncelikle kas kütlemi arttırmayı amaçlıyorum. Güç olarak çok güçsüzdüm yavaş yavaş gücümü toparlıyorum zaten. Kilo konusuna gelirsek düzenli beslenme ile 3 kilo verdim 25 gün önceki kilom 85 di 82 kiloya düştüm. Supplementleri kullanmaya başlayalıda 1 hafta anca oldu. Karnitine bence gereksiz. Onsuzda kilo verilebilir

whey protein
    creatin
    bca

Bunları kullanıyorum şuan arada mesaj at bana verdiğim kilo gelişmeleri yazarım.

Ayrıca belirtelim protein tozu whey proteinse kilo yapmıyor. Creatine gelirsek forumda herkes sus tutar kilo aldırır yazmış ben aksine kilo verdim su tutmada olmadı. Sadece çok sık tuvalete gidiyorum creatini kullandıktan sonra vede gün içerisinde çok su içiyorum.

Son düzenleme: 5 Mart 2012
  19. Nefretizm

Nefretizm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Ben Hardline L-karnitin + creapure(kreatin) birlikte 2 haftadır kullanıyorum. 5 haftadır da insanity antrenman programını uyguluyorum.
    kreatinin biraz şişlik verdiği doğru ama belli bir şekilde güç artışı sağlıyor. 1 ayda 8 kilo verdim. insanityde asıl antrenman 2. ay başlıyor. en az bir 8 kilo daha vermeyi planlıyorum.
    Kreatinin fazla bir zararını görsem bırakırım. Hani kullansamda olur kullanmasam da ama şu güç artışı için bırakmam. Çünkü yaptığım antrenman epey zor. Ağırlık antrenmanı değil fakat video içinde ki şınav benzeri haraketlerde kolaylık sağlıyor.

20. car_26

car_26 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    kreatin düzenli kullanırsan faydalı olur diye okumuştum.yaptığı tek şeyde kas dokuda su tutuumunu fazlalaştırmak ve ölçülü görünmesini sağlamak güç artışı felan vermiyor..biraz ego tatmini gibi geliyor bana onun yerine glutamin alsaydın daha yararlı olurdu gibi

Sayfayı Paylaş