Protein bar/toz karsilastirmasi saglik acisindan

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve vforvendettaABS tarafından 16 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Hangisi daha zararlı?

1. Protein Tozu

oy sayısı 4
    16,7%
  2. Protein Bar

oy sayısı 6
    25,0%
  3. İkisi de aynı kardeşim neyin zararından bahsediyorsun

oy sayısı 14
    58,3%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. vforvendettaABS

vforvendettaABS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba forumda protein bar ile protein tozu içerik açısından pek çok kez karşılaştırıldı ancak bana gelen sorulardan bazıları da protein tozunun protein bardan daha zararlı olup olmadığı. Protein toz kullanımı için sporu bırakınca kasların sarkar protein tozunu bıraksan spora devam etsen bıle toparlayamassın gıbı seyler soylenıyor ancak protein bar nedense insanlara daha masum geliyor. Belki çikolataya benzediği içindir bilemiyorum. Bu iki ürünün bilimsel açıdan bir farkı var mıdır? Yani protein tozuna protein bara nazaran daha zararlı diye bilir miyiz? Çünkü günlük porsiyon hesaplaması yaptığımızda toz daha hesaplı çıkıyor ve eğer insanların kafasındaki bu soruya açıklık getirirsek maddi acıdan onları rahatlatmıs da oluruz..

2. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    123
    zehiri ilaçtan ayıran dozudur.

mehmetanil bunu beğendi.
  3. vforvendettaABS

vforvendettaABS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Peki sana soyle soruyorum her gun protein bar yiyen birinin protein tozundan cekınmesı dogru mudur? Zaten ben damacanayla iç demiyorum 1 ölçekten bahsediyorum. Soyledıgın soz dogru ama alakasız.......

4. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.076
    Ödül Puanları:
    123
    sen ne yazmamı istiyorsan bana özelden ilet onu yazayım özür dilerim. yemek yeme imkanın yoksa tozların günde bir ölçek zararı olduğunu düşünmuyorum.

5. brhmcr

brhmcr Guest

Protein bari bir marketing urunudur.Bakildiginda protein tozlarina gore daha fazla karbo icerir.Pratik olmalari ve lezzetleri tuketicinin ilgisini ceker. Fazlasi herseyin zarar ancak normal bir kullanimda ikiside ayni. Karbo degerleri gozonunde bulundurulmali.

6. vforvendettaABS

vforvendettaABS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben anlatamamısım anlamsız degıl yazdıgın sey soru soruyorum bır sey yazmanı ıstemıyorum. Normal bır ınsan dusun sporunu yaptı yemegını yedı. Proteın bar yıyor bır tane her gun bunun yerıne bır porsıyon toz ıcse bır farkı olur mu? Kımse bana ıkısı de zararlı degıl demesın cunku takvıye proteın zararlıdır bır kere. Proteın bar yemegı goze alan bırının tozdan uzak durması cahıllık mı bunu soruyorum

7. Ahmt9

Ahmt9 Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    aynı tarz aynı mıktarda protein bir fark olmaz bence.

vforvendettaABS bunu beğendi.
  8. vforvendettaABS

vforvendettaABS Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yorumunuz ıcın tesekkur ederım karbonhıdratı seker olarak mı ıcerıyor bılmıyorum tabı ama kılo alma sorununu goz olunde bulundurmayalım. Sorumu duzeltıyorum ozur dıleyerek.. Proteın bar yemegı goze almıs bırının toz zararlıdır dıye tozdan uzak durması cahıllık mı yoksa kabul edılebılır mı?

9. Dexter_Morgan

Dexter_Morgan Üye

Beğenileri:
    663
    Ödül Puanları:
    123
    Protein barların çoğunda zaten whey içeriyor. Ayrıca bozulmaması için katkı maddesi, tatlannması için glikoz eser miktarda karb v.s. koyuyorlar. Wheyden daha pratik sadece.

Evinizde protein bar yapabilirsiniz. Ben o şekilde yapıyorum ve tavsiye ederim.

10. brhmcr

brhmcr Guest

Proteın bar yemegı goze almıs bırının toz zararlıdır dıye tozdan uzak durması cahıllıktir. Zaten genel anlamda ayni icerik mevcut. Hatta Caner23 un dedigi gibi daha fazla katki maddesi var barlarda.

11. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    butun protein barlari sacmalik paketlenmis candy bar dan baska bir sey degil sana da yagdan baska bir sey vermez cahillik donemimde 4-5 kutu bitirmisligim vardir harcadigim paralara aciyorum. Saturated fat oranlari cok yuksektir, seker oranlari yuksektir , igrenc tatlarini maskelemek icinde yapay tatlandirici, koruyucu ve renklendirici ilave edilir. Tamamen cop olmasinin yanisira ciddi sekilde pahalidirlar.

12. kratos1

kratos1 Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Bunu sana diyen kişi cahillikte sınır tanımayan biri sanırım. İnsan biraz okur araştırır
    Bunlar seni ne hacimlendirir ne başka bişey yapar.
    Beslenmen eksikse ona takviye olarak alırsın. Mantık olarak tavuğun toz halinden başka birşey değildir.
    Tabiki doğal beslenmenin yerini hiçbir şekilde alamaz.

13. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    sarkar olayını anlamıyorum görende bu direk kas ekliyor bırakıncada geri gidiyormu sanılıyor ne oluyor anlamadım

Besin takviyesi diye boşa yazmıyorlar ama okuyan araştıran tabiki yok

Zararlı olması açısından bar daha zararlı içine ekledikleri aspartam(tatlandırıcı olarak bazılarında gördüm)

+ uzun süre gitsin diye eklenilen bir sürü malzeme

bunlar dışında toz daha az zararlı ayrıca herşeyin zararı var önemli olan dozajı...

14. bymodifieci

bymodifieci Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Çok saçma bir konu bence.

15. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.272
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    Onu çikolataya benzetenler tatlıyı masum görüyorlar ya o yüzden :) Ülkemizde herkeste sixpack fit vücut 70 yaşındaki amcalar plajlarda dumbelle geziyor ya bizim ülkede protein tozunu bırakınca vücut sarksın. O zaman et yemeyi kesincede vücut sarkar aynı mantık.

Sen aklına etraftakilerin sölediklerini takma bizim ülkede herkes doktor herkes hukukçu herkes siyasetçi ama kimse kendi işinin uzmanı değil.

Emin ol sana bunu diyen adam başı ağrısa 2 3 tablet aspirin içer burnu aksa dayar antibiyoği. Dedim ya bizim halk böyle he diyeceksin geçeceksin. Bu arada protein bardaki katkı maddesi normal tozlara göre çok daha fazla.

Ayrıca dip not geçenlerde bana protein tozu içme az sağlıklı yaşa diyen bir tanıdığımız günde içtiği 3 paket sigara yüzünden akçiğer kanseri teşhisi konuldu. 3 gün önce üzüldüm ama yüzünede denmezki önce sen kendine bak diye....

16. gsdodogs47

gsdodogs47 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    %100 katılıyorum

17. Von_Pasther

Von_Pasther Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Protein tozu ve zarar kelimelerini bir arada kullanılan bir anket neden kilitlenmedi anlamıyorum ? Whey proteinin kanser riskini bile azalttığı biliniyorken böyle bir anket bilgisiz kişilerde bilgi karışıklığına sebep olabilir.

Sayfayı Paylaş